KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:12

Tym razem prezentuję podsumowanie prac nad przodem a dokładnie wpasowywaniem lamp.ObrazekObrazekObrazek



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:14

ObrazekObrazekObrazek



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:15

ObrazekObrazekObrazek



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:16

Tadammmmm Obrazek



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:39

WYDECH - tak jak wspominałem wydech jest bardzo krótki i jeszcze nie wiem jak źle odbije się to na osiągach silnika.
Zależało mi aby mimo wszystko był cichy i o maxymalnie niskim brzmieniu. Strumienicę zastosowałem w celu pierwszego rozprężenia spalin (a nie zwiększenia osiągów itp). Chciałem przy jak najmniejszej długości i przy minimalnej ilości wolnego miejsca uzyskać zadowalający efekt. Średnica rur oraz kolanek to 70mm. Tłumik środkowy zaadoptowałem od 3.0 l Toyoty.

W tym celu dokonałem pomiarów max dostępnego miejsca w aucie zrobiłem model z kartonu na którym oznaczyłem możliwe ułożenia wlotów i wylotów i pojechałem do hurtowni tłumików.
Wybrałem wielokomorowy o jak największych otworach.

tłumik końcowy a w zasadzie końcówkę wydechową zrobiłem samodzielnie. Kupiłem dwie nakładki ultera które przeciąłem i wspawałem w wycięte laserem otwory w róże ze stali nierdzewnej.



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:40

ObrazekObrazekObrazek

Jak zauważycie na strumienicy jest lekkie spłaszczenie, nie zwęża ono przekroju wydechu. Gdyby go nie było wydech kolidowałby z belką podtrzymującą silnik.
Ostatnio zmieniony śr sty 30, 2013 01:47 przez wiesso, łącznie zmieniany 1 raz.



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 01:44

ObrazekObrazekObrazek


I tak na ostatnim zdjęciu prezentuję się kompletny układ wydechowy. Jest 2 częściowy. oddzielnie kolektor. Jak rozgryzę proporcję to zmodyfikuję kolektor tak aby uzyskać efekt bulgotania.

EFEKTY: na wolnych obrotach brzmi cicho i nisko powyżej 3 tyś robi się głośny a ton znacznie wyższy i nieco metaliczny - to z powodu samej końcówki w której spaliny wlatujące od boku odbijają się od tzw denka po drugiej stronie. Jakby nie było brzmi jak na boxera przystało.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: miskieusz » śr sty 30, 2013 09:01

hm podejrzewając, że auta nie zarejestrujesz, to czy mimo wszystko lampy przednie nie świecą jakby w maskę?
poza tym niesamowity projekt, wielkie gratulacje i jeszcze więcej zapału! :pub:



Awatar użytkownika
Proca91
NLI GEKON
NLI GEKON
Posty: 199
Rejestracja: pt gru 03, 2010 00:53
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Proca91 » śr sty 30, 2013 09:22

Pomarańczka? :panna: A ja już widziałem na tym przecinaku krwistą ostrą czerwień :satan: lub głęboką czerń :bajer:
Ale nie mój projekt nie moje "kredki" :jezor: Mimo to wygląda prześwietnie! Czekam z niecierpliwością na nagranie jak to mruczy :grin:
Gratulacje, powodzenia i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » śr sty 30, 2013 22:15

Liczyłeś ten wydech czy robisz go tak "na pałę" ? Jak na chybił trafił to poszperaj po stornie bodaj Grabowskiego. Opisuje bardzo dokładnie jak się liczy wydech aby dany efekt uzyskać, co zrobić aby moment przesunąć w dół albo w górę itd. Opisuje nawet jak przekłada się ilość i kąty kolanek na przeliczeniową długość wydechu. To ci powinno pomóc "nie spieprzyć" osiągów silnika.

Aha, a tak po za tym całkiem fajnie wyszedł ci ten przód. Jednak patrząc na pierwsze foto jeszcze przed włożeniem kloszy, miałem nadzieję, że przednie lampy będą chowane :bigok:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 23:02

sebekgolf pisze:Liczyłeś ten wydech czy robisz go tak "na pałę" ? Jak na chybił trafił to poszperaj po stornie bodaj Grabowskiego. Opisuje bardzo dokładnie jak się liczy wydech aby dany efekt uzyskać, co zrobić aby moment przesunąć w dół albo w górę itd. Opisuje nawet jak przekłada się ilość i kąty kolanek na przeliczeniową długość wydechu. To ci powinno pomóc "nie spieprzyć" osiągów silnika.

Aha, a tak po za tym całkiem fajnie wyszedł ci ten przód. Jednak patrząc na pierwsze foto jeszcze przed włożeniem kloszy, miałem nadzieję, że przednie lampy będą chowane :bigok:

Będę szczery - zrobiłem go na pałę : )

Ale jak okażę się, że osiągi będą niezadowalające to oczywiście to zmienię. zaraz zabieram się za lekturę przeliczę to co mam i porównam z oryginałem.



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 23:06

miskieusz pisze:hm podejrzewając, że auta nie zarejestrujesz, to czy mimo wszystko lampy przednie nie świecą jakby w maskę?
poza tym niesamowity projekt, wielkie gratulacje i jeszcze więcej zapału! :pub:
Lampy mają regulację kąta nachylenia soczewek i ładnie się poziomują. po regulacji świecą prawidłowo.



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr sty 30, 2013 23:47

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » śr sty 30, 2013 23:58

Fajnie cicho chodzi, to mi się podoba. Z tyłu szyby nie planujesz ? Może jakiś mocno dymiony poli ? No i gdzie się zgubiły drzwi ? :grin: Będziesz coś działał w kierunku normalnego wsiadania do samochodu czy to będzie jako typowa zabawka ?

Oglądając twój projekt przypomniało mi się o EE8. Wpisz sobie na YT, może coś ciekawego podpatrzysz. Tamten projekt akurat w pełni ze stali robiony przez i trudniejszy w wykonaniu ale efekt końcowy również powala :-)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości