Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI

Post autor: bikerxc » śr lut 16, 2011 12:16

Panowie. Na wiosnę szykuje mi się wymiana tłumika końcowego i środkowego, nie wiem w jaki jest stanie ta rura pomiędzy środkowym a katem(o ile dobrze pamiętam budowę tego układu, od spodu mało go widziałem;-). Temat pewnie już był gdzieś w tej stercie treści ale chodzi mi o to że chciałbym wstawić przelot, tj. środkowy i końcowy(o ile dobrze kumam), tą rurę kat-środkowy to jest to po prostu zwykła rurka czy w środku ma różne cuda techniki? Rozumiem że co do przelotu to to wystarczy(chciałbym żeby mój golfik nie był astmatykiem;}}. Druga sprawa to cały czas w kółko mówi się żeby wywalić kata no i taki też miałem zamiar(przebić go, a środek sprzedać) tylko co z przeglądem. Czy wtedy autko na pewno przejdzie przez diagnostę gdy podepną go pod spaliny? Bo są tutaj mieszane opinie.



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Post autor: bikerxc » śr lut 16, 2011 12:26

Jeszcze jedno jak ma się do tego uciążliwość podczas jazdy, ma być w miarę cichy i fajnie chodzić. Macie jakieś konkretne propozycje czy po prostu trzeba dobierać pod wymiar?



arwam

Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Post autor: arwam » śr lut 16, 2011 15:55

ja na całkowitym przelocie ale o seryjnej średnicy miałem takie odczucia. przy spokojnej jeździe ciszej jak na serii ale jak się otwarło WG to jakby się "wrota piekielne otworzyły"



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Post autor: matisim » wt kwie 05, 2011 20:53

no to ja teraz mam też problem, chciałem mieć lekki basik więc wybebeszyłem końcowy i środkowy tłumik, efekt żaden :otepienie: ale odpaliłem golfa beż tych ostatnich tłumików na samej rurze od kata no i ładnie basi :bigok: delikatnie na postoju i jak obrotu spadają to tak akurat, a w trasie tego nie słychać... czy muszę jeszcze wybebeszyć kata, którego podejrzewam że już nie ma bo przebieg to jakieś 380tys więc wątpie że coś tam jest oprócz syfu...



arwam

Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Post autor: arwam » wt kwie 05, 2011 21:46

matisim, zostaw w układzie tylko ostatnie tłumik ale nie ori tylko nie co mniejszy i przelotowy albo zrób od podstaw puszkę rezonasową i będziesz zadowolony



Awatar użytkownika
krzyyychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 21, 2010 19:37
Lokalizacja: Oława

Re:

Post autor: krzyyychu » ndz maja 01, 2011 22:49

arwam pisze:ale wiemy tylko że kolega ma TDI a nie napisał jakie
jeśli coś pokroju 1Z lub AGR to masz turbo na WG i wtedy wystarczy tylko przełożyć turbo z kolektorem i pierwszym odcinkiem układu wydechowego i jest po problemie
co masz na myśli?, przełożć znaczy wymienić na większe?

dołączam sie również do pytania kolegi
ffsapher pisze:czy jak się wytnie środkowy tłumik autko przejdzie przegląd?
na które nie otrzymał odpowiedzi

i mam jeszcze pytanie, gdzie kupić taką rurę do zrobienia przelotu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości