co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: pawel1985x » wt lut 22, 2011 12:30

http://allegro.pl/turbinka-turbina-dolo ... 67700.html" onclick="window.open(this.href);return false;

stosowal to ktos kiedys u siebie bo przypadkein na to trafilem? w sumie wydaje mi sie ze jakas mysl w tym jest
ze moze byc auto zywsze skoro wiecej powietrza dostaje sie do ukladu co o tym myslicie?

dodam ze kumpel wlasnie kupil do BMW i stwierdzil ze jakos lepiej mu sie zbiera choc nie wiem czy mzona odczuc takie cos na silniku 3.0tdi



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: arturkw » wt lut 22, 2011 12:57

pawel1985x pisze:BMW i stwierdzil ze jakos lepiej mu sie zbiera choc nie wiem czy mzona odczuc takie cos na silniku 3.0tdi
czemu mnie to nie dziwi :P


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: pawel1985x » wt lut 22, 2011 13:10

w sumie ja tam nie mam nic do bmw auto jak kazde inne rozrzad na lancuchi itd ma swoje plusy i minusy poprostu chcialbym aby ktos wypowiedzial sie na ten temat .Bo tak siedze i mysle ze jesli to zwieksza strumien zasysanego powietrza przez silnik to w jakis sposob moze to miec wplyw na moc czy zle to sobie tlumacze? choc z drugiej strony turbina nie zwieksza swoich wymiarow intercoller tez nie wiecej powietrza to lepsze spalanie paliwa?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: PinkFloyd » wt lut 22, 2011 13:13

Kurcze że producenci na to nie wpadli, ze produkcja wiatraczka za 2zł moze tyle dać co turbina za 2 tys zł Nie wierz w bajki, tak samo dobrze możesz kupic wiatraczek dziecięcy na jednym ze straganów za 5zł, samosugestia gwarantowana. Nie ma perpetum mobile, cos musić dac aby cos uzyskać, siła spalin napędza turbinę i podaje do kolektora powietrze pod podciśneiniem, a w jaki sposób zasysanie powietrza i wprawienie tym samym bez zewnętzrnych czynników siłą w ruch wiatraczka ma dac jakies efekty W motorach sportowych jest tak , ze na wysokich obrotach kolektory sa tak skonstruowane ze korzysta sie z zawirowań powietrza ale w czasie szybkiej jazdy jak do filtra wpada powietrza pod dużą siłą. Taki wiatraczek nie wytworzy wg mnie żadnej siły tak sam z siebie. Poza tym wg mnie zmniejsza objętoś kanału ssącego i stawia mały ale stawia opór zasysanemu powietrzu które na dodatek musi wprawić bezwładny niczym nienapędzany wiatraczek w ruch zwany super perpetum mobile Na pewno tez redukuje spalanie o 50% :panna:



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: Vagoviec » wt lut 22, 2011 13:33

Niedługo będą sprzedawać pompki rowerowe jako tuningowe zamienniki VP44 :rotfl:


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: olozwirski » wt lut 22, 2011 13:40

Swiat idzie do przodu a z nim technika. Kiedys te wiatraczki byly napedzane elektrycznoscia a teraz chyba juz kozystaja z jakiejs nieodkrytej formy energii.
Kumplowi od BMW powiedz ze jego silnik pompuje okolo 1500L powietrza na minute przy ca. 1000rpm. A zeby miec taki przeplyw to potrzebny jest konkretny wentylator a nie ta popierdolka.



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: pawel1985x » wt lut 22, 2011 13:47

ok dzieki za merytoryczne odpowiedz wiesz kumpla auto kumpla sprawa nie wnikam w sumie sam na to ze zdziwnieniem popatrzylem ale coz pytania same mi przychodzily do glowy . I tak postanowilem o ot zapytac zobaczymy jak dlugo pojezdzi ale oby jak najdluzej:)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: PinkFloyd » wt lut 22, 2011 13:50

pawel1985x pisze:ok dzieki za merytoryczne odpowiedz wiesz kumpla auto kumpla sprawa nie wnikam w sumie sam na to ze zdziwnieniem popatrzylem ale coz pytania same mi przychodzily do glowy . I tak postanowilem o ot zapytac zobaczymy jak dlugo pojezdzi ale oby jak najdluzej:)
Nic sie stac nie powinno chyba ze po czasie silnik zassie plastikowe czesci wiatraczka i bedzie :grrr:



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

co to za wynalazek czy to ma prawo dzialac?

Post autor: Cinek » wt lut 22, 2011 14:04

rozumiem że ten temat to żart. zamykam


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości