216 vs chip - ALH

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

216 vs chip - ALH

Post autor: tomek08 » pt lut 24, 2017 23:12

Witam, podejdzie z każdego ASZ lub BLT, czyli skoda, audi a3, seat ibiza 6l, leon M1, toledo M2, golf IV, oczywiście wszystko 130KM, nie wiem, czy o czymś nie zapomniałem lub z ARL 150KM, ale ceny wyższe, przebiegi również będą już spore.
Jakiś czas temu pakowałem koledze do toledo II z silnikiem ALH właśnie ARLa.
Tu masz np. BLT:
http://www.klubseatibiza.pl/forum/viewt ... 79&t=64999" onclick="window.open(this.href);return false;
Chyba trzeba się będzie zarejestrować.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
speedi93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr paź 31, 2012 16:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+
Kontakt:

Re: 216 vs chip - ALH

Post autor: speedi93 » sob lut 25, 2017 23:09

Do turbo asz/arl potrzebujesz tylko rurę wyjścia z turbo, taką czerwoną ;-) reszta plug&play

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


ALH + GTB17 + FMIC + WZM230 + 107J = 194HP 397Nm

Vw4ALH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 30, 2020 04:05
Kontakt:

Re: 216 vs chip - ALH

Post autor: Vw4ALH » śr gru 30, 2020 04:58

Siemanko, wbiłem na forum bo u mnie jakoś ciężkawo z kims co mogl by mi pomóc konkretniej jezeli chodzi o polepszenie i zwiekszenie osiągów, tylko slysze trzeba ci to,to i to i tamto i to wszystko a mi chodzi wlasnie bardziej pod katem wiekszej wiedzy na te tematy i o jakims doswiadczeniu w tym kierunku.. jak moja nazwa uzytkownika chodzi o golfika alh+agr 2001r mam go 7lat nigdy nie mialem.z nim problemow jakis grubych w sensie ze nic powaznego sie nie dzialo poprostu eksploatacyjne sprawy,, oczywiscie dbam o niego do dnia dzisiejszego, bez rozpisywania bo jak zaczne pisac to nie skacze:)hehe ostatnio wzielo mnie na jakies modzenie oczywiście zawsze chce zachowac bezpieczeństwo dla silniczka zrobiłem przelot, egr wywalony,kat również, wrzucilem strumienice, wydech koncowy,kolektor dolotowy ARL posiadam wtryski 216 i dlatego tu wlasnie pisze z prozba o pomoc, wiem ze po zalozeniu tych 216 i lepiej by to wszystko gralo trzeba program, czy posiada ktos np taka mape z was do wgrania ktora byla by odpowiednia i np mieliście u siebie i bylo spoko nim nie zwiekszaliscie buta? Dalo by rade vcdsem chyba wgrac taka mape zachowujac i kopiujac swoja np ewentualnego ponownego jej wgrania, dawke paliwa, kat wtrysku mysle ze bym temu podołał ale nie wiem do jakich parametrow nie odniesc by bylo spoko,, prosze mnie tu nie cisnac bez potrzeby bo nie o to tu chodzi a od czegos kazdy przeciez zaczynal swoja zabawe tak wiec prosze o wskazowki,porady, lub tez moze namiary na kogos z kim mogl bym cos takiego i w ten sposob jak nadmienilem wyzej ogarnąć, dzieki pozdro i wszystkiego dobrego w nowym roku!! Zdrówka!! Vwejowicze!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 216 vs chip - ALH

Post autor: wesol » śr gru 30, 2020 11:12

Ja bym szedł w 216 plus jakieś turbo asz u wtedy program. Zrobić ze 150-160 koni i gitara. Teraz robiąc program i hamownię to nawet na smic jakiś to wyjdzie. Później w lato sobie ogarniesz większy IC może jakie sprzęgło jm i będzie już jakiś się to odpychać. Mały nakład finansowy a radość będzie. Dalsze podnoszenie mocy będzie się wiązało z wymianą prawie wszystkiego i dużych inwestycji.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Vw4ALH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 30, 2020 04:05
Kontakt:

Re: 216 vs chip - ALH

Post autor: Vw4ALH » śr gru 30, 2020 21:14

Tak mysle skoro mam 216 to je wrzuce zapomnialem napisac jeszcze o walku od sdi, a juz zbliza mi sie wymiana rozrzadu powoli to akurat byla by odpowiednia chwila no to, wlasnie turbo jak wspomniales tez by sie przydalo, szczerze nie myslalem narazie o zmianie turbo ale dzis zaczol mi kopcic na niebiesko przy rozruchu i jak rozgrzany tez nie mówię o wielkim dymie ale widoczny jest w lusterku i jak depne mocniej, wymieniłem separator odmy, ale dzis juz nie zobacze tylko jutro rano, dobrze by bylo jak by to pomoglo myslalem tez nad uszczelaniaczami zaworów lub wlasnie z turbo cos sie dzieje czas pokaze.. wracajac do tematu czy narazie jak bym wrzucil te wtryski wiadomo ustawil dawke itd ale bez programu czy bedzie spoko? Czy wstrzymac sie i jak juz bede mial wszystko co trzeba i oczywiscie usune to niebieskie (lekkie)dymienie oleju nie widze by brakowalo. Masz moze jakas rade na to?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości