Corrado dzisixty :D Owsio

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
owsio88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 22, 2012 11:17
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: owsio88 » pt maja 25, 2012 13:16

Witam Was serdecznie :) Mam go juz 4 lata wiec postanowiłem wam zaprezentowac krótką Historie mojego ,,Parcha''

Marka: VW
Model: Corrado (Typ 53i)
Rok produkcji: 1989
Kolor: :helm:
Pojemność:1760,00cm3
Moc: 160+ :grin:
Silnik: 1.8PG 8V G60
Wyposażenie: el szyby ,el lusterka podgrzewane ,ABS ,wspomaganie kiery ,komputer MFA ,aktywna lotka :grin: Skóra Bordo :bajer:

MODYFIKACJE:
Car Audio: PIONEER DEH-1330R 2x alpine 10cm 2x alpine 16,5 2x Boschmann 16x9 Wzmak magnat +skrzynia
Felgi: Azev ,,A'' 16x9 pózniej było pare zmian :grin: Obecnie czekają Borbet A 16" 7.5J i 9J
Opony: Toyo 215/40, Yokohama 215/40 , Yokohama 205/45, Dunlop SP Sport 9000 195/40,w miedzy czasie był tez Avon Wiele kombinacji Alpejskich :banghead:
Zawieszenie: Kit BILSTEIN ,gwint TA Technix tez było pare kombinacji :banghead: z confortem :popcorn:

Na poczatku tej krótkiej histori chciałem podziekowac ludzia którzy w niej brali udział w wiekszym lub mniejszym stopniu :) Maciek Wygoda (Stary Sacz) Bo bez niego nie było by Corrado , Mateusz Jasiurkowski Ochotnica Dolna Najlepszy Elektryk który posiada duza wiedze,Franio Ochotnica Dolna Naciagi opon ,Paweł Galu Ochotnica Dolna nagłosnienie rzezbienie maskownic xD Nypel Tylmanowa Plasticzki :) Club Corrado Polska Kataryna , Gobo90 ,Bombelson,Przemo27.i tych wszystkich których pominołem Dziekuje jeszcze raz :bajer: :pub:

Własciwie nie wiem od czego zaczac wiec zaczne od samego poczatku : Projekt zaczynał Przemek---> Wielu ludzi mnie pewnie tutaj zna inni pewnie wogóle :grin: wiec niektórzy moga kojarzyc :bajer: Parch wersja przedliftowa czyli typowa G60 z 1989 w serii :)


Tak wygladał kiedys :chytry: Jako ze lakier nie był juz cudny anie piekny zwykły szarak padło na zmiane ze ma byc wypas :bajer: wiele trwało szukanie inspiracji i koloru :) wybór padł na lakier z palety Seata L 4 FL Poprostu cena tez była atrakcyjna co sie tu oszukiwac :) wiec przygotowania trwały Obrazek W miedzy czasie zapadła decyzja zeby zmienic grill na zamiennik Jom z laminatu i z biegiem czasu bo maska sie nie zgrywała z tym :jaja: Grill poleciał do nieba :banghead: wiec zastapiono go orginałem poliftowym i załozono lampy us taki rarytas ze szrotu za pare zł :bajer: w miedzy czasie trafił sie kit obnizajacy i tak to wszystko wyszło :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak po kilku moich zmianach, oraz po malowaniu całego auta :food:

Obrazek Obrazek Obrazek

to jeszcze nie koniec mojej walki z Corrado :) po chwilak westchniec i dobrej passy zaczeły sie dramaty kompresor wystrzelił przemo go zregenerował i dalej mozna było sie cieszyc z jazdy wymiana olejów, niezbedna wiec castrol połsyntetyk filtry wkładka K&N wymiana wachaczy tuleji na poliertanowe czy jak sie tam pisze sworzni simerblock łozyska klocki wszystkiego trudno mi teraz spamietac ale dopisze cos jak sobie przypomne:grin:
Zbiegiem czasu wspaniały kit sie wylał a jako ze sie miało ku zimie Corek tyrafił do garazu i tam sobie zimował a ja sie rozgladałem tu i uwdzie przeszukujac fora opinie uzytkowników co wybrac jak i gdzie (wtedy nie miałem jeszcze kumpli od tuningu co by doradzili ani znajomych którzy tez maja swira na punkcie Vw ale z biegiem czasu sie to wszystko zmieniło opowiem pózniej )poprostu byłem sam i tyle co mogłem polegac na internetowych opcjach uzytkowników wspomne jeszcze ze to nie było tak jak teraz ze łapaliscie jakis gwint na alegro i hop siup inny był dostep do czesci drozsze były i było znacznie ciezej Wybór padł na TA Technix dlaczego ? ktos zapyta to jest szhit.. Jestem realista moim skromnym zdaniem lepiej kupic nowy gwin i miec pewnieka niz jakis uzywany niby nie wytłuczony a zreszta sami wiecie,,Człowiek sie cieszy 2 razy w życiu jak sprzedaje i kupuje z tym ze jak sprzedaje to bardziej bo wie co sprzedaje i czemu''
Wracajac do zawieszenia dla wielu ludzi to była czarna magia wtedy jak mozna miec amortyzatory i ustawiac sobie przeswit na nich Wiec niestety telefon tu tam nikt tego nie wsadzał jak to sie ustawia wiec odpusciłem wolniejszym czasem z tata postanowilismy to przezucic ;D (mój Father Ciekawy człowiek tez miał kiedys zajafke na punkcie Vw Smigał kiedys golfem 2 GTI wtedy mnie jeszcze nie interesowały te 3 magiczne litery xD ) wracajac wpadlismy w wir pracy i udało sie pamietam jak dzis słowa ojca ja ci tu sów miarka ustawie ty idz tył zakładaj Hmm.. nie to nie magia poważnie byłem zaskoczony jego fascynacja powiedział mi ze jak sportówka to ma byc nisko wiec hama posadzilismy na Tzw Glebe
Comfort jazdy na Glebie i wybieranie dziur jest bajeczne ale nie dlamnie niestety wiec pózniej była kombinacja i z tyłu poleciał gwint do pudełka po 100km i został zakupiony kit zeby to jakos jeszcze comfortowo jezdziło jako ze niestety amerykanskie lampy dostały kamyczkiem z ciezarówki pekła jedna sztuka 2 praktycznie nie do znalezienia u nas wiec musiały isc out wleciała seria która niestety swiecic nie swieciła za specjalnie i wcale nie była ładna ale miała za to regulacje wysokosci wiec silniczki kawałeki instalacji przełaczniki i ładnie to zklecilismy z Matijassem w miedzy czasie naprawa licznika złozenie z 3 bo nic nie działało szyberdech el szyby Dziekuje za Pomoc Szurkowski nawet udało sie zaliczyc jeden zlot w Bryjowie
jako ze lampy głupio wygladały wiec rzeba było sie rozgladnac za czyms ciekawym do wyboru 2 rodzaje były dostepne Sonar inPro z czego te pierwsze na chinskiej soczewce wybór padł na in pr do tego zostały dokupione kierunki i haloheny lampy tylne out zostały zastąpione biało czerwonymi clerami czy jakos tak poprostu mi sie podobały grill poleciał out poniewaz ten jednorozec mnie bardzo draznił na jeko miejsce wleciał FK Automotive i brewkla Kamei
pózniej zaczeła sie walka z wszystkimi plasticzkami które miały juz swoje lata i nadawały sie tylko do centralnego poszukiwania dostepnych w ASO i tych których juz nie ma .Powiem wam ze niektóre pierdołki takie a nakład finansowy ogromny za ,,kawałki plastiku'' najwiekszym hardcorem było zdobycie kratki w zderzak z tzw noskami szukałem 1 rok udało sie wychaczyc ja od kataryny z forum corrado club polska ale co z tego jak nie od g60 róznica polega na tym ze orginalna ma wloty powietrza na tarcze a ta jest z innej wersji i nie ma no ale cuz ale ze była naprawde w idealnym stanie wiec wleciała mi w zderzak bumper tez poleciał do kosza a w jego miejsce trafił laminatowy za 120zł orginał 600zł wiec sie nie wachałem dystrybucja corrado club polska z fabryki Rafała z kreseczkami xD wracajac do kratki zauwazyłem ze te wloty maja duze znaczenie w chłodzeniu i nie jest to pic na wode fotomontaż Projektanci Vw mieli jak najbardziej trafne załozenie wiec miałem kolejny problem bo po smiganiu zaczeły sie strasznie grzac tarcze i felga wiec kolejna zmiana jako ze ja nie lubie poprawiac czegos 10 razy wole podejsc raz do tematu a konkretnie wiec na pierwszy ogien poszły zaciski do regeneracji or tarcze zostały zastąpione tarczami Mikoda 280mm nawiercane nacinane klocki ate wymieniłem przy okazji piasty bo zerwałem gwin
I Problem ustapił a zaczoł sie kolejny centralny zamek z pilota działa jak chciał i tu znowu pomocna reka okazał sie Matijass który pomógł ogarnac temat . Kompresor strzelił 2 raz tutaj były chwile załamania znowu rozterek przemyslen czy jest sens taplac sie z tym czy nie sprzedac i kupic jakis samochód który nie dosc ze bedzie normalnie jezdził to normal;nie spalał bo niestety g60 nie nalezy do oszczednych Tutaj z pomoca przyszła mi moja siostra za co jej serdecznie dziekuje bo gdyby nie ona to chyba bym zrezygnował juz z wszystkiego jako ze pracowała w tym okresie w Niemczech to przyszła mi z pomocna reka z jej znajomymi nie znam ich a szkoda bo podobnoc bardzo dobrzy ludzie teraz bedzie bomba słuchajcie Zakupiła dla mnie Zupełnie nowa sprezarke gdzies mam zdjecia to pózniej dodam jeszcze z zółtymi zaslepkami smar do tego był w zestawie wiec znowu operacja pacjeta na stół i mozna było sie cieszyc z zycia na tej sprezarce smigam juz 2 lata robiona miała serwis niedawno ale wsio jest elegancko została przesmarowana i załozona dalej Jako ze pracuje ciagle w delegacji a w wolnych chwilach jesli mam dostep do internetu to utrzymuje kontakt z najblizszymi mi osobami pewnego dnia nie smiejcie sie Przegladajac NK zobaczyłem ciekawą golfine napisałem do goscia ze ma fajny model i takie tam odezwał sie po jakims czasie i sie zaprzyjazniłem NYPEL i tak juz został w rodzinie dobra nie zanudzam jedziemy dalej bo to jeszcze nie koniec
wracajc do mojego Parcha zmiany zewnetrzne były to i musi sie cos w srodku zmieniac bo jak ze inaczej Tutaj troszke nie wyszło no ale bedziemy cos modzic zawsze chciałem miec corrado a druga zecz w nim taka której nie ma nikt bo lubie byc orginalny miec swój swiat i nie kopiowac od kogos detali Do srodka mojego parcha wleciała ciekawa tapicerka choc tez juz swoje przeszła nie obyło sie bez rzezby klami trzeba było inne kołowac lewa klamka od anglika poniewaz nie potrzebuje 2 joy do lusterek w miedzy czasie gdy wszystko było rozgrzebane wymieniłem nagrzewnice na Valeo wciagłem nowa instalacje do Audio z Galem za co mu dziekuje TY TO UMJYS wymiana sterownika eap plastiki wszystkie zuzyte zastapione nowymi z ASO i takimi które były w duzo lepszym stanie od moich wleciała kiera Momo Team 28mm od Nypel poszła do renowacji geje zamieniłem na iron cross lewarek swiatełka podswetlania deski wszystko co spalone i nie działało zostało naprawione Wleciała Bordowa skóra od Bombelsona corrado club Polska.
Wracajac do Srodka fotele były obszywane u tapicera kolor jak dobieralismy był niemal ze identyczny nie wiem co sie stało czy to były %%% czy jak bo górale lubia pic no i nie wyszło narazie tak zostaje ale na wiosne srodek out w głowie nie ukrywam ze siedzi mi Krem w ful opcji z wszystkimi detalami albo poprostu całosc pujdzie obszyta w jakis inny kolorek w boczkach zostały wymienione klamki i raczki tak jak wspominałem panele głosnikowe z g wyleciały bo specjalnie mi sie nie podobały A teraz trochę zdjęć :hmm:

Fotki stanu obecnego (mniej więcej) :grin:

Wnętrze:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zewnątrz:
ObrazekObrazekObrazek

Już wkrótce aktualizacja i porządna sesja :bigok:
Pozdrawiam :pub:
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2013 23:50 przez owsio88, łącznie zmieniany 2 razy.


''Wydajemy pieniądze,których nie mamy,na tuning,którego nie potrzebujemy,by podobać się ludziom,których nie znamy...

Awatar użytkownika
Nypel
VaG Podhale
VaG Podhale
Posty: 384
Rejestracja: sob cze 19, 2010 18:11
Lokalizacja: Tylmanowa

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: Nypel » pt lut 22, 2013 12:20

Wkońcu temat w miarę ogarnięty :grin: Pozostaje czekać tylko na wiosne i aktualizacje :pub:


VW Golf mk3 "EuroAmerykaniec" by Nypel
viewtopic.php?f=88&t=539586

Awatar użytkownika
DymekVW
VAG Podhale
VAG Podhale
Posty: 312
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:55
Lokalizacja: Krościenko n.D

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: DymekVW » ndz lut 24, 2013 12:05

Nypel, dzięki ci za ten dobry uczynek:D w koncu wszystko przejrzejcie i fajnie sie czyta:) wszystko super ale na ori froncie i tak bardziej mi sie widział, a po za ty auto mega:) podoba sie:)


MK3 "LATINA" Color Concept, USA, NEW COLOR, pakiet GTI, RH ZW1, 1.8 20VT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=438794

https://www.facebook.com/pages/Golf-MK3 ... 6187750986

Awatar użytkownika
Nypel
VaG Podhale
VaG Podhale
Posty: 384
Rejestracja: sob cze 19, 2010 18:11
Lokalizacja: Tylmanowa

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: Nypel » ndz lut 24, 2013 13:04

Trzeba mu w końcu zryć głowę o ori przód i lampy tył :hmm:


VW Golf mk3 "EuroAmerykaniec" by Nypel
viewtopic.php?f=88&t=539586

Awatar użytkownika
DymekVW
VAG Podhale
VAG Podhale
Posty: 312
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:55
Lokalizacja: Krościenko n.D

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: DymekVW » ndz lut 24, 2013 14:16

Nypel, masz racje:Dja uważam dużo lepiej sie prezentuje:D Kamil musisz to zrobić:) wiem ze drogie były te lampy itp itd ale ori sa lepsze:P


MK3 "LATINA" Color Concept, USA, NEW COLOR, pakiet GTI, RH ZW1, 1.8 20VT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=438794

https://www.facebook.com/pages/Golf-MK3 ... 6187750986

Awatar użytkownika
owsio88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 22, 2012 11:17
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: owsio88 » pn lut 25, 2013 15:51

:bajer: Ryc mozna :grin: jak najbardziej nie mam nic przeciwko :popcorn: mi sie nigdy nie podobały orginały a zwłaszcza te kolorowe na dupiee :banghead: z przodu mam xenon pod h7 wiec w tym roku juz nie bede sie pchał w kupywanie innego zestawu h4 i lamp :grin: :bajer: :ass: :ass: :ass:


''Wydajemy pieniądze,których nie mamy,na tuning,którego nie potrzebujemy,by podobać się ludziom,których nie znamy...

Awatar użytkownika
Nypel
VaG Podhale
VaG Podhale
Posty: 384
Rejestracja: sob cze 19, 2010 18:11
Lokalizacja: Tylmanowa

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: Nypel » pn lut 25, 2013 17:43

Boisz się h4? :P nie no joke :grin: Tak też jest si ale przydymić je możesz :hmm:


VW Golf mk3 "EuroAmerykaniec" by Nypel
viewtopic.php?f=88&t=539586

Awatar użytkownika
DymekVW
VAG Podhale
VAG Podhale
Posty: 312
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:55
Lokalizacja: Krościenko n.D

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: DymekVW » pn lut 25, 2013 18:31

o to to to Konrad:D:D ps, założyłem grila i pomalowałem w mat oczywiscie, i bre na próbe:D jest oki:D dożuciłem ten fajny przełącznik świateł z ful opcją bo dzis przyjechał i jedną felge pomalowałem na próbe, jeszcze jedna warstwa bazy i bezbarwny:D później wrzuce pare fotek:P jutro robie reszte, i smooked w polo :D


MK3 "LATINA" Color Concept, USA, NEW COLOR, pakiet GTI, RH ZW1, 1.8 20VT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=438794

https://www.facebook.com/pages/Golf-MK3 ... 6187750986

Awatar użytkownika
Nypel
VaG Podhale
VaG Podhale
Posty: 384
Rejestracja: sob cze 19, 2010 18:11
Lokalizacja: Tylmanowa

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: Nypel » pn mar 04, 2013 20:06

Kiedy wytaczasz superchargera z garażu? :grin:


VW Golf mk3 "EuroAmerykaniec" by Nypel
viewtopic.php?f=88&t=539586

Awatar użytkownika
owsio88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 22, 2012 11:17
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: owsio88 » śr mar 06, 2013 14:05

:D niebawem :kac:


''Wydajemy pieniądze,których nie mamy,na tuning,którego nie potrzebujemy,by podobać się ludziom,których nie znamy...

Awatar użytkownika
..:Krzychu:..
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 22, 2013 14:35
Lokalizacja: Chełm

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: ..:Krzychu:.. » śr mar 06, 2013 15:09

Kolor skór jest super :kac: :grin: sam korek też :grin:



Awatar użytkownika
owsio88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 22, 2012 11:17
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: owsio88 » czw mar 07, 2013 09:14

Dziekuje :) ostatnio korek dostał nowe radio Macrom M-DVD6555R głosniki w systemie 6.1 :) przetwornice napiecia z 12/230 i projektor toshiba na dach tak tylko szampana brac :) i mozna wyswietlac film z laska gdzies na scianie podczas randki :grin: Czekamy na ocieplenie :) wymiane swiec kabli kopułki filtrów olejów i mozna smigac ^^ fotki wieczorem


''Wydajemy pieniądze,których nie mamy,na tuning,którego nie potrzebujemy,by podobać się ludziom,których nie znamy...

Awatar użytkownika
Nypel
VaG Podhale
VaG Podhale
Posty: 384
Rejestracja: sob cze 19, 2010 18:11
Lokalizacja: Tylmanowa

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: Nypel » czw mar 07, 2013 12:44

To czekam na fotki :hmm: może ci je pomoge zrobić :food:


VW Golf mk3 "EuroAmerykaniec" by Nypel
viewtopic.php?f=88&t=539586

Awatar użytkownika
owsio88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 22, 2012 11:17
Lokalizacja: Ochotnica Dolna

Corrado dzisixty :D Owsio

Post autor: owsio88 » czw sie 29, 2013 01:19

do zamkniecia :)


''Wydajemy pieniądze,których nie mamy,na tuning,którego nie potrzebujemy,by podobać się ludziom,których nie znamy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości