A jednak znowu TEN ŚMIEĆ z VW

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: A jednak znowu TEN ŚMIEĆ z VW

Post autor: Piasek » ndz sty 14, 2024 07:42

Nie ma. To już ten nowy typ filtrów z wymiennymi wkładami filtrującymi.
Poza tym unikam takich sytuacji aby auto stało z pustym zbiornikiem, no tam najniżej 1/3 była ale to na prawdę kika takich sytuacji w roku się zdarzyło (a filtr paliwa zmieniam średnio 2x w roku). Generalnie jak jest pół zbiornika to dolewamy od razu do pełna. Po pierwsze dlatego że nigdy nie wiesz gdzie "za chwilę" poleci i żeby nie musiał "zbierać faktur" po drodze, po drugie właśnie przez wzgląd na zjawisko kondesnacji wody z powietrza w zbiorniku, po trzecie - jak jest mniej jak 1/3 nie włącza procedury wypalania DPF. A tak jak gania w trasach to w zasadzie nie wiemy o tym kiedy to ma miejsce. Żyje to sobie własnym życiem o którym nie wiemy czyli tak jak w założeniach projektantów tego systemu ma być. Jak wspominałem we wcześniejszych postach: ponad 330 tys km przebiegu a DPF nadal na miejscu, nadal fabryczny a końcówka wydechu nadal czysta i surowa stal jakby to pół roku temu fabrykę opuściło. Znaczy działa.

Wczoraj było jakieś 0,5*C na plusie i po nocy zapalił od strzału, żadnych przydławień itp. Od razu równo, można wbijać bieg i ruszać. W zbiornik wlałem dodatek LM do czyszczenia układów wtryskowych CR... może coś tam im się zasyfiło trochę, zobaczymy. I ten wkład filtra zmienię dla świętego spokoju jeszcze. Zobaczymy jak przyjdą jakieś kolejne mrozy.
Poza tym jak pisałem: błędów żadnych nie zgłasza, nadal dynamiczny, nadal oleju nie pobiera, nic się z niego nie leje, nie cieknie, odpala jak pisałem "od strzała" zwłaszcza teraz po tym jak dostał nowy akumulator tylko chwilę po to dziwne zachowanie... Oby to był ten filtr jak piszecie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości