Octavia Nikodema 330HP 400NM Swap 4x4. Film str6.

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » ndz gru 29, 2013 09:24

FMIC został zamontowany miałem go polerować w lustro wo cały dolot jest z nierdzewki i spawany tigiem ale ja nie mam cierpliwości do takich manewrów. Więc go pomalowałem w kolor który jest pod maską. Wyszło całkiem spoko w-g mnie


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Również zrobiłem sobie listę co dalej z planujemy robić w skodzie i jest tego tyle...


Zawiecha
Z kompletować do końca Air Rida oraz zamontować
Podciąć podłużnicę
wsadzić Poliuretany
Heble przód 312mm
Heble tyl z audi TT + customowa przeróbka na 288mm


Nadwozie:
Obrysy US
Z kompletować kratki do zderzaka US
Przerobić zderzak w-g mojej wizji
Pomalować zderzak
przerobić Felgi oraz pomalować
Xenon
Pomalować plastikowe nadkola
Wycieraczki Golf IV
Tylny dyfuzor dedykowany do octavii
Dokładka przedniego zderzaka Cupra


Silnik:
Rozwiercić przepustnicę
TIP
Cold Air Tank
Przelot 2,5' z nierdzewki
Wtryski S3
Pompa paliwa Valbro
Turbina t25
Kolektor przerobić na t25
Program
korek oleju TT
pochromować co się da (korki, dolot przepustnicę,

Audio:
Ponownie wsadzić alternator 250A przy 2000obr
Powrót skrzynki i wzmaka 3kw
wzmak na przód
Radio
zestaw na przód DLS r6A
wygłuszyć drzwi

Wnętrze:
Obszyć kierownicę, bądź r32
Poprawić sufit i slupki
Zabudowa Air Rida
włącznik świateł r32
Obudowa zegarów od TT ( zkopiowanu pomysł od Mika WRC)

Mam nadzieje, że do końca 2014 się wyrobię



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pt sty 03, 2014 23:56

2 dni walki by jakoś to wyglądało, i oczywiście rozwiercałem przepustnicę, wygładzałem kanały w kolektorze dolotowym no i wpadł stożek tymczasowo.

Obrazek

zwężka o której mowa
Obrazek

a tak wygląda po roz frezowaniu
Obrazek
Obrazek

wygładzone kanały kolektora dolotowego

Obrazek
Obrazek

a tak wygląda moja komora, jeszcze pracy mnie czeka dużo ale powoli do przodu prace się posuwają
Obrazek



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » wt sty 21, 2014 19:28

Gajgerki + manual Bost Control
Obrazek

i Felaszki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema :)

Post autor: miskieusz » wt sty 21, 2014 22:17

dobra fela



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Octavia Nikodema :)

Post autor: GranuL » śr sty 22, 2014 11:26

Jak dla mnie felga tragedia nie do tego auta. Ogolnie auto znam na zywo i prezentuje sie godnie



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn sty 27, 2014 19:52

Kolejne Fanty
Heble na przód 312mm zwrotnice pojechały do piaskowania i malowania proszkowego. zaciski również oddam do piaskowania i do malowania.
Tarcze/klocki będą nowe.

Obrazek

Granul nie musi ci się podobać wcale. Ba... odpowiem nawet, że twoje zdanie mnie najmniej interesuje bo to mój samochód i ja go robię SAM i po swojemu.

Obrazek


No i ori pompa z a3 była coś trzaśnięta i niedomagała, Dlatego padła szybka decyzja i chyba okazyjnie kupiłem ( bynajmniej na chwilę) pompę z S3 za 60zł pan nie wiedział ile ona kosztuje zasugerowałem i sprzedał. :) Wszelkie problemy typu jakieś szarpania kichania znikły... 0 objawu ciągnie idealnie. Ganiałem się z ttką i nie dał rady ( w-g mnie wina lącznika między pedalami a kierą bo ttka miała 225km, i nie oszukujmy się ale powinien mnie zjeść)

i tu mały film już na nowej pompie.
" onclick="window.open(this.href);return false;
zamknął bym licznik, ale zaczęło robić się tłoczno.



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Octavia Nikodema :)

Post autor: GranuL » pn sty 27, 2014 21:20

oczywiście ja tylko wyrażam swoje zdanie ale widzę że cię to strasznie rusza więc nie będę nic ci pisał ;)

P.s. Napisałem że jak dla mnie ;) to moja opinia a to forum jest do wyrażania opinii i nie skrytykował twojego auta ani wyboru felgi robisz to dla siebie tylko napisałem że nie pasuje do tego auta według mojej opinii ;) musisz się liczyć że jak pokazujesz auto to różne ludzie komentarze bedą pisać i te negatywne też a mój akurat taki nie był także :pub:


Co do V-Maxa licznik może przekłamywać bo pod skodowski podpinałeś albo się mylę nie wiem jak tak to mnie poprawa. Ogólnie może i licznik byś zamknął bo skoda lżejsza od A6 a ja tam 150konnym 1.8T 235 zrobiłem ;) a żona 225 (wtedy jeszcze dziewczyna)

W ttce jest k04 turbo jak sie nie mylę ogólnie może kierowca nie ogarnął bo powinna cię połknąć jak mówisz ale jak dla mnie takie branie się to nie jest testowanie auta podjedź na hamowanie to już nie dużo kosztuje a będziesz pewny autka zresztą i tak pewnie program w planach także od razu zobaczysz jaki wykres i jaka wydolność silnika.

co to za kontrolka tam ci pyka?
Ostatnio zmieniony pn sty 27, 2014 21:28 przez GranuL, łącznie zmieniany 1 raz.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema :)

Post autor: miskieusz » pn sty 27, 2014 21:28

nikoś151 pisze:bynajmniej
to nie znaczy przynajmniej...
312 spoko ale przy większej mocy mogą być małe



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn sty 27, 2014 23:15

właśnie jest przekalibrowany... w rsce tam gdzie ja mam 240 jest 260... w-g GPS było 243 jakoś a na blacie miałem 233 około. ale gps lubi kłamać. dlatego się tym nie sugeruje. wiem, że bak wssysa przy takich prędkościach XD

Granul twój gust. ja robie po swojemu i już powiedziałem nie zrobie auta pod kogoś, lecz tylko i wyłącznie pod siebie. mogłem kupić rh zw3 ale zwyczajnie mi się nie podobaly. Monoblock całe życie za mną łaził i jest i koniec. Twoich aviorów nawet nie komentuje bo po co, tobie mają sie podobać, a na raceismie chciałem cię rozbawić ale zauważyłem, że twoje poczucie humoru umarło.

Jeszcze mam możliwość podmiany je na brambo z alfy 166 ale to kwestia dalszych planów. Na razie póki co siano musze zebrać na opony, dystanse lakiernika... a potem jazda dalej z mocą.



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Octavia Nikodema :)

Post autor: GranuL » wt sty 28, 2014 10:41

Moje poczucie humoru jest inne niz kiedys nie powiem czemu bow iesz ;) te merce to nie monoblocki ja tez ci nie mowie co masz robic i ngdy nie ingerowalem lakier auta tylko doradzilem ale odcien wziales potem lekko inny wiesz ze nigdy nikowu nic nie wciskalem tylko wyrazalem swoja swobodna opinienie i chetnie pomagalem nie tak jak inne osoby sam wiesz kto. RH 3 SA LADNE ALE SZALU NIE ROBIA ogolnie autko idzie w dobra stronei zawsze o tym mowilem i cie motywowalem wrecz do tego. Fajnie ze sie udalo i zawsze powtarzalem to tobie sie ma.podobac nie mi ani nikomu innemu ale juz nie pamietasz chyba. Ja tylko moge wyrazic swoje zdanie.



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » śr sty 29, 2014 23:46

A więc po licznych przeszukiwaniach forum na temat adapterów stwierdzam, że się nie da.... a dokupić same jarzma graniczy z cudem. Przetrzepałem fora ponownie i padła Decyzja jak na grubo to na grubo.


Cena? Powiem tak bezcen :D
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

Octavia Nikodema :)

Post autor: scaner21 » czw sty 30, 2014 00:03

Piasek pisze:Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
Pewnie dlatego że był do rozpłodu a nie do lotowania.

Co do Skody. Gratuluję nakładu pracy, czasu, chęci i pieniędzy. Na pewno było warto. Kolorek wybrałeś idealny moim zdaniem. Ale felga którą przymieszasz nie bardzo pasi do Octavii..


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema :)

Post autor: miskieusz » czw sty 30, 2014 09:26

nikoś151, a pytaleś gościa z allegro - pavel20turbo ? on robi dużo różnych cudów z heblami



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Re: Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » czw sty 30, 2014 11:17

miskieusz pisze:nikoś151, a pytaleś gościa z allegro - pavel20turbo ? on robi dużo różnych cudów z heblami
nie ma takiego użytkownika.
scaner21 pisze:
Piasek pisze:Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
Pewnie dlatego że był do rozpłodu a nie do lotowania.

Co do Skody. Gratuluję nakładu pracy, czasu, chęci i pieniędzy. Na pewno było warto. Kolorek wybrałeś idealny moim zdaniem. Ale felga którą przymieszasz nie bardzo pasi do Octavii..
a ja twierdze, że są idealne i jest wyżej zdjęcie jak wyglądają na skodzie i to mnie jara. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości