Dodatkowa pompa paliwa w VP

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

xman750
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 11, 2011 22:41
Lokalizacja: Szkocja

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: xman750 » pn paź 15, 2012 10:35

arwam pisze:sterowanie jej z zaworu N109 nie ma sesnu bo komp na skutek za dużego poboru mocy będzdie łapał błąd jakoby zwarcie było i nie odpalisz auta
hmmm nawet jeśli puszczę to przez przekaźnik a prąd pociągnę z akumulatora ? właśnie ryję przez wątek i już chyba ktoś nawet proponował takie rozwiązanie...



arwam

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: arwam » pn paź 15, 2012 13:38

podepnij się pod stacyjkę z przekaźnikiem. to najlepsze rozwiązanie a wcale dużo wiecej pracy nie ma



xman750
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 11, 2011 22:41
Lokalizacja: Szkocja

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: xman750 » pn paź 15, 2012 18:08

arwam pisze:podepnij się pod stacyjkę z przekaźnikiem. to najlepsze rozwiązanie a wcale dużo wiecej pracy nie ma
no rozbieranie stacyjki ciągnięcie kabla itp... jesteś pewien ze przekaźnik podpięty pod n109 będzie powodował błędy ? w sumie to jak mi wszystko przyjdzie mogę podpiąć to na krótko i zobaczyć czy chodzi jak trzeba no ale jeśli ktoś to już sprawdził empirycznie że na pewno nie działa to po co tracić czas



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: wesol » pn paź 15, 2012 19:02

mozesz od tego elektrozaworka na pompie pociagnac. Tylko daj diode prostownicza oraz przekaznik taki nieduzy jak od swiateł itp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

arwam

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: arwam » pn paź 15, 2012 21:55

a po co stacujkę bebeszyć. znajdujesz kabel czarny z czerwonym paskiem i po bólu...



xman750
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 11, 2011 22:41
Lokalizacja: Szkocja

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: xman750 » pn paź 15, 2012 22:24

arwam pisze:a po co stacujkę bebeszyć. znajdujesz kabel czarny z czerwonym paskiem i po bólu...
dobra moze to będzie naiwne pytanie ale co mi tam ;) skąd dokąd on idzie ? tzn jest tylko pod kierownica czy gdzie w komorze silnika sie wepnę do niego



arwam

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: arwam » pn paź 15, 2012 23:04

on ze stacyjki zasila wszystko co ma chodzić po zapłonie, nawet w trakcie kręcenia rozrusznikiem, miszy innymi ECU itd.



xman750
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 11, 2011 22:41
Lokalizacja: Szkocja

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: xman750 » czw lis 29, 2012 20:22

no więc pompkę mam i ja ;) jak zabrałem się do instalacji to stwierdziłem jednak że wezmę sterowanie z N109 (nie chciało mi się wiązek rozbrajać i ciągnąć niepotrzebnie kabli)wsadziłem diodę dla pewności i jak na razie wszystko śmiga, dół obrotów jakby się poprawił, silnik chodzi ciszej i bardziej równomiernie na wolnych obrotach, czuć że ma więcej mocy na dole nawet jak się rusza bez gazu czy wrzuci drugi bieg, pali też wyraźnie lepiej ciekaw jestem jaka różnica będzie rano jak go po nocy odpalę. Plusem sterowania z N109 jest to że ECU chyba po kilku sekundach jeśli nie odpalimy silnika odłącza mu napięcie i pompka się wyłącza więc nie ma obaw że rozładuje nam akumulator jak zapomnimy wyłączyć zapłonu, na razie pompka trzyma się na taśmie izolacyjnej przyklejona do rury od IC (i tam chyba zostanie na stałe z tego względu że w tej chwili mogę dosłownie w 10min wrócić do serii) bo mnie wieczór zastał i nie miałem czasu tego ogarnąć, w każdym razie jak na moda który kosztuje około 150zł i ze 2h czasu to naprawdę warto

Dzisiaj przymocowałem to wszystko jakoś opaskami:
Obrazek
Obrazek

nie jest to może profi robota, ale jak widać w razie awarii pompki wystarczy zdjąć wąż z niej i podłączyć na właściwe miejsce może w przyszłości pomyślę nad jakimś innym sposobem mocowania i ogarnięcia tych kabli na razie powiedzmy ze to wersja testowa ;)
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2012 18:03 przez xman750, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: krzysiek1606 » pt lis 30, 2012 10:07

xman750 pisze:no więc pompkę mam i ja ;) jak zabrałem się do instalacji to stwierdziłem jednak że wezmę sterowanie z N109 (nie chciało mi się wiązek rozbrajać i ciągnąć niepotrzebnie kabli)wsadziłem diodę dla pewności i jak na razie wszystko śmiga, dół obrotów jakby się poprawił, silnik chodzi ciszej i bardziej równomiernie na wolnych obrotach, czuć że ma więcej mocy na dole nawet jak się rusza bez gazu czy wrzuci drugi bieg, pali też wyraźnie lepiej ciekaw jestem jaka różnica będzie rano jak go po nocy odpalę. Plusem sterowania z N109 jest to że ECU chyba po kilku sekundach jeśli nie odpalimy silnika odłącza mu napięcie i pompka się wyłącza więc nie ma obaw że rozładuje nam akumulator jak zapomnimy wyłączyć zapłonu, na razie pompka trzyma się na taśmie izolacyjnej przyklejona do rury od IC (i tam chyba zostanie na stałe z tego względu że w tej chwili mogę dosłownie w 10min wrócić do serii) bo mnie wieczór zastał i nie miałem czasu tego ogarnąć, w każdym razie jak na moda który kosztuje około 150zł i ze 2h czasu to naprawdę warto
a dlaczego nie zamontowałeś jej przy zbiorniku?


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

xman750
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 11, 2011 22:41
Lokalizacja: Szkocja

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: xman750 » pt lis 30, 2012 12:05

krzysiek1606 pisze:
xman750 pisze:no więc pompkę mam i ja ;) jak zabrałem się do instalacji to stwierdziłem jednak że wezmę sterowanie z N109 (nie chciało mi się wiązek rozbrajać i ciągnąć niepotrzebnie kabli)wsadziłem diodę dla pewności i jak na razie wszystko śmiga, dół obrotów jakby się poprawił, silnik chodzi ciszej i bardziej równomiernie na wolnych obrotach, czuć że ma więcej mocy na dole nawet jak się rusza bez gazu czy wrzuci drugi bieg, pali też wyraźnie lepiej ciekaw jestem jaka różnica będzie rano jak go po nocy odpalę. Plusem sterowania z N109 jest to że ECU chyba po kilku sekundach jeśli nie odpalimy silnika odłącza mu napięcie i pompka się wyłącza więc nie ma obaw że rozładuje nam akumulator jak zapomnimy wyłączyć zapłonu, na razie pompka trzyma się na taśmie izolacyjnej przyklejona do rury od IC (i tam chyba zostanie na stałe z tego względu że w tej chwili mogę dosłownie w 10min wrócić do serii) bo mnie wieczór zastał i nie miałem czasu tego ogarnąć, w każdym razie jak na moda który kosztuje około 150zł i ze 2h czasu to naprawdę warto
a dlaczego nie zamontowałeś jej przy zbiorniku?
po pierwsze dlatego że chciałem mieć ją za filtrem paliwa, po drugie duuuużo mniej roboty, po trzecie jak już pisałem prościutki powrót do serii w razie awarii.



Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: krzysiek1606 » pt lis 30, 2012 13:13

xman750 pisze:
krzysiek1606 pisze:
xman750 pisze:no więc pompkę mam i ja ;) jak zabrałem się do instalacji to stwierdziłem jednak że wezmę sterowanie z N109 (nie chciało mi się wiązek rozbrajać i ciągnąć niepotrzebnie kabli)wsadziłem diodę dla pewności i jak na razie wszystko śmiga, dół obrotów jakby się poprawił, silnik chodzi ciszej i bardziej równomiernie na wolnych obrotach, czuć że ma więcej mocy na dole nawet jak się rusza bez gazu czy wrzuci drugi bieg, pali też wyraźnie lepiej ciekaw jestem jaka różnica będzie rano jak go po nocy odpalę. Plusem sterowania z N109 jest to że ECU chyba po kilku sekundach jeśli nie odpalimy silnika odłącza mu napięcie i pompka się wyłącza więc nie ma obaw że rozładuje nam akumulator jak zapomnimy wyłączyć zapłonu, na razie pompka trzyma się na taśmie izolacyjnej przyklejona do rury od IC (i tam chyba zostanie na stałe z tego względu że w tej chwili mogę dosłownie w 10min wrócić do serii) bo mnie wieczór zastał i nie miałem czasu tego ogarnąć, w każdym razie jak na moda który kosztuje około 150zł i ze 2h czasu to naprawdę warto
a dlaczego nie zamontowałeś jej przy zbiorniku?
po pierwsze dlatego że chciałem mieć ją za filtrem paliwa, po drugie duuuużo mniej roboty, po trzecie jak już pisałem prościutki powrót do serii w razie awarii.


ok każdy robi jak chce ja mam przy zbiorniku i uważam że to najlepsze miejsce a roboty nie dużo więcej


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Awatar użytkownika
Passat944
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:03
Lokalizacja: Głogów

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: Passat944 » pn gru 17, 2012 00:10

Orientuje się ktoś może jakie parametry ma pompa montowana w baku MK4 PD (wydajność, ciśnienie pracy)? Wkładam takiego PD do auta, w którym nie ma jak włożyć oryginalnej pompy i chciałbym zastąpić ją jakimś odpowiednikiem zakładanym zewnątrz na przewodzie zasilającym.



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: zgredd » pn gru 17, 2012 03:19

Nie wkładaj pompy do baku i po problemie. Kumpel miał ibize 6K2 swap z AGR VP 90km na ARL na GT2260 bez pompy w baku i latało to bardzo dobrze, można ewentualnie pokusić się o zamontowanie chłodnicy paliwa bo jednak przy upalaniu nagrzewa się i to w miarę szybko.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: wesol » pn gru 17, 2012 07:38

wkladaj wkladaj. Pompka ma miec cisnienei zaledwie minimalne bo to pompka podajaca. Okolo 0.5- 0.8 bara


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości