Katalizator OUT

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Katalizator OUT

Post autor: maciek805 » pt sie 21, 2015 21:28

Czy po wycieciu kata bedzie autko dymiło ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Katalizator OUT

Post autor: Sztomel » pt sie 21, 2015 22:37

Ja nie zauważyłem żadnego dymienia. Słychać tylko głośniej turbosprężarkę. Kolejna sprawa to przegląd rejestracyjny - aby diagnosta się nie przypiep....ył niektórzy zostawiają pustą puchę po katalizatorze na wydechu i wtedy ją widać, że jest i to jest OK. Ci, którzy przegląd załatwiają tak jak ja - nie ma to żadnego znaczenia bo diagnosta nawet nie widzi auta :satan: (tu ukłon dla niektórych diagnostów, którym brakuje na wyżywienie rodziny co również dotyczy i innych zawodów w obecnym post PRL'U).
To jednak wcale nie znaczy, że moje auto jest niesprawne - jest bardzo sprawne tylko czasami niedomaga :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Katalizator OUT

Post autor: sebool12 » sob sie 22, 2015 01:55

Dzisiaj też zakończyłem operacje "Katalizator OUT" :D
Po wywaleniu kata o dziwo nadal w ogóle nie dymi, dopiero jak znacznie zwiększę obroty coś się pojawia. Zamiast kata wstawiłem tłumik przelotowy w obudowie katalizatora AWG, na allegro za 55zł ( davcat , częstochowa), więc raczej diagnosta nie będzie miał się czego czepiać
Mimo, że mam ten tłumik z niby wyciszeniem jest głośniej niż z katem i oczywiście słychać teraz turbine ;)


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Kokos324
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 07, 2015 15:21

Katalizator OUT

Post autor: Kokos324 » śr wrz 02, 2015 23:10

Takie pytanie jak w 1.8t wywale z puchy sam katalizator a puszka zostanie to wydech bedzie wpadac w rezonans czy nie ?



Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Katalizator OUT

Post autor: sebool12 » sob wrz 05, 2015 19:16

Będzie trochę buczeć i efekt echa


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
wwwwojtus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:25
Lokalizacja: KBC

Katalizator OUT

Post autor: wwwwojtus » czw paź 22, 2015 15:14

witam mam nadziej ze uzyskam tu odpowiedz

wycialem kat w 1.9 tdi atd

przebieg 370000 org

ogolnie wszystko bylo by na plus (dynamika )
ale zaczyna mnie niepokoic szarpanie przy odpuszczaniu gazu co to moze byc? turbina zapchany dolot lapa?
oraz zapach spalin jest bardziej intensywny minus wyciecia kat



marcinlc2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 14, 2016 22:19

Katalizator OUT

Post autor: marcinlc2 » śr paź 05, 2016 20:55

mi w mojej borze spaliny wala niemiłosiernie a mam tylko egr out ( nie idzie ustac za dlugo przy aucie stylu nie wiem czego to jest wina ) ( chyba ze juz mam caly wydech tak zapiepszony ?? ) ale niebawem wytne katalizator to dopiero bedzie zapaszek :) przelot 350kkm pewny



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Katalizator OUT

Post autor: Skrzak » czw paź 06, 2016 09:13

Spaliny ci walą bo pewnie masz dziurawy wydech.



marcinlc2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 14, 2016 22:19

Katalizator OUT

Post autor: marcinlc2 » czw paź 06, 2016 15:39

koncowy wydech juz przepuszcza troszke ale to raczej nie jest wina ze spaliny smierdza i w oczy szczypie wydaje mi sie



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Katalizator OUT

Post autor: marcinas1983 » czw paź 06, 2016 20:56

marcinlc2, to nie jest wina wydechu... tak się dzieje jak się właśnie wywala kata, oraz zaślepia EGR... Jaki masz silnik?? Jeśli na pompie wtryskowej do sprawdzenia kąt wtrysku/synchronizacja wałka... mogą też już wtryski/pompowtryski podlewać i też będzie śmierdzieć niespaloną ropą. Ogólnie ja uważam, że kata nie powinno się wywalać tak samo zaślepiać EGR'a... ale to moje zdanie. I tak większość się tego pozbywa :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

marcinlc2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 14, 2016 22:19

Katalizator OUT

Post autor: marcinlc2 » pt paź 07, 2016 15:48

katalizatora jeszcze nie wywalilem zabieram sie za to. Egr zaslepilem z tego powodu bo w ssacym mialem 1,5 cm gruzu na sciankach wtryski dobre obstawiam ze moze pompa do reg. z tad ostre spaliny a kat i tak poleci bo na ten przebieg napewno nie spełnia juz swojej roli a nowy za drogi :) :hehe:



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Katalizator OUT

Post autor: Skrzak » pt paź 07, 2016 22:28

A tam, kata wywalać. Ja po wywaleniu w AXR miałem niedługo badanie techniczne, upierdliwy cieć podłączył badanie spalin i nic nie wyszło, wszystko w normie. EGR był juz od dawna wywalony i wstawiona flansza. Zanim wywaliłem kata to zaglądałem jak wyglądają okolice kata i właśnie miałem rurkę przeżartą i waliło spalinami spod podwozia jak się stało z otwartą szybą.



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Katalizator OUT

Post autor: krizzo » pn gru 05, 2016 04:02

U mnie w ARL po wstawieniu downpipe millteka (i full systemu) w sumie jakiejś fest różnicy nie ma, może delikatnie szybciej wstaje turbo, spaliny śmierdzą jak ze STARA ale to nie problem, w UK przechodzi mi przegląd bez problemu jest tylko test "na oko" ile dymu leci i to wszystko, zalety auta ze starszego rocznika.

Na plus oczywiście to jak jeździmy jakiś czas po mieście/spokojnie to nie zapychamy tego kata i później jak depniemy to nie leci węgiel z rury tylko wszystko sobie od razu wylatuje nawet przy spokojnym śmiganiu.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Katalizator OUT

Post autor: AndrzejP4 » wt gru 06, 2016 14:53

Ja nie mam kata, ale i tak po długotrwałej spokojnej jeździe pojawia się ponadwymiarowa czarna chmura - sadza zbiera się nie tylko w kacie, ale też w tłumikach.

Smród jest nieporównywalnie większy po usunięciu puchy - typowy zapaszek jak w autosanie (zawsze rzygać mi się chciało przez ten smród na wycieczkach szkolnych...)



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości