Caddy MK2 projekt Rodzina by Mody

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Megaspace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 29, 2008 00:57
Lokalizacja: Lubliniec [SLU] / Katowice!
Kontakt:

Caddy MK2 projekt Rodzina by Mody

Post autor: Megaspace » sob sie 12, 2017 00:09

Szukałem, szukałem i znalazłem:

Model: Caddy MK2
Rocznik: 1999
Silnik: 1.9 TDI (ALH)
Wyposażenie: Klima, elektrzyczne szyby, 2 x poducha.
Wersja 5 osobowa! (ciężko było w TDI'ku z klima)
Przebieg: na liczniku przy zakupie 27 500 czyli 327 500 km :)

Co do pomysłu... Kilka lat miałem w firmie wersję 2 osobową w SDI'ku. Auto było niesamowicie poczciwe, ale słabe : ) Tak więc zacząłem szukać uturbionej wersji, a że w między czasie urodził się potomek, to dwuosobowy klekot poszedł do teścia, a ja znalazłem coś takiego:


ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Tak więc zrodził się pomysł zbudowania szybkiego, pakownego i wygodnego samochodu, który będzie w miarę oszczędny i zawiezie nas w każde miejsce :) Pomimo że jest to tylko polo z doklejonym kufrem żona nie narzeka na brak miejsca (jeździmy przeważnie w trójkę). Jako że chcemy nim robić naprawdę dużo kilometrów i zwiedzić kawał europy ma być zrobiony bez lipy, naprawdę solidnie, więc prace przy moim golfie idą na drugi plan. Tak więc do rzeczy:

Plany:

Blacharka: zrobiona na tip top + zmiana koloru (narazie padło na stalowy, kolor do dogadania z lakiernikiem)
Silnik: wtryski + większy IC + turbo ASZ + program (celuję w 150-160 KM)
Zawieszenie: przód gwint (nie będzie skręcony na maxa) + zaklepanie piór na tyle. Później plan na powietrze.
Wnętrze: tapicerka albo kpl z polo 6n2 gti lub pomysł własny (zobaczymy) + grzane stołki+ nowa wykładzina na całym aucie + wygłuszenie całego samochodu + nowa podsufitka (coś wymyślę). Dobre nagłośnienie (wyjdzie w praniu) + TV w części ładownej. Licznik z MFA + tempomat + elektryczne lusterka.
Felgi: chwilowo 15' 7,25J, wpadnie najprawdopodobniej 16' 7,5 J (coś się znajdzie fajnego)

Mam nadzieję że uda nam się razem z żoną zbudować auto rozpoznawalne w Polsce i często widywane na drogach Europy ;)

CZAS START ! :okej:


Nie bój się zmiany na lepsze...
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=578445 Mój Bieluch :)
viewtopic.php?f=89&t=593536 VR6 Żonki :)
viewtopic.php?f=91&t=611185 PROJEKT RODZINA !

Karol1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 06, 2010 22:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Caddy MK2 projekt Rodzina by Mody

Post autor: Karol1988 » pn paź 30, 2017 20:18

Witaj,
mam to samo auto i podobne plany tylko w wersji 2 osobowej plus pies:)

Będę sledził temat,chętnie tez powymieniam się pomysłami i spostrzeżeniami.

Karol



Awatar użytkownika
Megaspace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 29, 2008 00:57
Lokalizacja: Lubliniec [SLU] / Katowice!
Kontakt:

Caddy MK2 projekt Rodzina by Mody

Post autor: Megaspace » pn gru 04, 2017 16:33

Temat trochę zaniedbałem, gdyż mało czasu....

W między czasie zgubił się piąty bieg, więc.... dodatkowo dojdzie remont skrzyni.

W tym tygodniu muszę podjechać do chłopaków od tapicerki na wstępną wycenę i na koniec tygodnia wywalam wszystko co się da, na końcu silnik ze skrzynia i auto jedzie do blacharza, a po nowym roku do lakiernika. Postępy prac będę wrzucał na bieżąco :bajer:


Nie bój się zmiany na lepsze...
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=578445 Mój Bieluch :)
viewtopic.php?f=89&t=593536 VR6 Żonki :)
viewtopic.php?f=91&t=611185 PROJEKT RODZINA !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości