Octavia Nikodema 330HP 400NM Swap 4x4. Film str6.

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn lut 10, 2014 21:19

Dziś byłem w GD i zajechalem do tune-upu octavie wsadzilismy na rolki i taka sytuacja
Obrazek

Jak na serie to jestem Bardzo zadowolony :D

Zamówiłem oponki na lato :)

no i po powrocie zrobiłem sobie customowe podkładki pod silnik by podnieść go o 2cm :D

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
peta1992
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: pt maja 31, 2013 08:33
Lokalizacja: Pomorze

Octavia Nikodema :)

Post autor: peta1992 » wt lut 11, 2014 10:32

Ładnie się prezenci furka :) Powodzenia w modach :)


Zapraszam na wczasy !

http://turystyka.org.pl/Pensjonat-Michasia-o758" onclick="window.open(this.href);return false;

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pt lut 14, 2014 00:19

skoda na walentynki dostała prezent :)
Obrazek

odrazu pojechałem na wulkanizację.
Tak proszę wygląda 205/35 r18 na 8,5j
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Octavia Nikodema :)

Post autor: jacumba » pn lut 17, 2014 12:13

Masę pracy włożyłeś, gratulacje.


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn mar 31, 2014 11:48

a więc temat ruszył Bardzo mocno do przodu :) Zdaje sobie sprawę z fali krytyki ale prawde mówiąc mało mnie ona obchodzi. :P a więc jedziemy


Zaciski i customowe adaptery. Męczyłem się po 4h na sztukę. ale uważam, że się opłacało bo 500zł zaoszczędzone. i przede wszystkim klocek łapie całą powierzchnią, a nie jak w adapterach z allegro , że 5mmklocka wystaje górą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zabieg konieczny by kłaść auto na maxa Czyli wycięcie podłuznicy i wspawanie rurki grubościennej. Oczywiście konserwacja epoxyd bitex by nie zgnilo nic

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i zwrotnice z tarczami założone na auto
Obrazek
Obrazek

Znalazłem również przyczynę nie działającego ABSU... Przewód od czujnika w prawym kole był urwany ;/
Obrazek

No i zdjęcia z montażu aira
Oczywiście nbie obyło się bez komplikacji. :) zamocowanie przednich okuć to coś nienormalnego a dokładnie ich uszczelnienie. Dramat. ale jest wszystko szczelne i nic nie puszcza :) Wszystkie przewody są w peszlach dla bezpieczeństwa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Negatyw z tyłu delikatny ale jest
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gajgery :)
Obrazek

no i maleńska zapowiedz co dziś wieczorem dodam :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 16:41 przez nikoś151, łącznie zmieniany 1 raz.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema :)

Post autor: miskieusz » pn mar 31, 2014 12:02

nikoś151 pisze:podłórznicy
popraw szybko, bo oczy krwawią...
Hebel wygląda bardzo konkretnie, sam wymiarowałeś i liczyłeś adapter, czy po prostu "żeby pasowało"?
Na końcowych fotkach fura się prezentuje zacnie! :bigok:



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn mar 31, 2014 16:42

wszystko liczone mierzone przymierzane i wyliczane. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: nikoś151 » ndz kwie 13, 2014 12:27

Wczoraj Byłem na pierwszym Zlocie w Iławie Skoda dojechała wróciła o własnych siłach :) bez jakichkolwiek problemów :) Sama impreza Fajna. Aut które się zjechały na zlot było 376. No i o 19 wyczytywanie osób wygranych i Skoda Zajęła 1 miejsce na najładniejsze auto Zlotu :) z nieoficjalnych dociekań wynikło iż oddało na mnie głos 73 osoby i przewagi nad 2-gim miałem 18 głosów. :)


Obrazek
Wiem, że to pierwsza edycja tej imprezy i nie można jej przyrównywać do culta czy vag eventu, bądz do raceismu. Ale jakieś tam zadowolenie jest :)

zdjęcie telefonem słabe wieczorkiem wrzucę więcej zdjęć



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: piter007i » ndz kwie 13, 2014 15:05

nikoś151, świetna skodzina :bigok: kolorek jak najbardziej na plus, nie myślałeś żeby przy okazji malowania np zrobić zderzaki na gładko, bez listew?
Widzę sporo pracy wsadzone w autko, gratki i powodzenia :bajer:


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: miskieusz » ndz kwie 13, 2014 16:51

spoko skodzinka, jak się hebel spisuje? W wiaderku coś jeszcze było? ;)



Awatar użytkownika
promader
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: sob lis 15, 2008 17:57
Lokalizacja: Lublin

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: promader » pn kwie 14, 2014 16:46

trzeba przyznać że się nie obijasz.... :pub: jest rewelacja.... :bajer:


czerwone jest szybsze...! mój BYŁY karaVWanik:) viewtopic.php?p=2452282#2452282
kolejny karawan...viewtopic.php?f=91&t=442626

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: nikoś151 » czw cze 19, 2014 11:05

Zbroję się w graty by tak jak mówiłem przekroczyć 320km :)

Wtryski 460cc przy 3 barach
Cewki Tuareg 3.0v6
Turbo TD05H
Flansze podorabiane
Regulator paliwa 4bary

Obrazek

leci przepływka 3'
zawór n75 z rs2
świece
Adaptery pod cewki

Problemem jest sprzęgło ponieważ danych w internecie jest mnóstwo... i jedne drugim przeczą w piątek jadę do serwisu i będę kombinował z numerami.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: miskieusz » sob cze 21, 2014 16:22

wow...
widać, że akcja "mocy przybywaj" trwa :bigok:



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema Sesja i Setup 2014 Air ride 18'

Post autor: nikoś151 » ndz kwie 05, 2015 01:05

AKTUAL

06.2014
Powstał Zlotowy kumpel Szkodnik :P


Obrazek
Obrazek

i to jest pies! zadbałem o szczegóły :P
Obrazek
Obrazek

06.2014
VW mania
udało się coś ugrać :)
Obrazek
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 5641_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;]Obrazek[/url]

07.2014
Kilka zdjęć
Faktoria
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2 get air
Obrazek



Gdzieś tam w trasie
Obrazek

i mój przyjaciel
Obrazek


i na tył wpadnie lada chwila taki skromniutki dyfuzorek żeby ten tył ożywić jakoś. jest to oryginalny miloteca by pan ogór nie płakał, że ściągam.
Obrazek






07.2014
Zbroję się w graty by tak jak mówiłem przekroczyć 320km :)

Wtryski 460cc przy 3 barach
Cewki Tuareg 3.0v6
Turbo TD05H
Flansze podorabiane
Regulator paliwa 4bary

Obrazek

leci przepływka 3'
zawór n75 z rs2
świece
Adaptery pod cewki

Problemem było sprzęgło ponieważ danych w internecie jest mnóstwo... i jedne drugim przeczą po numerach kombinowałem.

10.2014
A więc sporo wody w Wiśle upłynęło ale ruszyłem z tematem. zloty kosztują majątek, po 2 uporałem się z amortyzatorami, to przegiąłem ze ,,spasem'' z tyłu i kosztowało mnie to 2 opony... 1 wybuchła w drodze na The Best Offa, drugą pociąłem na Elblągu ale W końcu z długów wyszedłem, życie się trochę naprostowało to pora tu coś kliknąć. :) a więc wpadła nowa felga wzoru nie pokażę do lata :P Taka ciekawostka :) wymiary są już dosyć solidne przód 8,5J tył 10,5J :P

Obrazek

i takie oto coś wpadło
Obrazek

Skoda Sobie już Zimuje i śpi w ciepłym garażu. Lada chwila rozpoczynam operacje pod maską oraz zabiegi które już dawno miały byś 330 km +-.

10.2014
Tak jak pisałem Cel okolice 330km i 400nm Poczyniłem naprawdę spore postepy, Auto już odpala, zostało wyspawać wydech i dolot i samochód jest gotowy :) Strojenie bedzie przez turbo Elite Gdańsk. Z zewnątrz jak i wewnątrz auto też przechodzi zmiany, ale dopiero jak poskładam do kupy to dodam zdjęcia. Teraz Silnik

Stage 1
Wymiana wtrysków
Wymiana regulatora paliwa
Demontaż turbo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stage 2
Demontaż skrzyni
Sprzęgło jednomas Tarcza jeszcze przed okuciem prze pana Radzikowskiego
nowy uszczelniacz
nowe łożysko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stage 3
Materiał na kolektor wydechowy nierdzewka 304L grubość 3mm/ wydech + dolot 3' nierdzewka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stage 4
Spawanie kolektora wydechowego
Spawanie downpipa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stage 5
Montaż chłodnicy oleju + zarobienie węży chłodnicy oleju, wody, zasilania turbiny i spływu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stage 6
Świece irydowe
zaworek n75 s2
filtr pipercrosa
Przerobiona elektryka cewek
customowy wydech z nierdzewki wykonany przez RM Motorsport
olej motu 20w60 + olej skrzyni
wymiana poduszek silnika na poliuretany (na zdjęciu zdemontowane)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kilka zdjęć jak wygląda obecnie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tak więc wsadzone w silnik Garnek pieniążków ale mam nadzieję, że po wystrojeniu będę mial banana na mordzie aż miło :P

I TU ZACZĘŁY SIĘ SCHODY....

15.11.2014
Tak to oto wyglądało pod maską :)
Obrazek
Obrazek

24.11.2014
AUTO TRAFIA DO PAPRAKÓW
Felgi na aucie, auto już jest w Turbo elicie w środę odbiór trochę zdjęć jak to wygląda w chwili obecnej i tylny dyfuzor ori milotec już zamontowany :) tylne sierpy również doszły, bo 10,5J z tyłu ciężko zmieścić bez nich.
i pod maską już wszystko na swoim miejscu. zostało pokrywę pomalować i poukładać wszystko

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poki co siedze na szpilkach i modle oby skoda wypluła z silnika tylko dużą ilość koni nic poza tym :P w środe czwartek Teoretycznie odbiór.

30.11.2014
PARTACTWA CZĘŚĆ PIERWSZA

Wiec tak. Oddając auto rozmawialiśmy śmialismy się, że ze swapa z 2.0 na 1.8t nie odczułem super różnicy.
Dzwoni do mnie na drugi dzień, że sonda jest zesrana. Wymieniaj. Dzwoni na następny dzień przepływa zesrana nowa sonda tez się zesrala. Po czym dzwoni ze jest jakiś problem bo nie ma prądu na wtyczkach N75 sonda i przeplywka. Po czym dzwoni po kilku minutach i mówi,, stary jak ty zrobiłeś tego swapa tu połowy wiązki nie ma. Błędów od huta. Jak to miało jeździć... No to mu mowie człowieku przecież ja tym autem jeździłem. No tak ale właśnie dlatego nie odczułes różnicy bo to nie było podpięte i jeździło jak 2.0. Mówię bo dziwne ale rób z tym ze ile siana naszykowac? Nobo to roboty od h.ja dechę trzeba zwalić o Jezu o boże... Przelicznik mi się włączył w tysiące i kombinuje. No przecież to auto było na hamowni i pokazało 155 i 240nm... Dzwonie i mu to mówię.on mi na to O stary ale to hamowania musiała być dziwna. I mu mowie ty nic ruszaj ja jutro będę z 2ma elektrykami. I dojdę do co jest nie tak bo jeździło i działało i błędów nie było.... No ale teraz są jakiś komp wasz popsuty. Rozlaczylem się. I dzwonie do elektryka ze jutro jedziemy ja Gdańsk. Po czym po 5 minutach dzwonili z turbo elity. Ty bezpiecznika nie wsadziłes do skrzynki bezpieczników co odpowiada za przeplywka N75 i sondę. To mu mowie stary ale ja tam nawet nie zaglądałem i musiał być. To ki odpowiedział ze może ktoś mi go w nocy wyjął.... Kolejny dzień dzwoni i mówi że wtryskiem leją jak szalone. Robią wodospad Niagara i są złe. Znowu jadę do niego z regulatorem 3 barowym. wtryskiem wymienisz?,, o stary ile to roboty tam się upamiętnienia taka kamerka całą listwa wtryskowa będzie do dumy. Wkurzył mnie sam go wymieniłem w 3 sekundy. Dosłownie. Po czym stwierdza ze wtryski są jednak za małe. To mi krew podeszła do głowy i mówię. Kur. Przecież są z rowera 2.0t i są dobre napewno co następnie grzebać w kompie i okazało się ze są dobre. I codziennie dostaje debilne telefony od niego aż mi ręce opadają.


2.12.2014
MIAŁ BYĆ ODBIÓR JEST PARTACTWO CZĘŚĆ 2

a wiec bardzo się zawiodłem na tej całej renomowanej firmie ...

Zostawiając auto mówiłem stary auto musi być w garażu bo jest zalany olej 20w60 motula i jezeli temp. spadnie do -5 to olej robi się jak smoła.
Niestety koleś olał moje prośby i oto dziś dzwoni i mówi że leje się z turbo.


moja teoria jest taka. Po nocy odpalił auto a u nas temp. spadła do -8 albo i lepiej i rano jak odpalił to olej poszedł do góry i wywaliło go przez odmę do dolotu efekt zasrany cały silnik i ciekawe w jakim stanie jest teraz dół. -,- jutro zabieram auto.
Obrazek
Obrazek


no i podobno grucha jest zamontowana na 1 śróbkę, gdzie sam ją osobiście montowałem i dokręcałem. Aaaa i Straszny problem sprawił defekt iż w moim aucie nie działa zapalniczka bo mi nie była potrzebna więc musiał rozbierać całą tapicerkę auta by ją naprawić. bo dosłownie brak mi słów
Obrazek


3.12.2014
Sprawa ma się tak. Gość kapnal się w porę i wyłączył silnik. Wiec silnik nie dostał, skoda jeździ póki co pompuje 1.2 bara i jest okej teraz zwiększa do 1.4 stroi i powinno być okey na jutro ma być odbiór.

11.12.2014
PAPRACTWO CZEŚĆ 3CIA


Dzwoni i każe auto zabierać turbo przeładowuje nie wiadomo dlaczego mam znaleźć przyczynę i wrócić.

a więc tak:
1. Auto wróciło do nas na garaż pierwsza diagnoza: za mało otwiera się wastegate. - przespawać downpipa
Obrazek

Zrobione złożone Efekt- bez zmian Przeładowuje.


2. 3-cia koncepcja na down pipa, Dołożyć przegrodę
Obrazek
Obrazek

Zrobione Złożone Efekt - Bez zmian Przeładowuje
Krew mnie zalała poczyniliśmy bardziej radykalne środki
Obrazek
zapchaliśmy jedną dziurę w tłumiku -> Poprawa o 1000obr. i przeładowywało przy 6000tyś.
Obrazek

Efekt nie był zadowalający więc postanowiłem, że te turbo sobie nie radzi i zastosuje TD05 na Twin Scrolu,

Rozebralem wsio i spróbowałem ostatniej deski ratunku rozwierciliśmy wastegeta.
Obrazek

Ale podczas montażu musiałem wykręcić gruszkę i oto proszę jaka niespodzianka pan z turbo elity który przykręcał dolną sróbę gruszki ( bo podobno nie była przykręcona) wkręcił raz że pod skosem to jeszcze za długa śróbę i zrobił dziurę w aluminiowej muszli turbiny i łapało lewe powietrze. Tak się zagotowałem, że jak tylko zdemontowałem tą muszlę to wywaliłem ją przez płot i przepadła, po chwili się kapnąłem, że zrobię zdjęcia i mu to pokaże, ale muszla przepadła...

Auto po tych zabiegach przestało przeładowywać i jest git. Odrazu oddałem do ponownego strojenia. po drodze łapiąc kapcia. (11stego w tym roku) i dziś o 18 odbieram.

W czasie tego czasu co walczyłem z tymi downpipami wpadły w moje ręce Felgi 17' + opony Slicki Toyo Proxes r888
Obrazek
Obrazek
Felgi + opony(prawie nowe) za dosłownie grosze

No i Takie cudo przykleiło mi się do rąk Nowe zaciski wraz z adapterami 6cio tłokowe brembo z porsche Cayen Turbo na tarcze 380mm XD Tarcze do tego są z r32 334mm
Obrazek

zacisk na feldze 17'
Obrazek

Dla porównania
Obrazek

no i zadbałem o bezpieczeństwo: Pasy szelkowe 3 punktowe z elektrycznymi napinaczami oczywiście nie był bym soba gdyby nie byly w stanie idealnym i oczywiście dorwane za grosze :)
Obrazek


12.12.2014

PAPRACTWO CZĘŚĆ 4TA

A więc tak: godzina około 17.00 dzwoni telefon dzwonią ( bo tak ich od dziś nazywam) ty dmuchamy 1.75 jest 375km i 450nm Kręcimy dalej. (przypominam caly słupek seria agu) Pobladłem i mowie ,, czyś ty na mózg upadł stary posrało cie? miało być bezpiecznie 330 i 400nm nic więcej kura zkręcaj to bo to się rozleci. Odpowiedź ,, o kurde a myślałem, że chcesz grubo ''
w auto ogień tam na miejsce. zajeżdżam chłopaka nie ma ,, mierzy ''po 10 min zajeżdża. No jest wykres tak jak chciałeś 330km i 400nm
ogólnie wykres super wyszedł
Obrazek

Dobra odpina swoją aparaturę
Obrazek

zaczyna zkładać podszybię itp ale mi się jakoś ten silnik nie zbyt mocno podoba bo jakoś tak ,, dziwnie chodzi'' ale dobra w duszy z tym może teraz tak ma. po takich modach może tak być. więc sklada, a właściwie to nie potrafił poskładać środka wiec zrobiłem to sam zamontował wycieraczki auto do odbioru. siadamy jego słowa ,, ja prowadzę pokaże wam jak to jeździ.

rozgrzał auto jedziemy. prosta 1 brak trakcji 2 brak trakcji 3 doładowanie w pełni, a ja mu mowie, przecież to nie jedzie, on odpowiedział ,, nie no coś ty idzie w h*j patrz mamy 180km. no dobra zamilkłem, ale jakoś dziwnie wydech drży i dziwnie chodzi, mówi ,, che che ale ten tłumik wali w bude. to mu odpowiadam nom tak jakby zapłon nam wypadł he he heheh. śmiechy chichy. zwolniliśmy a tu faktycznie chodzi na 3 gary. stop maska w górę diagnoza szybka ,, pewno cewka się upaliła bo to to tamto sramto. powrót na warsztat sprawdzamy 1 cylinder 4 ty, 3ci odpinamy 2gą cewkę wykręcam świece a tu ona wypalona do 0. Nie ma nic amen. ja Oczy bo świece irydowe co wytrzymują do 1300-1400 C' a koleś nic. no pewno jakaś wada. Mierzymy kompresję na 2gim a tam okrągłe i kolorowe 0. dwie diagnozy podparty zawór, dziura w cylindrze. Oczywiście łzy do oczu mi same się pchają bo dbałem o ten silnik jak o oczko w głowie. a koleś do mnie ,, No trudno Rozje^ał się'' Pytam kto za to beka bo tu EGT było kosmiczne skoro świeca irydowa stopiła się na amen.
jego reakcja? ,, Ja tego nie stroiłem dzwoń do krzyśka'' Telefon w dłoń dzwonię. odbiera mowie co jest a ten nie wierzy. kazał wysłać zdjęcie, wysyłam, telefon w reke dzwonie, a pan krzysztof już nie odbiera ode mnie. Po chwili dzwoni do niego pan z turbo badziewia i Pan Krzyś odbiera idą na osobność i konsultują się w samotności co dalej, bo wina jest jasna zbyt wysokie EGT czyli zbyt mało podali paliwa, czyli nawalił gość co pisał program. Wraca i stwierdza, że auto mam sobie naprawić sam na swój koszt i przyprowadzić na ponowne strojenie wtedy zapłacę. Wściekły jak pies auto na line i ciągniemy do warsztatu. na garażu szybki demontaż czapki i oto efekty zabaw z moim silnikiem ->
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przypomniałem sobie co on mówił, że jak zmniejszyli boosta to jakoś tak słabiej szła niż wcześniej na tym samym boście ale to szczegół.
Moja wersja powstałej szkody: Gość wpompował 1.75 bara było za mało paliwa po czym nadpalił dosyć mocno świecę zdołał zmiejszyć doładowania do takiego jak mu mówiłem świeca wytrzymała jeszcze ciut i jak już miałem odebrać auto to akurat świeca upaliła się do końca.

Także .... TO Bardzo Ale To BARDZO nie profesjonalny zakład i każdemu odradzam. Bo koszty jakie teraz poniosę są bardzo duże.


17.12.2014
korekta programu w olsztynie

na wykresie w olsztynie wyszło 335km i coś w okolicach 405nm

poniżej trochę filmików jk to jeździ. Komentarzy nie słuchać xd Są nieco wulgarne :P

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;

18.12.2014
ZESTAWIENIE KOSZTÓW

Koszty modyfikacji:
1.Kolektor:
-Materiał 400zł
-Flansza do bloku 200zł
-Flansza do turbo 80zł
-Planowanie Flanszy do bloku 250zł
-spawanie 300zł
-Bandaż na kolektor 60zł

2. Wydch
Flansza downpipa - 80zł
materiał - 250zł
Tłumik końcowy - 500zł
wieszaki/gumy itp - 50zł
Spawanie - 200zł
bandaż - 50zł

3. Dolot
Materiał - 150zł
Kolankro sylikonowe redykcyjne - 50zł
obudowa + przepływka s3 - 100zł
filtr pipercrosa - 150zł
n75 s2 - 300zł
Bandaż - 80zł

4. Sprzęgło
zamach 1z - 50zł
Docisk g60 - 250zł
tarcza używana - 50zł
okucie jej u radzikowskiego + zabielenie zamachu - 300zł
łożysko oporowe - 50zł

5. Silnik
Turbosprężarka - 1000zł
Cewki TFSI - 400zł
Świece tytanowe - 300zł
Olej do silnika - 200zł
Filtr oleju - 50zł
Borygo - 50zł
Elektryka - 50zł
wtryski - 600zł
Zarobienie przewodów stalowych do turbo + dorobienie wężów wody - 300zł

6. Chłodnica oleju
Sama chlodnica oleju - 250zł
podstawka mocal - 170zł
zarobienie przewodów - 300zł

7. Intercooler
Chłodnica - 350zł
materiał - 250zł
Opaski złączki sylikonowe - 150zł

8. Paliwo
Pompa walbro 255 - 400zł
Regulator paliwa 4ro barowy - 50zł

9. Zegary
EGT - 550zł
Boost - 150zł
Olej - 100zł

10. program 1500zł.

Mi doszły koszty głowicy planowania uszczelek itp itd 1500zł około.
Nie jest wliczona robocizna tzn- wsadzanie wyjmowanie części itp.
~~ około 12-13 tysięcy.

24.12.2014

Zdjęcia środka, i tu teraz oto pojawił się problem. Boczki z rsa średnio pasują do foteli dlatego będę musiał znaleźć drugie i obszyć je. Deskę obszyjemy w czarną skórę, miały być białe przeszycia, ale chyba będą niebieskie by pasowało do pasów.
również szukam 1 napinacza z niebieskim pasem z firmy schroth.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


23.01.2015
Air Ride Zrobił Wypad z Auta na koszt Gwintu Eibacha Pro Na najgrubszej Ladze, po czym gwint okazał się wylany, sprzedawca odesłał cześć kwoty na regenerację i amory zregenerowała firma NAGENGAST GDAŃSK. Polecam zakład. Drogo ale dobrze. Zdjęcia dodam jak zrobię :)

10.02.2015


SWAP 4X4

sobota pobudka godzina 3.30

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a o to główna szkoda która myślę że jest pikusiem bo to tzw strefa zgniotu i to się zgniata a nie podłużnica więc buda jest zdrowa :P
Obrazek
Po dzisiejszym dniu stwierdzam, że haldex a dokładnie jego swap nie jest taki prosty....

18.02.2015

pare zdjęć
Obrazek
Obrazek


odnowione sanki
Obrazek

przygotowania
Obrazek
Obrazek

Tarcza sprzęgła obita Kewlarem. Koszt 160zł Pewno padnie zaraz pytanie Dlaczego? W sumie nie wiem czemu to zrobiłem, wolałem zrobić na zaś, gdyż nie wiem czy zwykła tarcza obita organikiem dała by rade. a nie chce mi się rozbierać tego kolejny raz.

Obrazek

Nowe łożysko oporowe, bo tamto na którym zrobiłem tys km oddałem razem ze skrzynią... -,- ( zapomniałem wyjąć) Rozrusznik po regeneracji przeguby wewnętrzne nowe zewnętrzne nowe gumy tylko zostawiłem stare bo tym nowym jakoś nie ufam, a oryginalne są w-g mnie najlepsze. półosie odmalowane. oczywiście wszystkie uszczelki i uszczelniacze do reduktora nowe.
Obrazek

no i reduktor + połowa skrzyni już czyściutka elementy przykręcone już pomalowane i wygląda całkiem przyzwoicie w-g mnie
Obrazek

02.04.2015
Odbiór AUtA i do pracy!
a więc relacji Czas Start.

Godzina 12.00 start.
oklejanie komory i wstępne uzbrajanie.
Obrazek
Obrazek
Szybkie wsadzenie silnika i Zaczęła się zabawa. Wiadoma sprawa 50% kostek nie pasuje...
wiec cięcie lutowanie, układanie i sranie.

Obrazek
Obrazek

oczywiście każda śrubka wkręt czyszczone i malowane.
no i godzina 23.30 tak to się prezentuje.
Obrazek
Obrazek

no i niestety dach idzie do poprawki. wyszły mu tzw chmury/pasy.


Jeżeli kogoś interesują moje wypociny i chce być na bieżąco to zapraszam na mojego funpaga.
https://www.facebook.com/Octavianikos?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziś auto zostało odpalone i działa :) jutro podrzucę film jak nie zapomnę. :)




malowanie
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości