VW Corrado by Kamil

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

pigwa1155
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 28, 2016 22:16
Auto: Corrado
Silnik: BAM
Kontakt:

VW Corrado by Kamil

Post autor: pigwa1155 » pt sty 24, 2020 13:59

Witam,
przedstawiam Wam mój pierwszy własny samochód, a jest nim VW Corrado. Correk w moim posiadaniu od 9 grudnia 2014 i do października jeździł bez problemów jednak był wyposażony w pancerny silnik 2E w gazie, dlatego nawet obrócenie panewek nie zrobiło na nim wrażenia i po założeniu kompletu nowych auto wciąż śmigało. W zasadzie to wszystko co mógłbym wam o nim napisać.

ObrazekObrazek

Co spostrzegawczy zauważą, że napisałem do października i zapytają "a co potem?"

A potem... "remont maszyny" ;)

Obrazek

Tak więc stosując się do zaleceń moderatora opiszę swoje auto szablonowo w sposób jaki nakazuje regulamin w stanie jakim Corrado kupiłem i przejdę dalej do planów.
Posiadane auto: Volkswagen Corrado

- Marka: Volkswagen
- Model: Corrado
- Rok produkcji: 1994 r.
- Kolor: Czerwony - LP3G
- Pojemność: 1984 ccm
- Moc: 115 km 166 Nm
- Silnik: 2E
- Wyposażenie: Standardowe

MODYFIKACJE:
- Car Audio: Brak
- Felgi: Aerospeed RS GT 17"
- Opony: Dunlop
- Zawieszenie: Gwint noname
- Opis zewnętrzny: Standard
- Wnętrze: Standard

PLANY:

Plany są duże marzenia jeszcze większe!

4 lata planowania i w końcu nadeszła ta długo odwlekana chwila.
29 października 2019 roku Corrado wjechało na rampę i zaczęły się prace nad projektem, który zakłada poprawki blacharskie i odmalowanie całego Corrka, dołożenie klimy, zrobienie nowej wiązki elektrycznej, poszerzenie rozstawu przedniej osi, włożenie 1,8t BAM + hybryda + icek + większe wtryski, hamulce 288 z ARL, obszycie środka od nowa i wciąż zastanawiam się nad airride - zobaczymy.

Na dzień dzisiejszy Corrado wygląda tak:
ObrazekObrazek

Lakier w celu ochrony ocynku będzie ściągany chemicznie za pomocą paint removerów.

Obrazek

Całą relację prowadzę na:
Fejsie: https://www.facebook.com/CorradoKamil/
YT:



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: VW Corrado by Kamil

Post autor: Chrzanek` » pt sty 24, 2020 21:05

Z ciekawością będę obserwował :) Plany zacne, BAM, hybryda, icek, większe wtryski.. do tego tylko nie pasują heble 288 :)
Pomyśl, nad czymś wydajniejszym? Może chociaż 312mm, albo większa trochę tarcza i tłoczek? Coś co ładnie wyhebluje moc.
Pozdrawiam!


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
daniv88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:33
Lokalizacja: Mszana Dolna
Auto: Mk2
Silnik: PN

Re: VW Corrado by Kamil

Post autor: daniv88 » pt sty 24, 2020 21:59

Również będę obserwował i kibicuję :)



pigwa1155
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 28, 2016 22:16
Auto: Corrado
Silnik: BAM
Kontakt:

Re: VW Corrado by Kamil

Post autor: pigwa1155 » czw lut 06, 2020 00:54

Chrzanek` pisze:
pt sty 24, 2020 21:05
Z ciekawością będę obserwował :) Plany zacne, BAM, hybryda, icek, większe wtryski.. do tego tylko nie pasują heble 288 :)
Pomyśl, nad czymś wydajniejszym? Może chociaż 312mm, albo większa trochę tarcza i tłoczek? Coś co ładnie wyhebluje moc.
Pozdrawiam!
Idąc za Twoją radą ogarnięte zostały takie zaciski ... "Mały aston" - 4 tłok i "duży aston" - 6 tłok. Jak myślicie zrobią robotę? :)
Obrazek

Jednak już padła decyzja o niezakładaniu ich z tego samego powodu co hebli 312 mm. Tarcza o większej średnicy wymusi felgę minimum 17", a hamulce 288 pozwolą na założenie ładnej felgi 16 calowej. Stąd właśnie wybór takich hamulców, a nie większych.

Dlatego jakby ktoś był chętny to mam do sprzedania te heble ze zdjęcia (6 tłoki) i mniejsze (4 tłoki).



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: VW Corrado by Kamil

Post autor: Chrzanek` » czw lut 06, 2020 13:42

pigwa1155 pisze:
czw lut 06, 2020 00:54
Chrzanek` pisze:
pt sty 24, 2020 21:05
Z ciekawością będę obserwował :) Plany zacne, BAM, hybryda, icek, większe wtryski.. do tego tylko nie pasują heble 288 :)
Pomyśl, nad czymś wydajniejszym? Może chociaż 312mm, albo większa trochę tarcza i tłoczek? Coś co ładnie wyhebluje moc.
Pozdrawiam!
Idąc za Twoją radą ogarnięte zostały takie zaciski ... "Mały aston" - 4 tłok i "duży aston" - 6 tłok. Jak myślicie zrobią robotę? :)
Obrazek

Jednak już padła decyzja o niezakładaniu ich z tego samego powodu co hebli 312 mm. Tarcza o większej średnicy wymusi felgę minimum 17", a hamulce 288 pozwolą na założenie ładnej felgi 16 calowej. Stąd właśnie wybór takich hamulców, a nie większych.

Dlatego jakby ktoś był chętny to mam do sprzedania te heble ze zdjęcia (6 tłoki) i mniejsze (4 tłoki).
Fakt. Felga musiałby być większą. Chociaż przy 312mm i zwykłym zacisku 16" wchodzi. Bo takie mam (mówię akurat o Golfie mk4 i zwykłej stalowej feldze)
Odnośnie hebli odezwę się na PW. Chętnie zobaczę co masz, może się dogadamy🤔😁


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

pigwa1155
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 28, 2016 22:16
Auto: Corrado
Silnik: BAM
Kontakt:

Re: VW Corrado by Kamil

Post autor: pigwa1155 » czw lut 06, 2020 16:51

Chrzanek` pisze:
czw lut 06, 2020 13:42
pigwa1155 pisze:
czw lut 06, 2020 00:54
Chrzanek` pisze:
pt sty 24, 2020 21:05
Z ciekawością będę obserwował :) Plany zacne, BAM, hybryda, icek, większe wtryski.. do tego tylko nie pasują heble 288 :)
Pomyśl, nad czymś wydajniejszym? Może chociaż 312mm, albo większa trochę tarcza i tłoczek? Coś co ładnie wyhebluje moc.
Pozdrawiam!
Idąc za Twoją radą ogarnięte zostały takie zaciski ... "Mały aston" - 4 tłok i "duży aston" - 6 tłok. Jak myślicie zrobią robotę? :)
Obrazek

Jednak już padła decyzja o niezakładaniu ich z tego samego powodu co hebli 312 mm. Tarcza o większej średnicy wymusi felgę minimum 17", a hamulce 288 pozwolą na założenie ładnej felgi 16 calowej. Stąd właśnie wybór takich hamulców, a nie większych.

Dlatego jakby ktoś był chętny to mam do sprzedania te heble ze zdjęcia (6 tłoki) i mniejsze (4 tłoki).
Fakt. Felga musiałby być większą. Chociaż przy 312mm i zwykłym zacisku 16" wchodzi. Bo takie mam (mówię akurat o Golfie mk4 i zwykłej stalowej feldze)
Odnośnie hebli odezwę się na PW. Chętnie zobaczę co masz, może się dogadamy🤔😁
Tak, stalówki wejdą, ale aluminiowe prawdopodobnie już nie pomimo seryjnych zacisków.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości