ARL - przekroczyć 200KM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wesol » sob mar 31, 2018 16:57

2.2 to chyba już za dużo na gtb2056. Tak mi mówił kiedyś Fiodor że 1.9 góra 2.0 dla tej suszara przynajmniej z volvo bo jest odrobinkę słabszą ta VL


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wron » pn kwie 02, 2018 12:41

Oczywiście że 2.2 to za dużo. Przeważnie wszyscy robią 1.9 max. Zapytałem tunera czemu tyle zadał to nie raczył nawet odpowiedzieć.
W ogóle to chciałem wcześniej zrobic u niego korektę. Okazało się że nie mogę brać udziału w strojeniu swojego auta. Kolega tuner zaproponował mi że zawiezie mnie do Warszawy (bo to od niego już niedaleko) żebym tam sobie przeczekał. Jakieś dziwne praktyki.
Nie polecam edc-tuning



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wesol » pn kwie 02, 2018 13:21

Śmiech na sali. Przecie byłem w Gdańsku to Rób nie robił problemu i mogłem sobie wisieć nad jego robota czy nawet pytać co i jak. Nie było problemu by nawet ustalać jak ja to widzę i jak tuner radzi. Czy chcesz więcej koksu z dołu czy może tyle kopcić czy odrobinę zdjąć itd.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: spanky » pn kwie 02, 2018 13:37

wron pisze:Oczywiście że 2.2 to za dużo. Przeważnie wszyscy robią 1.9 max. Zapytałem tunera czemu tyle zadał to nie raczył nawet odpowiedzieć.
W ogóle to chciałem wcześniej zrobic u niego korektę. Okazało się że nie mogę brać udziału w strojeniu swojego auta. Kolega tuner zaproponował mi że zawiezie mnie do Warszawy (bo to od niego już niedaleko) żebym tam sobie przeczekał. Jakieś dziwne praktyki.
Nie polecam edc-tuning

To moze kilka slow ode mnie kolego Marek bo widze , że masz jakiś problem, tylko nie wiem jaki . Takze przedstawie pelen obraz :

- mialeś turbo GTB2056VZK z Audi/VW , której wydajność to 270 PS i zadane max doladowanie 2.2 bara (przez 700 obr Obrazek nie robi na niej wrazenia)
-po drugie zgodnie z Twoimi zyczeniami jak robilismy auto mialo byc mocno i bezdymnie na seryjnych AL i tak było. ( ponad 230
Ps i 480 Nm )
-po trzecie nie napisałeś , że auto przejechało bez awaryjnie 2 LATA i turbo SPRZEDALES dalej w idealnym stanie .
-po czwarte, dziwne ze mimo, ze z autem nie miales zadnych problemow , zaczales sie doszukiwac problemow gdy KTOŚ wprowadzil Cie w blad i kazal wymienic turbo , bo Twoje NIBY jest z Volvo ( wydajnosc 230 ps) i nie da rady przy planowanym przez Ciebie zwiekszeniu mocy (o ktorym tez do mnie pisales) .
- po NIEUZASADNIONEJ zmianie turbo w KONKURENCYJNEJ firmie nagle zaczales sie doszukiwac problemow (ze niby zadane za duze doladowanie)
- chciales sie umowic na korekte gdyz na KONKURENCYJNEJ turbinie pojawiły sie dziwne odgłosy i piszac do mnie o korekte , zacząles sugerowac ze jest za duze doladowanie (o dziwo na poprzedniej nic sie nie dzialo przez prawie 2 LATA )
-i na koniec , nie polecasz mnie bo nie mogles brac udzialu w korekcie po zmianie turbo od KONKURENCJI , z ktorym zaczely sie problemy .
Zostales poinformowany, ze w tym dniu mialem tez kilka innych tematow i nie wiedzialem jak to zejdzie sie czasowo , wiec oczekiwanie bylo by bezsensowne , stad zaproponowalem podwozke do miasta abys mial co robic.( gro klientow taki uklad odpowiada )

To tyle w temacie, dalsza dyskusja to bezsens .

P.S wesol , nie odzywaj sie w temacie , o ktorym nie masz bladego pojecia .
( co powiesz na 2.1 bara z GTB1756 ? dmuchane przez bardzo znana firme tuningową )
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2018 13:37 przez spanky, łącznie zmieniany 1 raz.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wron » pn kwie 02, 2018 14:06

Skoro tego dnia byłeś zawalony różnymi sprawami to było sobie odpuścić i wyznaczyć mi inny termin w którym mógłbys poświęcić sie z większą uwagą mojemu autu a nie wywozić mnie do innego miasta żebym sobie czekał. Śmiech na sali. Byłem u kilku tunerów, ale nigdy nie zostałem tak potraktowany jak przez Ciebie.
2.2 bara na gtb2056 i na AL - wszyscy stukali się w głowę a Ty nadal nie potrafisz sensownie odpowiedzieć czemu tyle zadałeś. Widocznie brakuje Ci wiedzy i doświadczenia a podejście do klienta też pozostawia wiele do życzenia.



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: tzebrowski » pn kwie 02, 2018 14:17

Podaje link do sprawdzonego tunera, ktory powinien rozwiaz wszelkie watpliwosci: https://www.darksidedevelopments.co.uk/ ... rsion.html,
Zgodnie z tym co pisze darksidedevelopments gtb2056vk/vzk moze ladowac 34psi (2.35b od 2.7krpm)



Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: spanky » pn kwie 02, 2018 14:20

wron pisze:Skoro tego dnia byłeś zawalony różnymi sprawami to było sobie odpuścić i wyznaczyć mi inny termin w którym mógłbys poświęcić sie z większą uwagą mojemu autu a nie wywozić mnie do innego miasta żebym sobie czekał. Śmiech na sali. Byłem u kilku tunerów, ale nigdy nie zostałem tak potraktowany jak przez Ciebie.
2.2 bara na gtb2056 i na AL - wszyscy stukali się w głowę a Ty nadal nie potrafisz sensownie odpowiedzieć czemu tyle zadałeś. Widocznie brakuje Ci wiedzy i doświadczenia a podejście do klienta też pozostawia wiele do życzenia.

Z efektu byles bardzo zadowolony , auto przejechalo 2 LATA BEZAWARYJNIE , turbo SPRZEDALES bez zuzycia innej osobie i jezdzi w innym aucie, i Ty piszesz , ze brak mi doswiadczenia i wiedzy .

I na dodatek po 2 LATACH piszesz , ze moje podejscie do klienta pozostawia wiele do zyczenia .

To jest dopiero smiech na sali . Obrazek

No coz, mam nadzieje ze problemy z NOWYM turbo sie skonczyly, auto jezdzi , ma moc i bedzie jezdzic bezawaryjnie tak jak poprzednio .

P.S Odpowiedz apropop doladowania dawno juz padla , tylko trzeba czytac ze zrozumieniem .

P.S 2 . Co do propozycji poczekania poza warsztatem ( kontakt przez messengera) , szkoda ze nie wylewales zali na PW jak taka propozycja padla , tylko przyjales do wiadomosci i zaczales wypytywac o inne rzeczy .
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2018 14:20 przez spanky, łącznie zmieniany 5 razy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wesol » pn kwie 02, 2018 14:30

A to nie było wielu informacji i w takim układzie fakt roszczenia są bezpodstawne. Owszem każdy wie że na dolnych rejestrach czy średnich można dmuchnąć nawet więcej. Z informacji od Fiodora wiem że dla suszara z Volvo 2056vl bezpieczne jest z powodzeniem 1.9 bara nadciśnienia i Fiodor ogarniał temat montażu takich turbin wiele razy a za ścianą Rob działał na rolkach i spokojnie pękało 240 koni nie raz i nie dwa. Nawet na takiej zdaje się suszarce kiedyś robił swoją astrę H 1.9 CDTI i też jakieś 240 koni tam pękło.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wron » pn kwie 02, 2018 14:31

tzebrowski pisze:
pn kwie 02, 2018 14:17
Zgodnie z tym co pisze darksidedevelopments gtb2056vk/vzk moze ladowac 34psi (2.35b od 2.7krpm)
Nikt nie mówi że nie, tylko że przy AL i mocy 230KM nie ma najmniejszego sensu pakować więcej niż 1.9 bara



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wesol » pn kwie 02, 2018 15:16

Dokładnie. Żeśmy nawet na moją prośbę robili taki test i Dmuchnelismy więcej i nawet wg wykresu ubyło 3 konie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: krzysiek1606 » pn kwie 02, 2018 17:18

poto bys mial pytanie oraz problem do rozdmuchiwania :hmm:

jest to zalosne :jezor: :kac: :ass:


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: wron » pn kwie 02, 2018 19:33

Do Ciebie Krzysztof i Twojej turbiny akurat nic nie miałem, ale widzę że skoro szukasz zaczepki to może też warto wspomnieć jakiego ulepa stworzyłeś. Turbo jakby kowal z piwem w ręku robił, DP posztukowane chyba z 10 kawałków rurki a montaż to takie druciarstwo że potem tydzień czasu po Tobie poprawiałem. O przywłaszczeniu sobie moich wymontowanych gratów już nie wspominam.
To jest żałosne



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: ARL - przekroczyć 200KM

Post autor: spawacz » czw kwie 05, 2018 17:06

Krotko i na temat 2056VL(230-235HP) - volvo mozna dmuchac 1.9b tyle wytrzyma max a bezpiecznie 1.85b, napewno sie urwie przy 2.0b -sprawdzone, zreszta po jaki ch... dmuchac na AL 2.0 ??? Wiele setupow jezdzi na mocach 220-240km i wszystkie na 1.8b/85b u nas zrobionych( juz pare lat ,a nie dni zeby byla jasnosc) . Gtb2056VZK(250-260HP) rozni sie od volvo kolem kompr. Volvo na 39/56 a VZK ma 41.5/56 takie sa roznice , na tej VZK mozna 2.0B robic , i to by bylo tyle . Pisze tu o realnych wartosciach , jest pewien passat 2.0 TDI na GTB2056VL ale kolo komp z VZK i ma zrobione 250/505 - i co najlepsze na 1.9B praktycznie bezdym na HF50 , walku sdi i innych ciekawych gratach , wiec wcale na 250 nie trzeba dluchac 2.4b itd. Jak dla mnie robicie na sile moc ze zjechanych motorow - max boost max koks . Napisze cos czego nie chce napisac ale musze ; Krzysiu jak wiem jak te twoje turbiny sa robione i jak ogolnie robicie (np.GTB17 ktoro wstawalo przy 2000/1B) - tak, trafilo sie auto po waszych rekach wiec wiem jak to wyglada , o zabieraniu starych gratow tez znam historie , a jak juz tak jedziesz na innych i cwaniakujesz to moze opiszesz jak podpierdolisicie Sagonowi patent na nastawniki ... . Mam to w du.. czy dostane ostrzenie , ale niech ludzie wiedza jakich mamy fachowcow a przy tym medrcow .


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości