Projekt B3 dupowóz by Killah

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: jhosef » pt paź 17, 2014 08:20

To była folia?

Napylenie nowej warstwy odblaskowej to około 30-40 zł.



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » pt paź 17, 2014 08:32

jhosef pisze:To była folia?

Napylenie nowej warstwy odblaskowej to około 30-40 zł.
Tak jakaś folia i taśma klejąca :D Nie wierzyłem własnym oczom jak tego VR kupiłem. A nie dało się tego zobaczyć wcześniej bo były przyciemniane folią. Chyba bardzo długo z tą folią jeździł bo szkła helli są jak nówki. Dosłownie. Także w lampach tylko zmienić odłbyśnik i nóweczki :)

Serio z tym napyleniem? Znasz jakieś firmy godne polecenia? Przecież taka cena to jak za nową lampę ze szrotu i niewiadomo nigdy do końca czy odbłyśnik będzie perfect.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: jhosef » pt paź 17, 2014 08:34

Znam w Gdańsku, gdzie sam korzystałem.
A co do czyszczenia to mechanicznie w ogóle nic nie dotykaj, tylko płukanie. Na koniec wypłukać dokładnie w wodzie demineralizowanej.



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » pt paź 17, 2014 08:42

jhosef pisze:Znam w Gdańsku, gdzie sam korzystałem.
A co do czyszczenia to mechanicznie w ogóle nic nie dotykaj, tylko płukanie. Na koniec wypłukać dokładnie w wodzie demineralizowanej.
Hmm jeśli bym zdecydował się na napryskanie nowego to nie ma co myć. Jeśli chodzi o płukanie to co? Woda z płynem do mycia naczyń np? Teraz to i tak po ptokach ale poćwiczyć na tym odbłyśniku można ;)

Dasz mi namiar na tą firmę?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: jhosef » pt paź 17, 2014 09:02

killah pisze:Jeśli chodzi o płukanie to co? Woda z płynem do mycia naczyń np?
Tak, mechanicznie co byś nie wziął, może być i delikatna mikrofibra i tak może polecieć.

Zakład Metalizacji Próżniowej WAL-MAR
Gdańsk, Kartuska 135c tel. 303-31-41, 501-790-574



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » sob paź 18, 2014 13:43

Zaczynamy :D

Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Kamel » sob paź 18, 2014 13:50

killah pisze:Serio z tym napyleniem? Znasz jakieś firmy godne polecenia? Przecież taka cena to jak za nową lampę ze szrotu i niewiadomo nigdy do końca czy odbłyśnik będzie perfect.
Poszukaj w google pod hasłem "metalizacja próżniowa".
W W-wie i okolicach masz:
http://www.metalizacja.net.pl/index.php?id=Contact" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zmpgeos.pl/lokalizacja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kilka ładnych lat temu regenerowałem w tym zakładzie w Wesołej odbłyśniki lamp od Passata B2 i byłem bardzo zadowolony.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » sob paź 18, 2014 20:12

Obrazek

Powoli nabiera wyglądu. Spowalnia mnie szyberdach który planuję naprawić. Raz kozie śmierć. Także góry nie składam teraz. Dzisiaj skończę składać wnętrze a jutro zabawa w uszczelnianie relingów i szybra.

Doszedł już telefon. Na razie rozłożona wiązka. Potem dam wincy fotek :)

Edit:

Fotki z dzisiejszej akcji :) Tak jak pisałem góra nie złożona jeszcze bo teraz będę walczyć z szybrem. Telefon chyba będzie leżał w półce pod schowkiem. Nie widzę dla niego innego miejsca za bardzo teraz. Może ma ktoś jakiś pomysł? Z boku na konsoli wygląda może spoko ale będzie na pewno spadać.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tutaj zamontowałem centralkę telefonu :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

A to dywanik który był uwalony klejem/smołą/cholewa wie czym. Tyle dali radę zrobić z tym w pralni. Jeszcze powydłubuję troszkę ten klej z tej maty w wolnej chwili i będzie ok. Poza tym i tak będą zawsze dywaniki bo nie ma innej opcji w jasnym wnętrzu ;)

ObrazekObrazekObrazek

Pomysł był tutaj zamontować tel ale będzie spadać. Będę go trzymać w półce pod schowkiem. I tak tam nic prawie się w wersji z klimą nie mieści.

Obrazek

Wzmak siedzi tak. Nie bardzo miałem pomysł jak zrobić by siedział sztywno więc przykręciłem go za pomocą blaszki

ObrazekObrazek

Od razu przytulniej w środku :) Jak ogarnę szyber to wezmę się za ten telefon. W sumie do podłączenia z elektryki tylko 3 kable z czego nie wiem do czego 1 służy. Reszta to + i -. Najgorsze że do telefonu trzeba będzie wywiercić dziurę w dachu do anteny :D Ale teraz radia i tak nie ma bo teoretycznie powinna być w klapie a nie ma. Z drugiej strony nie słucham radia więc brak mi zupełnie nie przeszkadzał. Z jasnymi plastikami wpadły też dużo "zdrowsze" głośniki w tylne półki. Grają bardzo czysto. Jak na dupowóz to z audio jestem zadowolony. Tylko co mnie wkurza to to że tweetery są w kieszeniach i nie są skierowane na mnie. Nie jest to zgodne ze sztuką audio i naprawdę czuję różnicę między tym co jest w golfie a tym co tutaj. Już nawet nie chodzi o klasę sprzętu a po prostu wrażenie skąd dźwięk się wydobywa. No cóż - może kiedyś wpadnie zestaw odseparowany i tweetery wpadną w słupki ;)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Geeeziu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 12:02

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Geeeziu » ndz paź 19, 2014 11:34

a nie da rady zamontowac anteny gdzieś indziej?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=489917" onclick="window.open(this.href);return false; <- moje MK2 , W 2k15 na 17" azevach, zapraszam do oglądania i komentowania! :)
Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz paź 19, 2014 12:18

Geeeziu pisze:a nie da rady zamontowac anteny gdzieś indziej?
To jest dobre pytanie. Czy centralka telefonu obsłużyła by inną anetnę... tylko gdzie jak nie mam seryjnie miejsca na nią. Tylko w klapie tylnej (nie wiem jak to nawet ma wyglądać bo nie spotkałem się z tym jeszcze).

Antena w dachu powinna dobrze zbierać sygnał. Kwestia tylko dobrego wywiercenia.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz paź 19, 2014 17:55

Ciąg dalszy walki.

Dzisiaj na celownik poszły nieszczelne relingi oraz szyberdach.

Trochę nam zeszło zanim udało się go wyciąć z silnikonu :P Poprzedni właściciel twierdził że leciał i przeciekał. Okazało się tez że jest niesprawny. Zamówiłem już nowy. A wg mnie leciało bo w słupku A pasażera przewód odprowadzający wodę jest przerwany. Z tego co mi powiedziano to jest tam łączenie 2 przewodów i pewnie się wypiął. Zapewne będzie też niedrożny w 2giej części ale to się okaże w praniu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prawdopodobny winowajca tego że szyber leciał.

Obrazek

Potem przyszła pora na uszczelnienie relingów. Wg mnie oba tylne mocowania przeciekały. Wyjąłem oba relingi, wyczyściłem z silikonu czy czegoś tam co było użyte do uszczelnienia i wsadziłem z powrotem. Jutro test czy nadal leci

Obrazek

Jaram się tym jasnym wnętrzem... chyba sobie do golfa też sprawię :D I niech nikt nie mówi że nie pasuje. Wg mnie pasuje idealnie :food: Wiadome fotele trochę będą psuć efekt ale z czasem i skórka jasna ori wpadnie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tutaj jeszcze tylne obicia kapany które potem przykleję do tych czarnych siedzeń. Wyprane w pralce :P

Obrazek

A tu projekt zima:

Obrazek

Stolik z vr6...? why not !


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Kamel » ndz paź 19, 2014 18:00

killah pisze:Najgorsze że do telefonu trzeba będzie wywiercić dziurę w dachu do anteny
killah a nie myślałeś o jakiejś naklejanej na szybie?
Coś tego typu:
http://allegro.pl/antena-telefonu-gsm-p ... 99510.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/antena-uniwersalna-gs ... 78242.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/antena-gsm-umts-do-sz ... 73959.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/samochodowa-antena-gs ... 13556.html" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz paź 19, 2014 18:50

Kamel pisze:
killah pisze:Najgorsze że do telefonu trzeba będzie wywiercić dziurę w dachu do anteny
killah a nie myślałeś o jakiejś naklejanej na szybie?
Coś tego typu:
http://allegro.pl/antena-telefonu-gsm-p ... 99510.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/antena-uniwersalna-gs ... 78242.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/antena-gsm-umts-do-sz ... 73959.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/samochodowa-antena-gs ... 13556.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Hmm widziałem kiedyś taką w polówce koleżanki ale średnio zdawała egzamin :/ I pytanie czy taki zamiennik będzie współpracować z tym telefonem (zachciało mi się diwajsa :D ) Ale dzięki za cynk :)

W sumie z tą anteną w dachu wyglądałby kozacko :P +20 to stylu :D


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: tom cio » ndz paź 19, 2014 18:57

A czy ta antena musi być na zewnątrz? Mógłbyś ją upchnąć wzdłuż dachu pod plastikiem, a że to kombi to mogłaby być dość długa.



Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości