Szare Toledo 1M by _Chudy_

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » pn paź 29, 2012 21:42

Siemka
Po ponad dwóch latach od sprzedania mojego mk3:
Obrazek Obrazek
Później była przygoda z czymś zupełnie innym jednak jakiś czas temu w moje ręce trafiło auto, które jest w rodzinie od prawie 4 lat. Po krótce jest to Seat Toledo 1M ARL 2003 rok. Stan taki jak widać na zdjęciach: tu obity, tu zagięty, tam zarysowany ale spokojnie wszystko z upływem czasu będzie sukcesywnie ogarniane.
Parę fotek serii:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Parę dni później założyłem srebrną ramkę deski od Top Sporta, oryginalne radio oraz czarną półkę z rolętą:
ObrazekObrazek

Przed założeniem zawiasu miejsce platikowej osłony miski zajęła stalowa:
Obrazek

Po około 2 tygodniach na pokład wpadł gwint Ta-Technixa z twardszymi odbojami z przodu i tyłu oraz stabilizator od s3:
ObrazekObrazek

Tak to wyglądało po wstępnym obniżeniu:
Obrazek

Parę dni po założeniu gwintu zmieniłem koła. Zdecydowałem się na felgi Rial Nogaro. Przód 8" ET z 15mm dystansem wynosi 20 tył natomiast 9" i ET30. Felgi po zakupie zostały odmalowane a ich ranty wypolerowane u http://felgenman.pl" onclick="window.open(this.href);return false;. Robota wykonana naprawdę solidnie ;-) Do tego opony z przodu i z tyłu to 215/35/18. Tył na delikatnym naciągu przód niestety bez :-/ Ogólnie z przodu został około 1cm gwintu, z tyłu natomiast gwint już się skończył i prędzej czy później będzie musiała wylecieć regulacja tak, żeby tył był mniej więcej równo z przodem bo teraz jest straszna luka z tyłu :-/ Do tego wyrzuciłem oznaczenia z tylnej klapy oraz odkręciłem wystające części haka. Parę zdjęć po myciu:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
DawidJG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw mar 29, 2012 13:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: DawidJG » czw lis 01, 2012 10:47

Ciekawy Seacik i plany tez ciekawe :) na glebie wyglada kozacko. Osobiscie podobaja mi sie te toledo i leony mozna cos bardzo ciekawego z tego stworzyc :) powodzenia w modzeniu


"Jeśli pewnego dnia prędkość mnie zabije, nie płaczcie, ponieważ umarłem z uśmiechem na ustach." Paul Walker

Moja Golfina --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6368610" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Klusek_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: sob paź 27, 2012 18:46
Lokalizacja: Sierpc

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: Klusek_ » sob lis 03, 2012 02:07

Pozazdrościć seacika :) kolor przepiękny. Powodzenia życzę ;]


Golfik mk2 1991 1.3 Pasadena w trakcie renowacji ;)

_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » śr gru 26, 2012 12:02

Graty na wiosnę:
-tempomat z wiązką
Obrazek

- tylny zderzak bez dziury na hak
Obrazek

- niepogięte tylne drzwi w kolorze
Obrazek



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: konrad141 » sob sty 12, 2013 14:21

W pamięci mam golfa wiec wnioskuję , że seat będzie równie dobry ;) W wakacje miałem takiego oglądać ale mi sprzątneli sprzed nosa i wyszło coś zupełnie innego obecnie .


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » pt lut 01, 2013 18:36

Żeby było trochę sztywniej na wiosnę wpadną:
- przód góra i dół ori s3
- tył góra niestety "amelinium" niby FK do mk4 ale po wstępnych przymiarkach powinno pasować też do toledo
Obrazek

- mimo 9" z tyłu było trochę za wąsko więc + 10mm na stronę
Obrazek



Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7797
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: Adrian1989 » śr lut 06, 2013 11:34

no baza fajna,przynajmniej malo tego widac na zlotach ;)


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » śr mar 27, 2013 00:42

Czas na jakiś up:
Toledziak obecnie stoi u lakiernika. Malują się zderzaki, maska, drzwi do podmianki + jakieś duperele a na koniec polerka całości. Po lakierniku trzeba jeszcze ogarnąć parę mechanicznych spraw, żeby bezstresowo móc zacząć sezon (o ile zima odpuści :mrgreen:). Z nowości wpadły:
- podkładki pod silnik podnoszące go o 2cm dzięki czemu będzie można do końca posadzić przód, z tyłu wyleci regulacja bo przed zimą jednak była mocna koza:
Obrazek
- czarne lusterko od cupry bo patrząc od przodu strasznie raził mnie szary kolor seryjnego (nie będzie całego czarnego sufitu ;-)):
Obrazek
- każdy "gruby" projekt musi mieć części z ASO więc i u mnie wpadły śruby oraz nitonakrętki potrzebne do montażu dolnej rozpórki:
Obrazek
- belki Thule + ori gumy Thule do zabezpiecznia przed rysami miejsc montażowych:
Obrazek
Obrazek
CDN. :-)



Pablo1010
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn lis 05, 2007 22:32
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: Pablo1010 » śr mar 27, 2013 08:51

Powiem tyle piekne jest :)


Mk II German Style

_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » śr mar 27, 2013 21:37

Jakiś czas temu wrzuciłem jeszcze poduchę od TS'a:
Obrazek



Awatar użytkownika
pyrko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 08:58

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: pyrko » śr mar 27, 2013 23:23

zegary wrzuć od tsa ;p



_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » czw mar 28, 2013 00:10

Są w planach :-)



Negev
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 20:20
Lokalizacja: Gdynia

Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: Negev » czw mar 28, 2013 19:18

Obrócił bym się za nim na ulicy. :-)



_Chudy_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 09:25
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Szare Toledo 1M by _Chudy_

Post autor: _Chudy_ » pn maja 06, 2013 16:34

Toledo wstępnie odebrane od lakiernika. Z większości malowanych elementów jestem zadowolony ale jeszcze w przyszłym tygodniu trafi do poprawki bo zakupiony zderzak ma inne mocowania i trzeba dokupić brakujące ślizgi oraz tylne drzwi są w trochę innym odcieniu. Tak to się mniej więcej prezentuje po wczorajszym deszczu nawet nie było czasu go umyć do tego na zdjęciu widać zarzucone belki Thule:
Obrazek

Oprócz tego wpadły podkładki pod silnik. Jak na razie nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów po ich zamontowaniu:
Obrazek

Z przodu wymienione tylne tuleje przedniego wahacza na pełne od cupry. Dodatkowo z przodu zamontowana została dolna i górna rozpórka od s3:
Obrazek

Z tyłu bez problemów podeszły rozpórki z golfa i octavii:
Obrazek

Odświeżona polerka rantów przed sezonem:
Obrazek

Rozpórki bardzo poprawiły prowadzenie bo auto stało się bardziej neutralne i zwarte a dodatkowo plastiki o wiele mniej trzeszczą. Zostało jeszcze ogarnąć program, zjechać w dół z zawiasem, założyć letnie koła, zrobić zbieżność i geometrię no i dbać o świeży lakier ;-)

Wczoraj wpadł wreszcie letni setup. Przedni gwint na maxa w dół a z tylnego wyleciała regulacja więc też max. Dodatkowo do belek bagażnika doszły owijki Thule. Na tylną klapę miało wpaść SDI ale chyba bardziej podoba mi się czysta bez żadnych oznaczeń. Na tył przymierzałem dystanse, które kupiłem ale są za szerokie. Trzeba będzie poszukać czegoś o szerokości 5-7mm. Po zamontowaniu podkładek pod silnik najniższym punktem podwozia jest teraz śruba od dolnej rozpórki. Zdjęcia od razu po skręceniu gwintu także nie miał nawet szans się ułożyć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wreszcie jakieś zdjęcia w lepszej jakości dzięki uprzejmości kumpla z klubu (dzięki POOREK):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości