wtryskiwacze?????jakie???

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

adrian25wawa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw sty 08, 2009 19:22
Lokalizacja: Warszawa

wtryskiwacze?????jakie???

Post autor: adrian25wawa » ndz sty 25, 2009 00:40

mam dylemat....a mianowicie pod koniec lutego bede zawirusowywal mojego MK4 1,9tdi 110ps<chyba AHL> i chce etz zmienic wtryskiwacze na te lepiej rozpylajace :kac: ...i tu pytanie lepsze Te Ferelli czy jakos tak czy tez BOSCH????? i za ile naj taniej kupie nowe takie i takie.................???dzieki za odpisanie z gory :pub: :pub:



Furia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 17:25
Lokalizacja: Lipno
Kontakt:

Post autor: Furia » pn sty 26, 2009 21:25

Bierz 216 od cowboya on ma chyba boscha? Lepiej kup cos porzadnego niz pozniej masz zalowac :)



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » pn sty 26, 2009 22:03

Doładnie.Kolega dobrze Ci doradził.216tki Boscha to sprawdzony patent
Tu masz linka,to poczytaj.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=212214

[ Dodano: 26 Sty 2009 21:11 ]
Tam znajdziesz to co Cie interesuje w linku cowboya.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn sty 26, 2009 22:35

sagon pisze:znajdziesz to co Cie interesuje w linku cowboya
link w moim podpisie - tam jest wszystko opisane



Awatar użytkownika
manek271
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: czw paź 19, 2006 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: manek271 » wt sty 27, 2009 14:57

adrian25wawa pisze:Te Ferelli czy jakos tak czy tez BOSCH????
Ja slyszalem ze te perwsze sa lepsze ,maja dokladniejsze otworki ,ale ich cena powala sa duzo drozsze od boscha !!! :grin:


CHCESZ ZOBACZYC MOJE AUTO??? KLIK W BANEREK
Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt sty 27, 2009 15:30

Ja slyszalem ze te perwsze sa lepsze ,maja dokladniejsze otworki ,ale ich cena powala sa duzo drozsze od boscha !!! :grin:
takie info zapodają dystrybutorzy Fratelli Bosio

moim zdaniem nie ma większych róznic miedzy 216 jednego i drugiego producenta

droższ to są wersje 230 i 260 bo tez dają większe możliwości to dlatego ich cena jest taka

w BOSCHu cena zestawów naprawczych (nie wiem jak FB ale bosch daje zestaw naprawczye - nie tylko samą końcówkę) jest praktycznie taka sama niezależnie czy otworki 184, 195, 205 czy 216



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » wt sty 27, 2009 15:48

cowboy pisze:
Ja slyszalem ze te perwsze sa lepsze ,maja dokladniejsze otworki ,ale ich cena powala sa duzo drozsze od boscha !!! :grin:
takie info zapodają dystrybutorzy Fratelli Bosio

moim zdaniem nie ma większych róznic miedzy 216 jednego i drugiego producenta

droższ to są wersje 230 i 260 bo tez dają większe możliwości to dlatego ich cena jest taka

w BOSCHu cena zestawów naprawczych (nie wiem jak FB ale bosch daje zestaw naprawczye - nie tylko samą końcówkę) jest praktycznie taka sama niezależnie czy otworki 184, 195, 205 czy 216
niestety nie masz racji
z doświadczeń i testów na hamowni powiem że Fratelli bije o głowę Boscha. Jest na nich mniej dymu przy tej samej mocy. Polecam Fratelli i Boscha nie pamiętam kiedy ostatnio miałem


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt sty 27, 2009 17:07

cowboy pisze:moim zdaniem nie ma większych róznic miedzy 216 jednego i drugiego producenta
mirass pisze:z doświadczeń i testów na hamowni powiem że Fratelli bije o głowę Boscha
2 opinie od sprzedawców Boscha i Frateli :)

na Boschu jeżdżą wszystkie auta z VAG wiec chyba ten BOSCH nie jest taki do bani..

opinia np pompiarza z Nadarzyna jest np - tylko Bosch :) ale opinii jest wiele..

a na 230 czy 260 widziałem na zlotach jak nie ma dymu... :)

kiedyś aligator wklejał jakieś zdjęcia z mikroskopu elektronowego czy jakoś tak ale podejrzewam że Bosch tez mógłby zrobić podobny marketing..

widziałem też jakieś wykresy że na 216 z FB było 5KM wiecej...

tak czy owak nie wiem czy na głowę biją ale jak ktoś szuka powyżej 175KM to i tak kupi FB... i nie ma co pisać że BOSCH jest bity na głowę :)

[ Dodano: Wto Sty 27, 2009 16:16 ]
dodam jeszcze mały szczegół

Fratelii Bosio to sama końcówka (BOSCH to zestaw naprawczy) więc jeżeli przekładki są zużyte we wtryskach to trzeba kombinowac, przekładać z innych - generalnie przez to bardziej kłopotliwe w idealnym ustawieniu... tak mi zeznał pompiarz

ponieważ w naturze mało już jest idealnych wtrysków, to jako 216 jednak uważam że warto brać BOSCH-a
mirass pisze:Boscha nie pamiętam kiedy ostatnio miałem
ja np ostatnio zrobiłem ze 12 kompletów i działają - dodam że różni tunerzy na nich robią :), z tego co wiem Rogal robi w Nadarzynie i prawdopodobne jest że tez na BOSCHu...



halim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 24, 2009 12:21
Lokalizacja: Gorlice/Katowice
Kontakt:

Post autor: halim » wt sty 27, 2009 17:34

w lutym tez bede kombinował z autem :) i mam tez dylemat.. mam AHU czyli 90km. chciałbym zrobic jakies 130 bo samochod potrzebny mi do jazdy i nie chce go za bardzo narazac.. mam wzwiazku z tym pytanko :) jakie wtryski założyc?? 216+soft czy od 110 i oczywiscie soft do tego.. i czy mi sprzegło wytrzyma?? jestem poczatkujacy wiec jakby co to krzyczcie :) :grin:



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt sty 27, 2009 17:37

halim pisze:akie wtryski założyc?? 216+soft czy od 110 i oczywiscie soft do tego..
halim, looknij w temat w moim podpisie strona nr 2

user yoobi ma ode mnie wtryski i wyszło mu 132KM

Obrazek

skontaktuj sie z nim to Ci opisze wrażenia i spalanie :)



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » śr sty 28, 2009 12:52

cowboy pisze:
cowboy pisze:moim zdaniem nie ma większych róznic miedzy 216 jednego i drugiego producenta
mirass pisze:z doświadczeń i testów na hamowni powiem że Fratelli bije o głowę Boscha
2 opinie od sprzedawców Boscha i Frateli :)

na Boschu jeżdżą wszystkie auta z VAG wiec chyba ten BOSCH nie jest taki do bani..

opinia np pompiarza z Nadarzyna jest np - tylko Bosch :) ale opinii jest wiele..

a na 230 czy 260 widziałem na zlotach jak nie ma dymu... :)

kiedyś aligator wklejał jakieś zdjęcia z mikroskopu elektronowego czy jakoś tak ale podejrzewam że Bosch tez mógłby zrobić podobny marketing..

widziałem też jakieś wykresy że na 216 z FB było 5KM wiecej...

tak czy owak nie wiem czy na głowę biją ale jak ktoś szuka powyżej 175KM to i tak kupi FB... i nie ma co pisać że BOSCH jest bity na głowę :)

[ Dodano: Wto Sty 27, 2009 16:16 ]
dodam jeszcze mały szczegół

Fratelii Bosio to sama końcówka (BOSCH to zestaw naprawczy) więc jeżeli przekładki są zużyte we wtryskach to trzeba kombinowac, przekładać z innych - generalnie przez to bardziej kłopotliwe w idealnym ustawieniu... tak mi zeznał pompiarz

ponieważ w naturze mało już jest idealnych wtrysków, to jako 216 jednak uważam że warto brać BOSCH-a
mirass pisze:Boscha nie pamiętam kiedy ostatnio miałem
ja np ostatnio zrobiłem ze 12 kompletów i działają - dodam że różni tunerzy na nich robią :), z tego co wiem Rogal robi w Nadarzynie i prawdopodobne jest że tez na BOSCHu...
dokładne zdjęcie spod mikroskopu elektronowego to jest marketing? A to co ty zrobiłeś to nie jest marketing?
Na Fratelli moment dłużej trzyma się, jest wyższa moc możliwa do osiągnięcia a cenę mają identyczną - to już tak na marginesie. Problem jest z ich kupnem bo Włosi realizują zamówienia jak im się chce.

Czy ja napisałem że Bosch jest kiepski? Napisałem ze Fratelli lepiej wychodzi, bo też sporo kompletów wtrysków w życiu zrobiłem na Boschu. Nie pisze tego bo mam 200kpl. końcówek w firmie i zagryzam zęby bo co będzie jak nie zejdzie (mam ostatni :jezor: ), a informuję userów forum. W odróżnieniu od Ciebie nie rzucam ofert kupna.

BTW. W Polsce jest już więcej maszyn do sprawdzenia dwóch ciśnień we wtryskach poza jednym słusznym pompiarzem

:pub:

Mirass


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr sty 28, 2009 13:59

mirass pisze: dokładne zdjęcie spod mikroskopu elektronowego to jest marketing?
zdjęcie zrobione przez lub na zlecenie Fratelli i wklejane przez sprzedawców FB to jest marketing - myślę sobie, że BOSCH jako olbrzymia kompania mogłaby zlecić podobne badania lub zdjęcia na których wynik bylby odwrotny :)
mirass pisze:A to co ty zrobiłeś to nie jest marketing?
w tym temacie akurat zostałem wywołany do tablicy 2 krotnie zanim się udzieliłem:
Furia pisze:Bierz 216 od cowboya on ma chyba boscha? Lepiej kup cos porzadnego niz pozniej masz zalowac :)
sagon pisze:Doładnie.Kolega dobrze Ci doradził.216tki Boscha to sprawdzony patent
Tu masz linka,to poczytaj.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=212214

[ Dodano: 26 Sty 2009 21:11 ]
Tam znajdziesz to co Cie interesuje w linku cowboya.
dlatego się wypowiedziałem i nie napisałem nic w stylu: bierz BOSCHa, Bosch bije FB na głowe bo np. Fratelli jest sprzedawane bez przekładek i trzpieni - nikt Ci tego porządnie nie wyreguluje itp


ja napisałem że jeśli chodzi o 216 to wychodzą podobnie i że podobno FB ma ciutke lepsze wyniki - czyli napisałem prawde


Ty napisałeś że FB bije BOSCHA na głowę - każdy umie czytać :)
Czy ja napisałem że Bosch jest kiepski?
mirass pisze:Fratelli bije o głowę Boscha
przypomnę że dyskusja dotyczy 216-stek

co do większych wtrysków to i tak napisałem że tylko FB - bo BOSCH nie robi końcówek tuningowych
cowboy pisze:tak czy owak nie wiem czy na głowę biją ale jak ktoś szuka powyżej 175KM to i tak kupi FB.
mirass pisze:W odróżnieniu od Ciebie nie rzucam ofert kupna
DYNOSOFT Wrocław - mechanika, chiptuning, pomiary mocy tel. 0502730289
jak to nie? masz również podpis z reklamą firmy, wielokrotnie zapraszałeś userów do robienia aut u siebie, czy może się mylę ?

mirass pisze:BTW. W Polsce jest już więcej maszyn do sprawdzenia dwóch ciśnień we wtryskach poza jednym słusznym pompiarzem
akurat strzeliłeś w płot, bo nie jest to kwestia maszyny - tych maszyn są dziesiątki

ten pompiarz po prostu umie to zrobić (choć zmierzyć też.... ale jest to banalne) - i Bogdan robi też na końcówkach FB od innych tunerów

polecam również rozważyć co będzie jak ktoś zrobi hybrydy wsadzając tylko końcówki na starych wtryskach 1Z z wylataną przekładką i trzpieniami, i dodatkowo pompiarz ustawi tylko pierwsze cisnienie ?

wtedy można porównac osiągi i zadymienie...a juz parę niezaleznych wpisów było że po poprawieniu regulacji u Bogdana z Nadarzyna odnajdywało się np 10 KM i zmalało zadymienie.. (każdy tam może jechać - ja polecam jako sprawdzoną markę, nic z tego nie mam - adres był na forum - cena 200 PLN jak u mnie)

dodam, że takich idealnych wtrysków z małym przelotem jest coraz mniej i może własnie dlatego ze doświadczony pompiarz mówi że trudniej je wyregulowac - tym bardziej ja powierzyłbym to dobremu fachowcowi, bo przy jakichś hardcoreowych 260-tkach różnica 20Barów na wtrysku zasadniczym to może być juz dość duża róznica w ilości paliwa...

z mojej strony EOT



Furia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 17:25
Lokalizacja: Lipno
Kontakt:

Post autor: Furia » śr sty 28, 2009 14:04

Spokojnie panowie :P Mi tam nie przeszkadza ze ktos proponuje swoje uslugi drugiej osobie ktora ma o tym mniejsze pojecie. Chlopak chce wiecej mocy to trzeba mu pomoc :P



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » śr sty 28, 2009 14:20

cowboy pisze:
mirass pisze: dokładne zdjęcie spod mikroskopu elektronowego to jest marketing?
zdjęcie zrobione przez lub na zlecenie Fratelli i wklejane przez sprzedawców FB to jest marketing - myślę sobie, że BOSCH jako olbrzymia kompania mogłaby zlecić podobne badania lub zdjęcia na których wynik bylby odwrotny :)
mirass pisze:A to co ty zrobiłeś to nie jest marketing?
w tym temacie akurat zostałem wywołany do tablicy 2 krotnie zanim się udzieliłem:
Furia pisze:Bierz 216 od cowboya on ma chyba boscha? Lepiej kup cos porzadnego niz pozniej masz zalowac :)
sagon pisze:Doładnie.Kolega dobrze Ci doradził.216tki Boscha to sprawdzony patent
Tu masz linka,to poczytaj.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=212214

[ Dodano: 26 Sty 2009 21:11 ]
Tam znajdziesz to co Cie interesuje w linku cowboya.
dlatego się wypowiedziałem i nie napisałem nic w stylu: bierz BOSCHa, Bosch bije FB na głowe bo np. Fratelli jest sprzedawane bez przekładek i trzpieni - nikt Ci tego porządnie nie wyreguluje itp


ja napisałem że jeśli chodzi o 216 to wychodzą podobnie i że podobno FB ma ciutke lepsze wyniki - czyli napisałem prawde


Ty napisałeś że FB bije BOSCHA na głowę - każdy umie czytać :)
Czy ja napisałem że Bosch jest kiepski?
mirass pisze:Fratelli bije o głowę Boscha
przypomnę że dyskusja dotyczy 216-stek

co do większych wtrysków to i tak napisałem że tylko FB - bo BOSCH nie robi końcówek tuningowych
cowboy pisze:tak czy owak nie wiem czy na głowę biją ale jak ktoś szuka powyżej 175KM to i tak kupi FB.
mirass pisze:W odróżnieniu od Ciebie nie rzucam ofert kupna
DYNOSOFT Wrocław - mechanika, chiptuning, pomiary mocy tel. 0502730289
jak to nie? masz również podpis z reklamą firmy, wielokrotnie zapraszałeś userów do robienia aut u siebie, czy może się mylę ?

mirass pisze:BTW. W Polsce jest już więcej maszyn do sprawdzenia dwóch ciśnień we wtryskach poza jednym słusznym pompiarzem
akurat strzeliłeś w płot, bo nie jest to kwestia maszyny - tych maszyn są dziesiątki

ten pompiarz po prostu umie to zrobić (choć zmierzyć też.... ale jest to banalne) - i Bogdan robi też na końcówkach FB od innych tunerów

polecam również rozważyć co będzie jak ktoś zrobi hybrydy wsadzając tylko końcówki na starych wtryskach 1Z z wylataną przekładką i trzpieniami, i dodatkowo pompiarz ustawi tylko pierwsze cisnienie ?

wtedy można porównac osiągi i zadymienie...a juz parę niezaleznych wpisów było że po poprawieniu regulacji u Bogdana z Nadarzyna odnajdywało się np 10 KM i zmalało zadymienie.. (każdy tam może jechać - ja polecam jako sprawdzoną markę, nic z tego nie mam - adres był na forum - cena 200 PLN jak u mnie)

dodam, że takich idealnych wtrysków z małym przelotem jest coraz mniej i może własnie dlatego ze doświadczony pompiarz mówi że trudniej je wyregulowac - tym bardziej ja powierzyłbym to dobremu fachowcowi, bo przy jakichś hardcoreowych 260-tkach różnica 20Barów na wtrysku zasadniczym to może być juz dość duża róznica w ilości paliwa...

z mojej strony EOT

cowboy wróć do podstawówki i naucz czytać się ze zrozumieniem :green_fuck:

Istotnie podpis jest jako marka firmy, ale nie spuszczanie się na wtryski. Finał wielkiej Orkiestry już był więc wybacz...nic a nic?
Ja mówię o wydajności końcówek a ty o marce Bosch, człowieku od przekładania końcówek. Co do maszyn na dwa ciśnienia nie ma ich dziesiątek w kraju a Panu Bogdan nie jest nie zastąpiony

skoro Bosch zapewne wie o tych zdjęciach to czemu nie zrobił swoich sporo mają tyle kasy itp.? Napisz do nich - może żyją w nieświadomości. Odpalą Ci coś zapewne.

Twoja obecna wypowiedź zeszła na tor boczny - nie wydajności wtrysków a montażu ich, regulacji.Dobry pompiarz ma podkładki regulacyjne na stanie. A może twierdzisz że wtryski robione przez mojego pompiarza to shit?

Wróć do sensu wątku albo zakończ go


www.vagtune.pl tel. 502730289

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości