Turbo od ASZ do AXR

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Karoll34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 27, 2008 19:30
Lokalizacja: Radków

Turbo od ASZ do AXR

Post autor: Karoll34 » pn mar 15, 2010 02:54

Witam, jak w temacie... Czy turbo od ASZ podejdzie plug%play do AXR(101 KM). Wszystkie tematy co do AXR przeczytałem, lecz nic takiego nie znalazłem. Jeszcze jedno pytanko. Na jaki przyrost można liczyć po zmianie owego turbo (aktualnie moc ok. 135 KM)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn mar 15, 2010 09:07

Pompki są bardzo wydajne w AXR, mając turbo od 130/150 (ASZ ARL) i FMIC można śmiało atakować 170 km. Bez zmiany w programie przyrostu nie bedzie. W AXR masz malowydajne turbo wiec nie mozna i podlac bo nie spali tej ilosci i przypompowac bo turbo odfrunie o ile da zadane cisnienie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn mar 15, 2010 09:15

Panowie, skoro temat o AXR to zapytam. Jak wygląda sprawa wydajności pompek w bliźniaczym silniku ATD?? Przepraszam Karoll34, za OT, ale nie chce zakładać osobnego tematu. Z tego co mnie wiadomo o turbo z ASZ to pasuje p&p.
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 09:19 przez Toledziak, łącznie zmieniany 2 razy.



Karoll34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 27, 2008 19:30
Lokalizacja: Radków

Post autor: Karoll34 » pn mar 15, 2010 12:17

Od jakiegoś czasu borykam się z notlauf'em. Mój mechanik nie potrafi wyleczyć auto do końca. Po ok. 10 wizytach u mechanika diagnoza stanęła na tym, żeby jeździć na wyższych obrotach, bo turbo jest zamulone. W sumie pomogło na okres letni, kiedy jeździłem po autostradach i było gdzie go przycisnąć. W zimie jednak, jak to w zimie jeżdżę powolutku i znowu pojawia się problem i wpada w tryb awaryjny. Między innymi dlatego chcę wymienić turbo a przy okazji na większe te od ASZ stąd pytanie czy podejdzie bez przeróbek. Co do FMIC to nie planuje zmiany, tylko turbo i korekta softu



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn mar 15, 2010 15:32

Toledziak pisze:Jak wygląda sprawa wydajności pompek w bliźniaczym silniku ATD??
Cos podobnie. Do 150-170 KM wystarcza. Tam turbo ogranicza moc.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn mar 15, 2010 21:56

jedno pytanko, dużo jest różnic między ATD a AXR??czy są to praktycznie bliźniacze silniki różniące się tylko tym że jeden występował w fabii a drugi w golfie?
głownie chodzi mi o pompki



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » wt mar 16, 2010 16:51

Krzylu, Właśnie te silniki różnią się pompkami, AXR ma inną klapę gaszącą i EGR. Oba występowały w Golfie i Fabii :grin: Pompki AXRa starczają pod realne 145KM, a ATDka do 130-135, czyli poziomu zdrowej 130tki.


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt mar 16, 2010 16:59

Karoll34 pisze:Czy turbo od ASZ podejdzie plug%play do AXR(101 KM)
teoretycznie tak - praktycznie nie koniecznie

moc - około 160KM bez batorego z tyłu

u mnie po pierwszym pomiarze w sofcie wyszło ponad 160KM ale zostało wyeliminowanych kilka dołków i stanęło na 155KM przy bezdymnym programie - ale teraz jak bym miał wkładać dmuchawę to bym się zdecydował na dmuchawę od ARL-a bardziej lajtowo by napewno chodziła przy takiej mocy - a koszty podobne

foto przy wymianie u mnie - górna ze zdjęcia ori od AXR-a firmy KKK - dolna od ASZ-a firmy garett
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 17:08 przez Kulon, łącznie zmieniany 4 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt mar 16, 2010 19:16

Oba występowały w Golfie i Fabii
:rolleyes: co chwile jakieś nowości
Pompki AXRa starczają pod realne 145KM, a ATDka do 130-135, czyli poziomu zdrowej 130tki.
:dol:
Cos podobnie. Do 150-170 KM wystarcza. Tam turbo ogranicza moc.

to turbo czy pompki ograniczają ten silnik żeby uzyskać 160-170km :rolleyes:



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt mar 16, 2010 19:19

Krzylu nie ma co się śmiać - każdy co innego słyszy - czyta - jak będzie miał osobiście styczność to opinia będzie inna - tak czy owak do 170KM pompki stykną - później to już AL-ki, ale to już fmic by się przydał jak turbo będzie duże - co z tego że moc będzie jak IC będzie puchł i batory z tyłu będzie

ale tu się pojawia odwieczne pytanie: czy nie lepiej kupić mocnej serii ?
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 19:21 przez Kulon, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

jankowski-uno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 16, 2010 19:38
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: jankowski-uno » wt mar 16, 2010 19:44

Witam. Jestem użytkownikiem od roku Fabiszona I z 2007 z AXR-em bez modyfikacji i może wiecie coś na temat świszczącego turbo, świszczy od lekkiego dodania gazu i jak wchodzi na obroty to trochę to słychać ale auto chodzi dobrze , również dobrze przyspiesza, nie wiem czy puki czas to grzebać przy tym czy zostawić jak jest?.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt mar 16, 2010 19:46

jankowski-uno pisze:może wiecie coś na temat świszczącego turbo, świszczy od lekkiego dodania gazu i jak wchodzi na obroty to trochę to słychać
normalne - jedne świszczą bardziej drugie mniej


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

jankowski-uno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 16, 2010 19:38
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: jankowski-uno » wt mar 16, 2010 19:51

Czyli nic nie grzebać , sprawdzać. Jakie mogą być pierwsze sygnały że coś nie domaga.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt mar 16, 2010 19:53

Krzylu pisze:Cytat:
Pompki AXRa starczają pod realne 145KM, a ATDka do 130-135, czyli poziomu zdrowej 130tki.


:dol:

Cytat:
Cos podobnie. Do 150-170 KM wystarcza. Tam turbo ogranicza moc.
Poczytaj na forum TDI albo poszukaj wykresow. W silnikach VP ogranicza mocno dawka paliwa i poniekad wtryski a w PD paliwa jest tylko powietrza brak. Pompowtryski s ados wydajne. Z tego powodu mamy silniki o mocach podobnych ale na Pd bedzi esie lepiej zbieral z dolu i mial nieco wiekszy niuton. Zobacz ile jest w 110 VP a ile w 115 PD. mocy niby tylko 5 koni ale niutona juz troszke wiecej. W ASZ/ARL pompki starczaj na ponad 200 KM tak wiec widac jaki to potencjał.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości