Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » śr lis 07, 2007 17:46

a co powiecie na ten z allegro ;>


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » pt lis 09, 2007 23:18

cyarnz
V.I.P.
dobre zawsze od czegoś trzeba zacząć :grin:



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » śr gru 26, 2007 23:37

a ja mam pytanie.czy ktoś może potwierdzić to że dobry stożek zaszkodził w dieslu(czyt. rozsypala się przez to turbina)
bo przeczytałem już kilka tematów i nikt nie napisał konkretnie że rozpadła mu sie przez to turbina tylko wszyscy pisali ze albo słyszeli albo powtarzali to co jest napisane wcześniej.
pytam bo przeglądając portugalskie forum golfa zauważyłem że prawie w każdym TD siedzi stożek.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr gru 26, 2007 23:41

dawid018 pisze:prawie w każdym TD siedzi stożek.
kolo ma JR i stozek i narazie jest ok a wiem ze juz troche jezdzi

ja sie zbieram zeby załozyc :grin:
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 23:42 przez m.s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » śr gru 26, 2007 23:58

m.s pisze:ja sie zbieram zeby załozyc :grin:
ja też.chce kupić K&N


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
JulianSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 11, 2008 23:20
Lokalizacja: Siennica Różana -->Grupa Lubelska
Kontakt:

Post autor: JulianSR » śr mar 12, 2008 11:12

nie w kazdym td siedzi stozek jest oryginalny zamontowany prostokatny filtr powietrza w zabudowie jezeli ma sie diesla to mozna zrobic tak jak ja to robie na wiosne czy na lato montuje dolot powietrza ze stozkiem obok grila przy lampie przedniej to doda troche mocy silnikowi oraz co za tym idzie inny dzwiek a w zimie montuje stozek obok silnika gdziej est cieply doplyw powietrza co powoduje tez przyrost maly mocy ale lepsze odpalanie po okresie wylaczenia silnika bo zasysa cieplo od silnika co do wydechu katalizator czy struminica do diesla to nie to ja to wywalilem katalizator sie zapycha na dieslu tak samo strumienica oczywiscie wydech z rur kwasowych bedzie troche przy niskich obrotach silnika male dzwonienie ale te rury tak maja ale sa nie zawodne.
Teraz mam pomysl co by zrobic z silnikiem 1.6 GTD ale nie wiem czy wyjdzie moze mi odpowiecie?
Chce przerobic kolektor wyzucic z 1.6 GTD kolektor a wsadzic kolektor z 1.9 TDI takze do podlaczenia intercoolera dalo by sie zrobic oczywiscie bez zadnej zbednej elektroniki tylko mechanicznie???????



Vanagon sc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 16, 2008 21:57
Lokalizacja: Amsterdam Wroclaw
Kontakt:

Post autor: Vanagon sc » śr cze 18, 2008 17:06

:bigok: Witam wszystkich zboczencow:)
Jestem szczesliwym posiadaczem slicznego VW T3 w amerykanskiej wersji Vanagon87r(wszystko oprocz skor niedlugo postaram sie wrzucic jakies foty) szukam jakichkolwiek porad,instrukcji,itp itd...na temat zmiany silnika na cus mocniejszego:)mam na mysli VR6,G60,slyszalem tez o magikach,ktorzy wrzucali tam silniki Subaru,czy 911 osobiscie jestem jak najbardziej za... to ma latac:)w chwili obecnej jest silnik benzynowy(ze wzgledu na paliwozernosc z gazownia) 2,1Boxer chlodzony ciecza,jednoczesnie chcialbym pozostac przy automatycznej skrzyni,oraz podlaczyc klime ktora jest w aucie...



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » ndz cze 29, 2008 23:44

JulianSR pisze:nie w kazdym td siedzi stozek jest oryginalny zamontowany prostokatny filtr powietrza w zabudowie jezeli ma sie diesla to mozna zrobic tak jak ja to robie na wiosne czy na lato montuje dolot powietrza ze stozkiem obok grila przy lampie przedniej to doda troche mocy silnikowi oraz co za tym idzie inny dzwiek a w zimie montuje stozek obok silnika gdziej est cieply doplyw powietrza co powoduje tez przyrost maly mocy ale lepsze odpalanie po okresie wylaczenia silnika bo zasysa cieplo od silnika co do wydechu katalizator czy struminica do diesla to nie to ja to wywalilem katalizator sie zapycha na dieslu tak samo strumienica oczywiscie wydech z rur kwasowych bedzie troche przy niskich obrotach silnika male dzwonienie ale te rury tak maja ale sa nie zawodne.
Słyszałeś o czymś takim jak przecinek?!? :panna: ciężko zrozumieć co tam napisałeś..



kamil1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 15, 2008 22:27
Lokalizacja: plock
Kontakt:

Post autor: kamil1986 » wt lip 15, 2008 22:49

witam chce zalozyc filtr stozkowy do golfa 4 2.0 mogl by mi ktos podpowiedziec cos w tej sprawie..??



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » śr lip 16, 2008 00:05

kamil1986, co chcesz wiedzeis??


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

kamil1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 15, 2008 22:27
Lokalizacja: plock
Kontakt:

Post autor: kamil1986 » śr lip 16, 2008 15:00

jakiej wielkosci to ma byc stożek, jakiej firmy,sposob zamontowania itp.???



nyan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 12:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napisze

Post autor: nyan » śr lip 23, 2008 12:33

cyarnz pisze:Wiec to co mam do powiedzenia w tej materii, zaczniemy po kolei:

UWAGA!!!! Zeby nikt nie czul sie oszukany czy dyskryminowany!!!!
Wszystkie opisane w tym watku przerobki rozpatrywane sa w zalozeniu ze chcemy podniesc moc seryjnego silnika niewielkim nakladem pieniedzy i pracy!!!!!!!!!!
CO innego jezeli udajemy sie na hamownie i tam dobieramy paramerty przerabianych rzeczy ktore najlepiej spisza sie w naszych autach!!!!!!!!!!!!
Zalozenie tego tematu mialo na celu pogladowe przedstawienie tematu stozkow, strumiennic, magnetyzerow, wydechow itp....

1. Stozkiwe filtry powietrza - maja sens tylko wtedy kiedy jezdzimy na benzynie i mamy dobrany do stozka odpowieni uklad ssacy oraz dolotowy ktory doprowadza zimne powietrze z przed samochodu. Inaczej nie ma co liczyc na jakies przyrosty!!!!! Jedyny + to fajne brzmienie silnika:)
Inaczej sytuacja ma sie gdy mamy doczynienia z fachowcami ktorzy potrafia wyliczyc dlugosc i pojemnosc dolotu najlepsza pod nasz silnik i zamontowac stozek tak aby rzeczywiscie przynosil on efekty zamiast pogarszac prace silnika!!!!! Wtedy koniecznie musi byc wykonany pomiar na hamowni przed i po modyfikacji i ukazanie roznicy oczywiscie na +.

2 .Magnetyzery - mozemy sobie podarowac, wiec : napewno nie zaszkodza ale i nie pomoga, wiec kup zaloz jezeli chcesz miec satysfakcje i lzejszy potrwel:)

3.Strumiennice - pomagac, nie pomagaja, czasami szkodza wiec jezeli chcesz zalozyc patrz punkt 2:)

4. Tlumiki pseudo sportowe,basowe, nic nam nie dadza jezeli nie odetkamy calego ukladu, a miejsce to moze miec tylko wtedy kiedy zalozymy kompletny uklad wydechowy od kolektora po tlumik koncowy!!!!. Reasumujac, oglnie rzecz biorac zakladajac takie tlumiki spodziewajmy sie tylko przyrostu dB w naszym aucie i pozanim....

5. TDI-box, nie brac, nie ufac bo to jawne oszustwo, jezeli masz mozliwosc zakup chip`a pod swoj silnik a bedziesz zadowolony!!

...............................................
Jezeli o czyms zapomnialem to mozecie dodac cos od Siebie, w zasadzie to co najczesciej sie na forum pojawia,....
przy kompletnie zmienionym ukladzie dolotowym oraz wydechowym od kolektora po sam tlumik koncowy dalo mi + 10 koni
Ostatnio zmieniony śr lip 23, 2008 12:33 przez nyan, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=185000&start=0

W moich zylach plynie benzyna, zamiast serca swiszczy turbina

Awatar użytkownika
Baster84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: sob maja 03, 2008 12:32
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Baster84 » wt wrz 02, 2008 19:42

Rowniez sie podlanczam do pytania o stozek, bo chcem go zamontowac u siebie w Mk3 GTi 16v i tu mam 2 problemy... pierwszy to przeplywomierz, bo musze go gdzies podlaczyc, albo wyciac z obudowy filtra ta rurke w ktora on wchodzi i do niej podlaczyc stozek a drugi problem jest taki, ze chcialem filtr wypuscic na dole przy wlocie powietrza w zderzaku a nie mam kompletnie miejsca kolo silnika, zeby puscic rure na dol :(( HELp


[size=150][b]Moja czarne GTi :)[/b][/size]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166928&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
niooniek
Dave's Garage
Dave's Garage
Posty: 1141
Rejestracja: wt maja 23, 2006 12:21
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: niooniek » czw lis 13, 2008 17:44

a ja mam takie pytanie:
kumpel załatwił sobie po taniości strumiennicę, a że rozwala mu się już katalizator w hondzie civic 1.3 to postanowił zastąpić go tą strumiennicą. nie chodzi o to by to dało więcej mocy czy coś, po prostu ta strumiennica ma być zamiennikiem. i pytanie jest takie, jak sprawa ma się z przeglądami technicznymi? czy auto może mieć legalnie strumiennicę zamiast katalizatora, czy pan na przeglądzie może się do tego przyczepić?


Pozdrawiam :pub:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości