Pozbycie się przepływki

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pozbycie się przepływki

Post autor: wesol » sob wrz 12, 2015 07:15

Tak wstawiajac diode to tak jaby sie wysterowalo to napiecie zwrotne do sterowniak na maxa. Czyli przpelywka nie bedzi eograniczac podlania paliwem. Ograniczneie ebdzie w mapie po doaldowania i po wielksoci wcisneitego pedalu gazu. Bedzie jezdizc poprawnie a nawet moz ei odrobonke lepiej w dolnych partiach. Jednakze po to jest MAF by w okreslonych warunkach nie przesadzac z podlaniem bo bedzie batory lekki itp. Pamietajmy ze latem i zima jest inna gestosc powietrza no i turbo moze wstawac szybciej i nieco pozniej nawet tak ze teog nei odczujesz. Po co ma podlewac orpskiem od 1200 obr?? Geometria ma sie szybko zapiec?? Fiodor ma w swojej ibi prawie 300 koni i MAF nadal tam siedzi. W niczym nie przeszkadza, nie tamuje doldotu choc ma owszem wstawiona tam jakas wieksza przeplywke.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » sob wrz 12, 2015 10:55

Geometria w moim sie nie zaplecze bo mam wg. Fakt w moim jest jakies dziwne spalanie od dobrych 2 lat w wysokości bliskiej 10L nie ważne czy miasto czy trasa. I wtryski zmieniane byly, bez programu czy z to samo. Pompa inna wlozona i tez bez zmian wycieków nie ma wszystko sucha pod spodem jak i w silniku.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » sob wrz 12, 2015 12:01

KLICHO pisze:Fakt w moim jest jakies dziwne spalanie od dobrych 2 lat w wysokości bliskiej 10L
stary ty masz coś nie halo ,tyle to t4 palą w 2.5tdi . 10l u mnie to nawet jak bym non stop butował by nie spalił ,albo kompresji nie ma albo wtryski leją jak z wiadra i przeływka już kończy żywot ,wogóle jest dla mnie to nie mozliwe żeby tyle 1.9tdi palił nawet w zime chyba żebyś przyczepke za sobą ciągnął a na niej z tone drzewa to tak


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » sob wrz 12, 2015 12:29

No właśnie wiem że jest coś nie halo :) Kompresja jest jak najbardziej ok. Po 29 bar na cylindrze. Oleju nie bierze ani nic. To 3 komplety wtrysków by lały ? Teraz mam 210 i byłem u pompiarza to żaden nie lał. Więc ja to już pomysłów nie mam . Filtr paliwa, powietrza bez zmian. No dałem logi ze stanu przepływki to nie wydaje mi się że jeszcze w tragicznym stanie nie jest http://vaglog.pl/log_229620.html" onclick="window.open(this.href);return false;. A nie butuje, ani nic. Normalna jazda do 2.5 tys obrotów.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » sob wrz 12, 2015 13:06

wsadz lepiej tą diode ,pojeździj troche i zobacz czy ci spadnie spalanie ,jak tak to przepływka do wymiany ,najlepiej nową oryginalną kupić lub używke pewną jakaś ale nie za 50zł bo nikt dobrej za tyle nie odda. ja płaciłem jakieś 250zł kilka lat temu teraz widze ceny wzrosły za te przepływki ,wsadz diode najpierw ,jak spadnie spalanie do jakiś max 7l to dopiero kupisz co będziesz uważał ,a koła ci się nie blokują ? albo łożyska czy coś ? u nas w punto trzymały hamulce to i 10l pb95 potrafił spalić , teraz po remoncie hamulców,łożysk itp pali w normie do 7l.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » sob wrz 12, 2015 13:17

Hmmmm jedynie jak ruszam na sprzęgle to czuje tak jak by koła ruszały jak w czołgu ale to rzadko.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » sob wrz 12, 2015 13:25

ogarnij te auto albo weź to sprzedaj na graty w cholere


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » sob wrz 12, 2015 13:59

Nieee nie sprzedam :D Tylko pytanie nic nie bedzie się działo jak włożę diodę skoro samochód jest po programie ? Tylko też mnie zastanawia skoro bym miał przepływkę trup albo w marnym stanie to by nie pokazywało w logach że jej wartości w górnych obrotach mocno nie odbiegają od wyznaczonych zauważ.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pozbycie się przepływki

Post autor: VW_seller » sob wrz 12, 2015 14:24

nie zbyt ogarniam logi ale jeśli pompa ok i wtryski ,komprecha ok ,to jedynie przepływka może jest do wymiany . od diody nic ci nie będzie sam jeździłem tak miesiac pukie nie kupilem nowej ,tyle że buta ma wiekszego i troche wzrasta spalanie ( u nie o jakies 0,5-1l ) palił mi z diodą jakieś 7l max


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » sob wrz 12, 2015 14:31

Spróbuje z tą diodą. Bo samochód ma dynamikę w całym zakresie obrotów. Nawet postoi 2 tygodnie bez odpalania, pół obrotu wału i już odpala i równo od razu pracuje.


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

Pozbycie się przepływki

Post autor: KLICHO » sob wrz 12, 2015 16:58

A możliwe jest takie spalanie po przez że wąż idący do ECU był wypięty ?


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

Awatar użytkownika
DjExit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 11:45
Lokalizacja: Wałbrzych

Pozbycie się przepływki

Post autor: DjExit » sob wrz 12, 2015 18:38

Koledzy pytanie: Z racji że przepływówka w moim arlu była na wykończeniu to postanowiłem pozbyć się jej (na razie programowo), więc przełączyłem MAP / MAF switch w programie i przepisałem mapę ograniczenia dymienia w oparciu o map sensor z silnika BLT (seat 130KM). Jeździ się dobrze ale zastanawiam się czy przepisując mapę 1 do 1 z silnika 130KM nie ograniczyłem sobie trochę mocy? Niby ta mapa dyktuje tylko stosunek paliwa do powietrza więc powinno być spoko, ale mam małe wątpliwości..


VW Golf MK3 TDI Pink Floyd 1Z++ 125KM/300Nm ---> VW Golf MK4 TDI Highline ARL (194KM 433Nm) Stage :satan: ---> ARL + GTB2060VKLR (247KM 508Nm) Stage :satan: :satan: ---> ARL + GTB2265VKLR + HF100 + Świątek + Big FMIC + Straight Pipe 3" = 320KM, 650Nm Stage: :satan: :satan: :satan: ---> Pewnie autokasacja

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=559688

Wałek.Gd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 22:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pozbycie się przepływki

Post autor: Wałek.Gd » sob wrz 12, 2015 21:28

wesol pisze: Fiodor ma w swojej ibi prawie 300 koni i MAF nadal tam siedzi. W niczym nie przeszkadza, nie tamuje doldotu choc ma owszem wstawiona tam jakas wieksza przeplywke.
Tak ale Fiodor ma alh i tam jest przepływka bosch nowszego typu. U mnie w afn jest przepływka pierburg na drucie kupiona ori nowa 3 lata temu. U mnie bedziemy stroić bez przepływki bo już pracy 3700-3800 odcina bo robi zwarcie więc to nie tak, że starcza do 300 koni. Wszystko zależy jaka.


Jest: Toledo 1L 1.9 AFN
wtryski firad 270, gtb2260vk, pompa 11, wałek sdi, przelot 3' od połowy 2,5 na przelotowym końcowym

Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Pozbycie się przepływki

Post autor: palio » ndz wrz 13, 2015 09:30

Temat dotyczy pozbycia się przepływki a nie o termostacie i temperaturze. Proszę się trzymać tematu.

Wyczyściłem posty nie na temat. Następnym razem za nie trzymanie sie tematu będą nagrody :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości