Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: wesol » śr wrz 02, 2015 17:02

No napewno nie te turbiny VNT jaka jest w ALH. Nei ma takiej opcji by robic na czesciach ori. Nei sa dostepne w sprzedaży.

Dobra uzywke kupi za 300 zl kotra tez moze platac i 300 tys km. Na regenerowanej nie jest powiedziane ze polata tez tyle bo moze wyjsc wiecej albo duzo mniej. Turbo ASZ kupic idzie za 400 do 600 zl.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: -michau- » śr wrz 02, 2015 22:21

Jestem tego samego zdania co wesol, żeby spróbować trafić używkę, niekoniecznie wszystkie nadają się na śmietnik.


GTB... :satan:

GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: GTomekASZ » pt wrz 04, 2015 16:55

Tak się składa że mam używkę ze swojego ASZ bez luzów wzdłużnych. Ja kupiłem używkę z ARL 2003 rok i nie ma się do czego przyczepić, już przerzucone i dmucha, co do regeneracji ja też jestem jakoś negatywnie nastawiony. Znajomy robił i zadowolony drugi zrobił i niestety po roku się skończyło.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: wesol » pt wrz 04, 2015 18:15

Nie ma regeneracji tych turbin za pieniądze w stylu 600 czy 800 zl. Po pierwsze nie ma części oryginalnych w sprzedaż bo garrett sie wycofał z tego. Nie sprzedaje i koniec. Za to są producenci tacy jak mellet i można by się pokusić o taki zestaw bo nie jest zły tyle, że nie w cenie 500 czy 600 zl bo mellet w takiej cenie nie sprzedaje. W cenie 500-600 zł to jest chińczyk aż śmierdzi potem chińskim. Nie ma się co łudzić. Porządna regeneracja kosztuje jakieś 1200-1500 zł zależy co i jak. Ja tam wole sprawna turbinę zakupić w cenie 500 zł i po sprawie. Kiedyś tam brałem do sharana turbo ASZ tyle że garretta żadne tam KKK. Koszt to 650 zl brałem też inne suszarki z różnych źródeł, ale zazwyczaj to ASZki garretta. Ostatnio zakupiłem turbo do passata B6 2.0 tdi BMP i jakoś pięknie śmiga po moim mieście nadal.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pvdzi23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 09, 2012 19:22
Lokalizacja: Świdnica

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: pvdzi23 » śr wrz 16, 2015 01:05

Popieram użytkownika wesol . Sam nie tak dawno kupiłem używane turbo ASZ garretta na allegro . Wypytałem sprzedającego krótko i na temat o jej stan , zapewnił że jest BDB . Paczka przyszła , sprawdzam i pojawia się uśmiech na twarzy :) turbina praktycznie bez luzów ,wirnik krecił się bardzo swobodnie . Do dzisiaj chodzi bez najmniejszych zastrzeżeń w moim AJM . Obeszło się nawet bez wymiany czerwonego węża (była tylko redukcja) . Oryginalny wąż obrócony o 180 stopni ,bez cięcia itp . Nie było też zmian w ECU itp. AJM odżył na tej turbinie . Jako ciekawostkę dodam ,że czas do 100 to około 9.5 sek(stoper w telefonie dwie osoby w aucie 9.2 sek. ale pozostaje kwestia dokładności pomiaru) . czyli około 1 sek. lepiej niż seria i porównywalnie z katalogowym ASZ-em .
P.S Wole zdecydowanie ori używkę i zawsze wszystkim odradzam te super "regeneracje" za 500-600 zł.



Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: Binekk » sob wrz 26, 2015 20:36

Siema, nie wiem jak ma sprecyzować pytanie p :-k chodzi mi o turbo do AHF, w przyszłym tygodniu wybieram się na mega duży szrot :food: i pytanie jest takie z jakiego auta mogę szukać turbo dla mojego Golfa w którego celuję 190+ z góry dzięki za odpowiedz :pub:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: wesol » sob wrz 26, 2015 20:42

od ARL ale sprawne to juz chyba nie ma na rynku a i tak takie turbo arl kosztuje okolo 1000 zl. Cos innego do przerobienia i tu juz inwencja wlasna. Zakladam ze wiesz ze na taka moc to pompa 11 FMIC i sprzeglo jakies jednomasowe no i wtryski to gdzies 230 by pasowalo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

Re: Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbin

Post autor: Binekk » sob wrz 26, 2015 21:18

wesol pisze:od ARL ale sprawne to juz chyba nie ma na rynku a i tak takie turbo arl kosztuje okolo 1000 zl. Cos innego do przerobienia i tu juz inwencja wlasna. Zakladam ze wiesz ze na taka moc to pompa 11 FMIC i sprzeglo jakies jednomasowe no i wtryski to gdzies 230 by pasowalo.
Wiem wiem, nie wiem jak ale napisałeś dokładnie to co mam w planach :grin:



Bl4ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 09, 2010 19:42
Lokalizacja: Grudziądz/Toruń

Re: Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbin

Post autor: Bl4ck » pn wrz 28, 2015 11:48

wesol pisze: Dobra uzywke kupi za 300 zl kotra tez moze platac i 300 tys km. Turbo ASZ kupic idzie za 400 do 600 zl.
Znajdź mi proszę za 300zł naprawdę sprawną turbinę to ci postawię piwo. Jeżeli jest zmienna geometria to bez rozebrania jej nie dowiemy się jakie są wżery na pierścieniu z kierownicami spalin które po pewnym czasie PSJ zaczną się zawieszać. Luz promieniowy i na wałku można oczywiście sprawdzić od razu. Ewentualnie działanie geometrii sprawdzimy sobie przez aktuator podciśnienia wypinając zabezpieczenie, a i tak nie mamy wglądu do środka turbo. Nie zgadzam się z twoim twierdzeniem że kupimy "tanio" używaną suszarkę i od razu siup i to jedyny koszt. Znacząca część turbosprężarek używanych to takie które należy kategorycznie rozebrać i przeczyścić,sprawdzić ich faktyczny stan.
Co można się spodziewać po takiej turbosprężarce której same zdjęcia na allegro ukazują sprzęt leżący w piasku,bez zakrytych otworów,narażone na postępującą korozję. Może się okazać że koszt zakupu takich części to koszt zakupu+czyszczenie+ewentualna naprawa np. zakup aktuatora podciśnienia i mamy koszt zbliżony do kosztu porządnej regeneracji np. 1500-1600 zł (chociaż i tutaj mamy wątpliwe przypadki).
Szukałem dla siebie używanej turbosprężarki i to co widziałem i sprawdzałem nie napawa optymizmem, ceny zaczynały się od 500-600zł, a u mnie lokalnie na stacjach utylizacji pojazdów typowe zardzewiałe zasyfione części i cena startowa 700zł. Warto ? Odpowiedź na to pytanie każdy sam znajdzie, pensje są takie jakie są, dobrze że jest wybór. :pub:


Dawniej VW Polo (86c), Polo 6N 3D 1.3ADX), Obecnie Mk4 (5D,TDI-ALH)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: wesol » pn wrz 28, 2015 17:15

tu unas na forum ludzie sprzedaja czasami turbiny z ASV/ALH za okolo 300 zl. Turbiny z ASZ tez do kupienia i w roznych szrotach i na allegro sa po okolo 500 zl Sam pare takich suszarek mialem i z powodzeniem odsrzedawalem. Sam mialem w swoim aucie tez. Zreszta ostatnio bralem z allegro turbo do 2.0 tdi do passata B6 140 KM czyli BMP i to turbo tez praktycznie pasuje do takiego ASV z lekkimi przerobkami czesci wydechowej i na czesci zimnej. Pare rur chyba kazdy potrafi dorobic przerobic. Tak smao jak z tym pitolenie z podejsciem oleju do turbo i z wylotem. Tez gadaja ze weze musza byc zakuwane itd a w passku B6 masz rurke stalowa na turbo i wezyk nasuniety i taka smieszna opaska nawet nie skrecana a zwykla sprezynujaca.
Co do pierscienia w czesci gorzacej musli to tam nei ma zadnych wrzerów a sa poporsotu wytarcia od lopatek. Z tym ze wierz mi bad znei ale spokojnie rozbierasz to. Papierkiem szlifujesz na gladko. Kierowniczki tez na stole z papierkiem sciernym lizniesz odrobine i kieorwniczki sie nic nei wieszaja. Moga wkleic mnustwo logow po operacjach czyszczenia geo i bez tego calego pilotenia ze ten pierscien trzeb ana magnesowce liznac itp ze geoemetria do wymiany pieknie chodzi. Wkleje ci logi z passata B5 1.9 tdi 105 KM Jak po czyszczeniu trzyma zadane cisnienie. Wierz miz e przy regeneracji turbo tez ci nie wymienia gruszki za free. TO czy kupisz ta czy na allegro nie ma znaczenia. Placisz te same pieniadze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: Binekk » wt wrz 29, 2015 18:51

Witam, koledzy pytanie podjedzie turbo od Passata 2,5 tdi do 1,9tdi AHF :>



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: wesol » wt wrz 29, 2015 20:08

Nie. Nie dosc ze nie podejdzie tak p&p to jeszcze nei jest to za szczesliwe turbo nawet jakby je zapodac na kolekotr jakis od 1.9 tdi z malymi przerobkami.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: Binekk » wt wrz 29, 2015 20:15

Wiedziałem że lepiej zapytać :grin: Dzięki :pub:



vr6 Power
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:27

Katalog turbosprężarek - Online! Tu dyskutujemy o turbinach

Post autor: vr6 Power » śr wrz 30, 2015 17:32

Witam zamierzam kupić taka oto turbinkę i pytanie czy sens jest ładować w to kasę i jak z podpieciem do asz duze problemy oczywiście kolektor wydechowy spawany pod turbo by był .
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości