Wszystko o wtryskach/pompowtryskach (VP/PD)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Muszka.d » śr paź 26, 2011 11:48

Nic nie musisz lutować !

Jakie lutowanie, masz silnik AFN i wtryski również maż z kwadratową wtyczką.

Banalna operacja nawiasem mówiąc.

Każdy mechanik bierze za taką operację ok 20 zł, także jeżeli się obawiasz to proponuje dać komuś kto zrobi to w godzinkę i będziesz miał pewność że wszystko masz zamontowane jak należy.


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

Re: wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Muszka.d » śr paź 26, 2011 11:51

Mateusz1605 pisze:Przy starszych silnikach wtyczka od wtrysku sterujacego jest kwadratowa, a w nowszych okragla, nieraz trzeba obciac i przylutowac swoja, ale co do konkretow to cowboy moglby sie wypowiedziec

A co do tego ma cowboy ? Jakieś inne zasady montowania wtrysków u niego są ? Nie przesadzaj.


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
Passat944
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:03
Lokalizacja: Głogów

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Passat944 » śr paź 26, 2011 13:13

Muszka.d pisze:4. Przy wyciąganiu sprawdź czy podkładki(miedziane) wyszły z wtryskiem czy zostały w gnieździe - jeżeli zostały to wyciągnij np szerokim płaskim śrubokrętem.
5. Wkładasz wtryski z nowymi podkładkami (najlepiej daj sobie odrobinę smaru na podkładkę i wtedy nałóż na wtrysk) smar jest po to żeby podkładka Ci nie spadła przy wkładaniu w gniazdo - NIE ZA DUŻO SMARU ;)
6. Przed dokręceniem najlepiej wydmuchać gniazda śrub - te które wchodzą w koniki - na 6 imbus. (jeżeli widzisz że nie naleciało do środka syfu to nie trzeba przedmuchiwać)
Ja po wyciągnięciu wtrysków i podkładek zawsze kręcę chwilę rozrusznikiem żeby wydmuchać syf z otworów. Krok ze smarem bym omijał, podkładkę wrzucił i nakierował tylko śrubokrętem na otwór po czym włożył wtryskiwacz. Przecież i tak ma większą średnicę to nie wpadnie nigdzie :)

A jeśli smar to tylko miedziany, żeby nic się później nie zapiekało.

No i fajnie mieć wyżej już wspomniany wybijak do wtrysków, bo wtryski siedzące od nowości przez 250-300 tys lubią być zapieczone na gniazdach :)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: cowboy » śr paź 26, 2011 15:08

Muszka.d pisze:
Mateusz1605 pisze:Przy starszych silnikach wtyczka od wtrysku sterujacego jest kwadratowa, a w nowszych okragla, nieraz trzeba obciac i przylutowac swoja, ale co do konkretow to cowboy moglby sie wypowiedziec

A co do tego ma cowboy ? Jakieś inne zasady montowania wtrysków u niego są ? Nie przesadzaj.
kolega pisał o wtyczkach, a nie zasadach montowania, nie napinaj się ;)

półokragłe wtyczki są stosowane od 2003 lub 2004 roku o ile dobrze pamiętam, zreszta nie tylko do wtrysków ale równiez przy N-75 itd jest taka zaokrąglona wtyczka
Muszka.d pisze:2. odkręcasz koniki trzymające obsady wtrysków - imbus 6
ja widziałem tam śrubę zwykłą na klucz 13.. mozliwe ze są rózne wersje

trzeba tez pamietac żeby te koniki dokręcać z wyczuciem, żeby nie zerwać gwintu, nie pamietam ale coś koło 15-20NM chyba mówi serwisówka, w każdym razie z wyczuciem nie na pałę



Mateusz1605
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 22, 2010 07:21
Lokalizacja: Rykały
Kontakt:

Re: wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Mateusz1605 » śr paź 26, 2011 16:52

Muszka.d pisze:
Mateusz1605 pisze:Przy starszych silnikach wtyczka od wtrysku sterujacego jest kwadratowa, a w nowszych okragla, nieraz trzeba obciac i przylutowac swoja, ale co do konkretow to cowboy moglby sie wypowiedziec

A co do tego ma cowboy ? Jakieś inne zasady montowania wtrysków u niego są ? Nie przesadzaj.
Nie napinaj sie tak, cowboy ma to do tego, ze od niego bralem wtryski i od niego sie o tym dowiedzialem i musialem przelutowac wtyczke. Ja nie wiedzialem jakie roczniki wchodza w gre, jak widac on wie.
Mysle ze wszczynasz niepotrzebne dyskusje



Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Muszka.d » śr paź 26, 2011 17:16

Zostawię to bez komentarza, miłego lutowania ;)


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Muszka.d » śr paź 26, 2011 17:18

cowboy pisze:półokragłe wtyczki są stosowane od 2003 lub 2004 roku o ile dobrze pamiętam, zreszta nie tylko do wtrysków ale równiez przy N-75 itd jest taka zaokrąglona wtyczka
:pub:

Nawet w rocznikach od 2000 były półokrągłe, wszystko zależy od silnika. :pub:

np. silnik ASV- 110 km - seat ibiza - wtyczka półokrągła


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: cowboy » pt paź 28, 2011 12:16

Muszka.d pisze:Nawet w rocznikach od 2000 były półokrągłe, wszystko zależy od silnika. :pub:
np. silnik ASV- 110 km - seat ibiza - wtyczka półokrągła
mozliwe ze tak, ja słyszałem wersję ze od któregoś tam roku

w każdym razie gdy sie okazuje że ktoś kupi nowsze np wtrsyki z ASV i chce założyć do auta z prostokątną wtyczką to trzeba przelutować kabelek i tu 2 uwagi:
- kabelek nie ma polaryzacji + czy - (choć na nowszych wtyczkach jest oznaczenie)
- trzeba porządnie zlutować - zyłki są dość sztywne, przeważnie to wszystko jest tłuste - musi być dobre połaczenie
- rezystanacja cewki wtrysku sterującego to około 90-105 OHm - warto zmierzyć omomierzem przed i po

Muszka.d pisze:1. odkręcasz przewody paliwowe - klucz 17mnastka
2. odkręcasz koniki trzymające obsady wtrysków - imbus 6 lub klucz 13
3. wyciągasz wtryski - w górę - jeżeli ciężko idzie użyj sobie klucza płaskiego 17mnaście i kręć lewo-prawo obsadą jednocześnie ciągnąc je w górę...
Jeżeli mimo to ciężko wychodzą możesz zalać okolice gniazd wtrysków - płynem hamulcowym i zostawić na noc (pomaga), najlepszym rozwiązaniem jest wybijak - który działa na zasadzie siły odśrodkowej.
4. Przy wyciąganiu sprawdź czy podkładki(miedziane) wyszły z wtryskiem czy zostały w gnieździe - jeżeli zostały to wyciągnij np szerokim płaskim śrubokrętem.
5. Wkładasz wtryski z nowymi podkładkami (najlepiej daj sobie odrobinę smaru na podkładkę i wtedy nałóż na wtrysk) smar jest po to żeby podkładka Ci nie spadła przy wkładaniu w gniazdo - NIE ZA DUŻO SMARU ;)
6. Przed dokręceniem najlepiej wydmuchać gniazda śrub - te które wchodzą w koniki - na 6 imbus. (jeżeli widzisz że nie naleciało do środka syfu to nie trzeba przedmuchiwać)

jeszcze dodam od siebie w uzupełnieniu kilka istotnych uwag, które mi się przypomniały:

- dzień lub dwa przed wymianą warto popsikać wtryski i gniazda WD-40 - nie wiem czy pomaga ale ja tak zrobiłem i wtryski wyszły dość szybko
- przed okręceniem przewodów paliwowych trzeba wyjąć wtyczki ze swiec żarowych ;)
- po założeniu i dokręceniu wtrysków dokręcamy przewody paliwowe przy pompie docelowo ale na wtryskach lekko palcami !! - dzięki temu szybciej się odpowietrzy układ
- kręci sie rozrusznikiem (serie po 4-5 sekund nie dłużej) az zacznie paliwo tryskać spod nakrętek na wtryskach (nie przejmujemy sie migającą kontrolką cisnienia oleju ;) )
- dokręcamy nakrętki od przewodów na wtryskach (tez z wyczuciem, bo na przewodzie jest koncówka sferyczna) i powinien zapalic po 3 sekundach kręcenia
- po wszytskim warto skontrolować kąt wtrysku (moze się opoźnic nawet 20 jednostek jesli stare wtryski były 190/300) oraz dokładnie przedmuchać i wyczyści silnik żeby było widać ewentualne nieszczelności po przejechaniu sie autkiem, warto sprawdzić wszystko
- przewaznie okazuje się ze do wymiany są przewody przelewowe ! ;)
- UWAGA: praca silnika na 216stkach 220/300 moze być bardziej twarda z uwagi na krótszy czas wtrysku oraz nowe kocówki mogą wydawać metaliczny odgłos przez pierwsze 500km zanim sie nie "ułożą" iglice !



Awatar użytkownika
Muszka.d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:15
Lokalizacja: DW /ONY
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Muszka.d » pt paź 28, 2011 12:38

Tak jak Cowboy dodał, są to istotne i przydatne informację. :pub:

Nie wiem czy WD-40 nie zapiecze gniazd przy wysokiej temperaturze ? (to już ktoś inny musi się wypowiedzieć)
Ja stosowałem płyn hamulcowy.


[/color]
tel: 606408070- WTRYSKI 0.216/0.230/0.260 WZM/TH/SEVEN/BOSCH/FIRAD
POMPOWTRYSKI - FIRAD HF +50% / +80% / +120% Power Plus 1043, Race 783
TURBINY [- GTB2260VK / GTB1756VK / GT2256VK / GT1749VA / GT1749VB /gt22v / GT2256V

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Fucker » pt paź 28, 2011 23:23

evolution,

Więc jakie (wyższe od 220/300bar) ustawienie ciśnień polecasz, jako tuner ?
Np. do 230 7 otworkowych, a jakie do 260 race ? Przy zdrowej pompie 11.

cowboy pisze:- UWAGA: praca silnika na 216stkach 220/300 moze być bardziej twarda z uwagi na krótszy czas wtrysku oraz nowe kocówki mogą wydawać metaliczny odgłos przez pierwsze 500km zanim sie nie "ułożą" iglice !

Ja też coś dodam od siebie...

Po założeniu większych wtrysków do silnika 1Z, AHU z ustawionymi ciśnieniami na 220/300bar zalecana jest korekta programu. Że względu na to, że silnik zaczyna "klekotać" przy jednostajnej prędkości, między 1000-2000obr. i lekkim obciążeniem. Najbardziej odczuwalne jest to w niskich temp. i zimnym silniku. Z tego co mi wiadomo dynamiczny kąt wtrysku nie wyrabia. AFN'y nie miały już tego problemu.



ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: ksenon » pn paź 31, 2011 15:23

Fucker pisze:Najbardziej odczuwalne jest to w niskich temp. i zimnym silniku
Tak się dzieje w sterownikach,które nie posiadają map kąta wtrysku przypisanych danej temperaturze.
Wszystkie afn'y na starszym sterowniku miały i mają ten problem,niestety jest tam tylko jedna mapa kąta wtrysku,przypisana temperaturze 90'ciu stopni.
Dlatego na zimnym silniku w zakresie niskich obrotów dynamiczny nie jest odpowiednio opóźniany.
Dopiero passaty b5,audi a4 miały montowane sterowniki,które ten problem miały z głowy,trochę inaczej sterują kątem wtrysku na niskich i średnich obrotach.
A to dzięki temu,że posiadają nie jedną,a kilka map kąta wtrysku,każdą przypisaną innej temperaturze,wspólną mapę przełącznika,która decyduje o tym,w którym momencie zmienić mapę kąta na inną,odpowiednią.
Rozwiązanie jest proste,przeszczepić ecu na nowsze,najlepiej takie,które idzie już po kabelku i problem z głowy.
Ja mam to już za sobą.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: evolution » wt lis 01, 2011 17:43

ksenon pisze:
Fucker pisze:Najbardziej odczuwalne jest to w niskich temp. i zimnym silniku
Tak się dzieje w sterownikach,które nie posiadają map kąta wtrysku przypisanych danej temperaturze.
Wszystkie afn'y na starszym sterowniku miały i mają ten problem,niestety jest tam tylko jedna mapa kąta wtrysku,przypisana temperaturze 90'ciu stopni.
Dlatego na zimnym silniku w zakresie niskich obrotów dynamiczny nie jest odpowiednio opóźniany.
Dopiero passaty b5,audi a4 miały montowane sterowniki,które ten problem miały z głowy,trochę inaczej sterują kątem wtrysku na niskich i średnich obrotach.
A to dzięki temu,że posiadają nie jedną,a kilka map kąta wtrysku,każdą przypisaną innej temperaturze,wspólną mapę przełącznika,która decyduje o tym,w którym momencie zmienić mapę kąta na inną,odpowiednią.
Rozwiązanie jest proste,przeszczepić ecu na nowsze,najlepiej takie,które idzie już po kabelku i problem z głowy.
Ja mam to już za sobą.
tu sie troszke mylisz bo w starych afn jest mapa korygujaca kat wtrysku od temperatury silnika/ paliwa


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: evolution » wt lis 01, 2011 18:23

Fucker pisze:Więc jakie (wyższe od 220/300bar) ustawienie ciśnień polecasz, jako tuner ? Np. do 230 7 otworkowych, a jakie do 260 race ? Przy zdrowej pompie 11.
jedno nizsze drugie wyzsze, nizsze te ktore nie ma wplywu na moc, a jakie... sorry memory jak to w reklamie bylo... testuj stary az znajdziesz najlepsze rozwiazanie
Fucker pisze:tajemnica zawodowa?
TAK
Ostatnio zmieniony pt lis 04, 2011 20:15 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

wszystko o wtryskach/pompowtryskach

Post autor: Fucker » wt lis 01, 2011 18:48

evolution,

Czyli nie wiesz, albo powiedzieć nie chcesz ? Albo tajemnica zawodowa?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości