KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: zimnylech » śr sty 23, 2013 14:09

fajnie ze aktualizujesz bo wielu ludzi sledzi projekt,

dasz sie przejechac ? :okej:


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Proca91
NLI GEKON
NLI GEKON
Posty: 199
Rejestracja: pt gru 03, 2010 00:53
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Proca91 » śr sty 23, 2013 14:41

Nie wiem czy ktoś już tu o tym pisał ale przypomina mi się taki program "Narodziny samochodu" (The Car is Born) na Discovery lub na TVN Turbo to było i tam właśnie kupowali samochód "dawcę" i z niego na częściach budowali samochody z zestawu :)
Jak ja uwielbiałem to oglądać! A jak widzę, że nasz kolega z forum czymś takim się zajął to aż wstyd nie śledzić dalszych prac tego wspaniałego projektu :) Powodzenia chłopie i czekamy na filmiki!



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: miko » śr sty 23, 2013 15:05

Ciekawy projekt, czekam na filmik z jazdy i jak to gada :D


Obrazek

Awatar użytkownika
Luqass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt lip 07, 2009 08:58
Lokalizacja: okolice Wrocławia

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Luqass » śr sty 23, 2013 15:39

:popcorn:


MK IV TDI by luqass :dol: UKOŃCZONE [I][I][I][I][][][][][][] + 40%
Obrazek

szczyku

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: szczyku » śr sty 23, 2013 17:22

będę śledził :popcorn:



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Maggot » śr sty 23, 2013 17:41

wiesso, maaaaaaasakra - piękny !!

Czekam na kolejne aktuale i więcej fot, miazga i szacun ! :satan:



Awatar użytkownika
gregor1342
BlackVAG & Music
BlackVAG & Music
Posty: 890
Rejestracja: śr sty 25, 2012 21:36
Lokalizacja: Kozienice/Zwoleń

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: gregor1342 » śr sty 23, 2013 19:35

No pięknie Pracuje nad Podobnym projektem tylko że To bedzie Buggy coś typu street fire.. miał bym pare pytań..
- ta podłoga to buggy?,podłoge dostałeś ori bo ja musiałem skracac gdyż udało mi się dostać tylko od garbusa..
- bede musiał przeprowadzić podobną operacje przy laminacie bagusa (czyli dorobić taki dół jak Ty dokleiłeś tył) jak to zrobiłeś bo nie mam na to jeszcze patentu a tu widze że jest to zrobione z jajem...


Każde Pytanie Ma Odpowiedz Wystarczy Wiedzieć Jak Zapytać
Gofer[/color] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p5635841" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Audio http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=509796" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » śr sty 23, 2013 21:58

Można jakieś zdjęcia w pełnej okazałości a nie tylko sam tył ? ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » czw sty 24, 2013 01:10

gregor1342 pisze:No pięknie Pracuje nad Podobnym projektem tylko że To bedzie Buggy coś typu street fire.. miał bym pare pytań..
- ta podłoga to buggy?,podłoge dostałeś ori bo ja musiałem skracac gdyż udało mi się dostać tylko od garbusa..
- bede musiał przeprowadzić podobną operacje przy laminacie bagusa (czyli dorobić taki dół jak Ty dokleiłeś tył) jak to zrobiłeś bo nie mam na to jeszcze patentu a tu widze że jest to zrobione z jajem...
Cześć Gregor1342
Moja podłoga to oryginalne kompletne podwozie od Garbusa - nie skracane, z tym że zastosowałem nowe przednie zawieszenie z regulacją wysokości wstawiłem hamulce tarczowe i dodałem progi z profili aby usztywnić konstrukcję.

Kiedyś robiłem Buggy na podwoziu od Garba i wtedy miałem skracaną podłogę o około 24 cm.

Wstawiam zdjęcie bagulca który kiedyś zrobiłem i tam dorabiałem boki. z dwóch płyt z laminatu.

Nie wiem czy o to Ci chodzi. Dla jasności to jest zdjęcie mojego Bagulca po tym jak już go kupił kolejny właściciel i wystawił na aukcję.Obrazek



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » czw sty 24, 2013 01:14

Wielkie dzięki za doping to na prawdę motywuję. Film będzie - codziennie go montuję, ale nie spodziewałem się że to jest tyle roboty.



Awatar użytkownika
gregor1342
BlackVAG & Music
BlackVAG & Music
Posty: 890
Rejestracja: śr sty 25, 2012 21:36
Lokalizacja: Kozienice/Zwoleń

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: gregor1342 » czw sty 24, 2013 20:07

wiesso, znam tego baga :bigok:
wiesso pisze: dodałem progi z profili aby usztywnić konstrukcję
zrobilem to samo :bigok:
wiesso pisze:Nie wiem czy o to Ci chodzi
? No nie do końca,ja chce uzyskać efekt półkola ,tak jak Ty robiłeś tył w swoim projekcie... Gdybyś krok po kroku dał mi instrukcje na PW jak to zrobiłeś był bym wdzieczny jak ch0lera,chyba że to tajemnica :grin:
A skąd brałeś graty do baga?" Garbusowy" :chytry:


Każde Pytanie Ma Odpowiedz Wystarczy Wiedzieć Jak Zapytać
Gofer[/color] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p5635841" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Audio http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=509796" onclick="window.open(this.href);return false;

wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » sob sty 26, 2013 01:31

Gregor1342.

Czasem kupowałem na garbusy.pl ale na innych też coś bywało.

nie ma sprawy. opiszę krok po kroku co i jak i prześlę kilka zdjęć. Ale teraz zrobiłbym już trochę inaczej. Bo mój system jest czasochłonny i niedoskonały.
najwięcej czasu zabiera wyprowadzenie dwóch identycznych kształtów.

1. najpierw robisz model

Do tego celu staraj się wykorzystać jak najwięcej gotowych elementów. tzn krzywizny boczne możesz zaadoptować z jakiś innych zderzaków, zagłębienie pod rejestrację również.
( potem możesz je modelować szpachlą, ale w pierwszej fazie projektu dzięki temu uzyskasz symetrię z którą miałem największy problem)
tniesz to wszystko i ustawiasz na aucie. Przestrzenie wypełniasz pianką montażową. otwory możesz zalepiać kartonem na klej na gorąco. Nadmiar pianki najlepiej ścina się brzeszczotem I następnie ścierasz papierem o gradacji 60 a finalnie 80.
Jak już zrobisz ogólny zarys to dopieszczasz wszystko szpachlą i malujesz podkładem.
Po prostu robisz w przenośni i dosłownie niezłą rzeźbę ; )

2. krok drugi to zrobienie Formy.
Do tego celu wykorzystujesz matę szklaną oraz żywicę. (kupuj tylko w hurtowniach dużo taniej)
Nie wiem czy pisać: O procesie żywicowania, nakładania separatora itp
Jak tak to napisze na prv. bo do tego potrzebny jest nowy wątek.

3 . na koniec z formy robisz oryginalny nowy produkt i mocujesz na aucie.

Napisz który z elementów całego procesu interesuje Cię najbardziej to od tego zacznę


Pozdr.Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 31, 2013 03:30 przez wiesso, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » sob sty 26, 2013 13:12

wiesso, To ci jeszcze coś podpowiem, może się przy dalszych pracach kiedyś przyda albo jak będziesz coś nowego robił. Jakieś dłuższe "przetłoczenia" itp rzeczy możesz robić cienką siatką stalową. Profilujesz ją jak chcesz bo się poddaje łatwo naciąganiu, wyginaniu itd. Potem na niej kładziesz matę i nasączasz. Próbowałeś kłaść może żywicę maszynowo (natrysk) ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
gregor1342
BlackVAG & Music
BlackVAG & Music
Posty: 890
Rejestracja: śr sty 25, 2012 21:36
Lokalizacja: Kozienice/Zwoleń

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: gregor1342 » sob sty 26, 2013 15:39

wiesso pisze:który z elementów całego procesu interesuje Cię najbardziej
Chodziło mi przedewszystkim o forme,jakich materiałów używasz,jak formujesz i pasujesz ale z tego co opisałeś już jest dla mnie wszysyko jasne :bigok: gdyby budowa baga nie trfała tak długo to też bym założył temat,wtedy może by więcej było pomocy ze strony innych ale przy tak wolnym tempie temat by poszedł na zsyp :grin:
gdybym miał jakieś pytania bede walił na pw..
Pozdro :pub:


Każde Pytanie Ma Odpowiedz Wystarczy Wiedzieć Jak Zapytać
Gofer[/color] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p5635841" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Audio http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=509796" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości