Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: ksenon » czw lis 17, 2011 21:23

spawacz pisze:Ksenon niech strace :P
Obyś zyskał :-),czego życzę.

voodi22,lepsza będzie wyższa falaa,a taka z ahh jest od afn'owskiej wyższa.
Być może będę miał taką falę,odezwij się za tydzień.



Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: RSRoss » pt lis 18, 2011 19:35

skoro dyskusja zeszła na temat kąta wtrysku, to co powiecie na te logi

To jest własnie ten "nieszczesny" setup silnik 1Z + 216 + głowiczka 11mm z ori falą 1Z i 51mg w programie, na nastawniku 3,5mg - DYMU brak i tylko 140KM

Log (0 - 004) - Statyczny 04 trzeba go przewinąć na dół
Log (1 - 011) - Turbina - dziwny chwilowy spadek przy 3000
Log (2 - 004) - Dynamiczny 04
Log (3 - 004) - BS 04

Na wykresie jest minimalnie ponad niebieską linię, w 00BS jest 55 i dokładnie tyle samo co w wartościach mierzalnych.
podczas jazdy wygląda, że kąt nadąża - tylko dlaczego jest BTC ? myslałem że BTC to jest przed martwym punktem ruchu tłoka i lepiej jak jest ATC?

Tylko o co chodzi w 04BS wartosci chyba nie są poprawne....

BTW sterownik to 16bit z passka rocznik 97



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: spawacz » pt lis 18, 2011 20:16

hmm, statusy late-early zmienia jak powinien, statycznie jest za szybki kąt bo BTDC ale dynamicznie sie tez rozjechal , bo n108 nie daje zbic i ma 3% tylko wysterowania. Opoznij tak lekko pod niebieska linie na jakies 40-45, overboost sztanga do wydluzenia bo n75 juz skali zabralo. Dawka w sofcie ok 48mg? Ja bym sprobowal podniesc cisnienie do AFN"skiego. Mysle ze skutek bylby dobry.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: spawacz » sob lut 18, 2012 21:24

Jak ze sporo czasu minelo i sporo sie pozmienialo, a nic nie pisalem to napisze cus, udalo sie wyprodukowac soft po DE185 , ta fala w serii przyspiesza kąt o 16st. i naprawde fajnie sie na tym jezdzi , mam nadzieje sie kolega Daron sie wypowie w temacie . I takie gadki jak ksenon/sagon pisal sa bezsensu widac ze chlopak w zyciu nic nie skladal i mial swietnych tunerow, u mnie w setupie na 1.6 bar do 4000 i pozniej spadek na 1.4 do konca + do tego tylko lekkie dymienie na poczatku pozniej bezdym na dawce 49mg!!! I jak widze ze na 185 nie daje sie zrobic softu to jest to smiech ze auta tak kopcily i kat sie rozjechal , nic sie nie rozjechalo, u mnie trzyma kat do 4500 pozniej brakuje niecale 1st. bo jest 15.6 a zadane ma miec 16.4 podbicie cisnienia by sprawe zalatwilo, lub korekcja kata statycznego w granice 50 a nie 43-44 jak teraz. :satan:


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ksenon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 20:27

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: ksenon » sob lut 18, 2012 22:08

spawacz, jak dobrze zagłębisz się w moje,czyli ksenona,sagona,sparrowa,adiego,byka wypowiedzi,to doczytasz coś takiego,ja pisałem że na mapie kąta wtrysku z 1.9 tdi fala de 185 się nie sprawdzi.
Jeżeli byś jednak miał wątpliwości,to zapytaj kolegę z firmy mieszczącej się w Gdańsku.Ten Ci moje dyrdymały potwierdzi.
Chyba miał okazję coś takiego robić i jako fachowiec stwierdził to samo.
Następnym razem czytaj wolniej i staraj się chociaż coś z tego zrozumieć.Mnie już szkoda czasu na dyskusje z Tobą.Pokazałeś mi wielokrotnie jakim jesteś fachowcem.A jeżeli próba podbudowania własnego zranionego ego moim kosztem Ci pomoże,to nie mam nic przeciwko.
Zapytam,jeżeli można,czy mapa kąta pochodzi z 1.9 tdi?Odpowiedz nie tyle mnie,co innym,bo ja swoje wiem.
Ja zarówno z Tobą,jak Twoim dobrym kolegą dyskusję już jakiś czas temu zakończyłem,więc pozdrawiam i sukcesów życzę.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: spawacz » sob lut 18, 2012 22:22

Nie pochodzi, pochodzi z DTI spod konkretnego sterownika i dziala doskonale, a jak sie pieknie wykreca na czerwona skale :hmm: . A ty uparcie twierdziles ze nie da sie z zaden sposob ogarnac ... ze to nie biedzie jezdzic, to co sie stalo u Roberta moge 2 znacznie wylumaczyc, albo ten motor i ten osprzet to szrot jakich malo, albo Robertowi nie chcialo sie szukac mapy kata po ten tlokorozdzielac i falke i bawic sie z tym pareniacie H. DAlo sie? Dalo . Moje EGO bije na dyg , kwestia tunera i posiedzienia nad tematem proste. Przeciez mowilem ze soft bedzie odpowiedni, on nawet na kącie TDI zapieer.. jak zloto . Jakaż z toba dyskusja jak tys najmądrzejszy na forum i wszystko wiesz? wiesz ale tylko w http://www.google.pl" onclick="window.open(this.href);return false; i forum, samo jestes "0" i jeszcze te 15bar wewnetrznego cisnienia w pompie zal.ru ... .Po co wypisujesz jakies bzdury, mieszasz w glowach i prowokujesz kłótnię? Lubisz jak sie wszystko kreci wokol twojej osoby? To ze fala 185 jest niska , to nic nie znaczy, ale jak mozesz moc i moment prowadzic plasko i do konca. Ale przeciez ty to napewno wiesz.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Daron7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw maja 06, 2010 20:18
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: Daron7 » ndz lut 19, 2012 17:15

ksenon pisze:Zapytam,jeżeli można,czy mapa kąta pochodzi z 1.9 tdi?Odpowiedz nie tyle mnie,co innym,bo ja swoje wiem.
W mapie kąta pod DE110, a DE185 dwie na 208 wartości pokrywają się.

A więc niecały 1% mapy zgadza się z tym co powinno być.



anderllh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pt lut 12, 2010 20:30
Lokalizacja: Gliwice/Rybnik
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: anderllh » ndz lut 19, 2012 18:24

bezpośrednie przekopiowanie mapy kąta wtrysku jest dobrą bazą do modyfikacji, natomiast wymaga dodatkowo sporo przeróbek. nie zapominajcie,że wraz ze zmianą wtryskiwaczy dawkowanie jest rozkalibrowane w całym zakresie.


Diagnostyka
Chiptuning

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: Rydzu » pn lut 20, 2012 11:33

ksenon pisze:spawacz, jak dobrze zagłębisz się w moje,czyli ksenona,sagona,sparrowa,adiego,byka

Masz jeszcze jakieś konto które nie zostało usunięte albo zablokowane?

Za obrażanie ludzi, chamskie a wręcz agresywne zachowanie. Krucjatę forumową i posiadanie wielu kont w celu zaprezentowania i wręcz narzucenia wszystkim swojego punktu widzenia, to konto również zostaje zablokowane.
Dyskusje na forum mają odbywać się w sposób kulturalny - Ty tego nadal nie zrozumiałeś.



arwam

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: arwam » wt lut 21, 2012 12:20

spawacz, możesz wrzucić logi?
chodzi mo o porównanie o ile musi być bardziej kąt przyspieszony/opóźniony względem ori map w TDI.
myślę że nie tylko mi to by było pomocne



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: VW_seller » czw kwie 09, 2015 09:59

odgrzewam kotleta :okej:

to w końcu jak jest lepiej dla takiego 1z/ahu ? wżucić tłok 11mm z reni ale żeby fala była ori z 1z ? czy kupić pompe z afn i do niej wżucić graty z pompy od reni ?
kupowanie pompy z afn mija się troche z celem bo przecież pompa z afn-a jest prawi taka sama jak w 1z rózni się tylko falą tarczką i spręzynami ciśnienie wewnetrzne można przecież podbić... wiec po co każdy pisze żeby kupować pompe z afn-a i do niej graty z 11mm reni ... przeciez tłok z reni i tak trzeba będzie wsadzić ze sprężynami od reni , co najwyżej fale można założyć z afn i jedynie remap zrobić pod te mody w ahu/1z ,chyba żeby się miało silnik afn to co innego , wtedy tylko tłok z reni cały bez fali i gotowe . ale remap i tak by trza było robić.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: spawacz » pt kwie 10, 2015 08:40

Zaloz cala renie 983 lub 988 i tylko swoja fala, zalatw sobie tez kolo z reg. z nowszych TDI jak ALh ,Asv itd. Bedzie milo... :pub:


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
euglen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 13:49
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: euglen » pt kwie 10, 2015 16:54

spawacz popieram :)
sam mam tak zrobione, koło zębate trzeba lekko stoczyć od strony rozrządu i ogień :)
No i oczywiście wtyczkę od nastawnika zmienić ;)



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Pompa 11 orginal Reno czy przerobka ASV???

Post autor: VW_seller » pt kwie 10, 2015 17:27

spawacz pisze:Zaloz cala renie 983 lub 988 i tylko swoja fala, zalatw sobie tez kolo z reg. z nowszych TDI jak ALh ,Asv itd. Bedzie milo... :pub:
nie mam zamiaru nic toczyć ,chce miec swoją pompe bo wiem co mam . tym bardziej tego zjechanego kólka na fasolach zakładać , grrrr :grrr: co za badziew . za dużo pierdo^enia z ustawianiem( idealnego ) kątą wtrysku

czyli co zakładac tłok-rozdz z reni 11mm i fala ori od 1z/ahu czy z afn ?

mam w razie czego zdrową pompe z afn to do niej wsadzić renie 11mm i fale ori z 1z ? dodam ze wtryski mam od afn-a nowe bosch-a i program bez dymny .

turbo t15 ori na wg ile dmuchnie max na tej 11mm ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości