CHIP TUNING W GOLFIE IV 1.9 TDI 130 KM

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

tigrou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

CHIP TUNING W GOLFIE IV 1.9 TDI 130 KM

Post autor: tigrou » ndz paź 28, 2007 18:01

Witam serdecznie Panowie !

Niedawno zakupiłem golfa IV 1.9 130 KM 2002r. Jestem bardzo zadowolony z samochodu i z tego silnika. Poszukiwania tego autka kosztowały mnie bardzo dużo zdrowia i wysiłku. Mimo że zawsze byłem zwolenikiem japońskch samochodów to kieruje wielki szacunek i uznanię w stronę VW. Ale jak to zawsze człowiekowi mało mocy...więc zaczłem modywfikacje od stożka a teraz zastanawiam się nad chipem, samochód ma 100 tys. przebieg raczej na 100% dlatego zwaracam się z zapytaniem gdzie chipowac ? na ile go najlepiej podkręcić żeby jeszcze pojezdził..:) jakie będą negatywne skutki ? jak dbać? Obrazek



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » ndz paź 28, 2007 18:56

streetracing.pl dzial diesel i bedziesz wiedzial wszystko



Awatar użytkownika
-Gruby-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: pt sie 25, 2006 15:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -Gruby- » pn paź 29, 2007 14:06

www.g-lab.pl Profesionalna robota, :) Poza tym to jeden z forumowiczów ;) A do Łodzi masz niedaleko :)


[i][size=100]Sit down
Shut up
Hold on
16v[/i][/size]

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn paź 29, 2007 19:33

kolejnosc dowolna masters comsport dynosoft diagtronik tam chipowac. a co do dbania kazdy tuner chettnie ci opowie co i jak jak go spytasz:) jesli chcesz dlugo jezdzic i nie miec problemow ze sprzeglem to nie przesadzaj z momentem obrotowym to tyle


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
1986bartek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 20:34
Lokalizacja: Kalisz/Poznań
Kontakt:

Post autor: 1986bartek » pn paź 29, 2007 19:35

Ja popieram wypowiedź -Gruby-,



tigrou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tigrou » czw lis 01, 2007 16:55

Panowie po pierwsze dzięki wielkie za info.

Jak wiadomo firm tuningowych jest coraz więcej VTG Vtech i inne miej znane. Wszytko to kwestia cenny za chipa. Ale osobiście uważam że jak ktoś sie zna na rzeczy tonawet w warsztacie "krzak" potrafi wgrać dobre oprogramowanie. Dlatego jakie firmy możecie polecić, z g-lab już sie zapoznaję :)



Awatar użytkownika
-Gruby-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: pt sie 25, 2006 15:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -Gruby- » czw lis 01, 2007 18:26

Spytaj ludzi którzy mieli chipsa u Uysego, czyli G-lab :) Wiele Ci powiedza :)


[i][size=100]Sit down
Shut up
Hold on
16v[/i][/size]

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw lis 01, 2007 19:20

tigrou pisze:Panowie po pierwsze dzięki wielkie za info.

Jak wiadomo firm tuningowych jest coraz więcej VTG Vtech i inne miej znane. Wszytko to kwestia cenny za chipa. Ale osobiście uważam że jak ktoś sie zna na rzeczy tonawet w warsztacie "krzak" potrafi wgrać dobre oprogramowanie. Dlatego jakie firmy możecie polecić, z g-lab już sie zapoznaję :)
generalnie z tych znanych dobrze z zawodów jako firmy odnoszace mniejsze lub wieksze sukcesy nalezy podac napewno vtg, masters tuning, diagtronik, comsport, dynosoft. znanych ogolnie mniejszej lub wiekszej spolecznosci poza juz wymienionymi g-lab vtech i kilka innych firm nie wymienianech z nazw. osobiscie na twoim miejscu podzwonilby tu i ówdzie dowiedzial sie co moga zrobic w drugiej lini za ile i kierowal sie tym co moga zrobic tylko i wylacznie... generlnie jedna z tych firm sam osobiscie bede odradzal v-tech... popytaj... bedziesz wiedzial dlaczego...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » czw lis 01, 2007 20:55

tigrou pisze:Panowie po pierwsze dzięki wielkie za info.

Jak wiadomo firm tuningowych jest coraz więcej VTG Vtech i inne miej znane. Wszytko to kwestia cenny za chipa. Ale osobiście uważam że jak ktoś sie zna na rzeczy tonawet w warsztacie "krzak" potrafi wgrać dobre oprogramowanie. Dlatego jakie firmy możecie polecić, z g-lab już sie zapoznaję :)
Chłopie , jedź tam gdzie masz najbliżej, jak się cos 'popsuje' lub bedziesz miał uwagi i bedziesz chciał kiedyś korygowac soft, to problem z głowy, podjedziesz pare metrów i załatwiasz sprawę. Po cholere grzać Ci do Krakowa czy Bielska Białej..?? Gdybym mieszkał w Warszawie, pojechał bym najpierw do Diagtronika w Yankach, następnie Mastersa, a do VTG z dieslem bym nie pojechał w ogóle , nie wiem co się dzieje z Unitroniciem, ale w kategori 'Gnojówka' chyba odpuścił zmagania..
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2007 20:56 przez kkk13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lis 01, 2007 21:50

kkk13 pisze:Chłopie , jedź tam gdzie masz najbliżej
Popieram :)

polecam Diagtronik - w razie czego zajmują się mechaniką ;) lub MR Motors znany szerzej jako Rogalotii :) - to w Warszawie

jest tez Masters ale może być ciązko z terminem :P

lub G-Lab w Łodzi, forumowicz uysy - sam u kolegi usego modyfikuję swoje auto

bedziesz zadowolony, kolesie znają się na rzeczy, nie zedrą i bedziesz miał zrobione dobrze, a w razie czego zawsze możesz podjechać na korekte softu jak sobie założysz wydajniejsze turbo itp :)

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 20:55 ]
tigrou pisze:zaczłem modywfikacje od stożka

no to nie zacząłeś zbyt dobrze :)

stożek w TDI nie daje obsolutnie nic, poza tym że może przyczynić się do szybszego zużycia turbiny i przepływki :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn lis 12, 2007 12:14

cowboy pisze:tigrou napisał/a:
zaczłem modywfikacje od stożka



no to nie zacząłeś zbyt dobrze :)

stożek w TDI nie daje obsolutnie nic, poza tym że może przyczynić się do szybszego zużycia turbiny i przepływki :)

dobrze mowi, wywal stozek i zaloz dobry ori filtr bo zabijesz turbo, a i tak stozek Ci nic nie da :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » sob lis 17, 2007 11:19

popieram przedmówce odnośnie stożka. Na temat programu to powiem tyle, że ja polecam Rogalotii, to mój znajomy, pisze bardzo fajne programy. Przykładem może być mój golf, zreztą taki sam jak twój. Na hamowni wyszło 175km i 400nm bez jakiegokolwiek dymu. Bardzo bezpieczne dla układu napędowego. Fajne płynnie wchodzące doladowanie. Naprawde super. Cena równiez przystępna. Jego firma mieści się na okęciu, obok hamowni Grabowskiego. Jak chcesz jakieś dodatkowe info to na prv :bigok:
Dodtakowo będe robił u niego beetla atd, czyli pd 101km.


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » wt lis 20, 2007 02:09

cowboy pisze:
tigrou pisze:zaczłem modywfikacje od stożka

no to nie zacząłeś zbyt dobrze :)

stożek w TDI nie daje obsolutnie nic, poza tym że może przyczynić się do szybszego zużycia turbiny i przepływki :)
Nie zgadzam się zupełnie!!!
Stożek jeśli coś daje, to tylko w autach turbodoładowanych!!! Zresztą proponuję założyć na próbę i posłuchać dźwięku zasysanego powietrza, tudzież jeśli ktoś ma sprzęt sprawdzić odczyty z przepływomierza. Należy tylko pamiętać żeby czyścić go często i zawsze stosować preparat do natłuszczania. Ja używałem w TDI podobno najgorszy, bo przepuszczający najwięcej "syfu" filtr gąbkowy i ani turbo, ani przepływka nie pokazywały ponadnormatywnego zużycia. W 1.8T od czasu poważniejszych modyfikacji taki sam Pipercross i również 0 negatywnych skutków.
A jeśli chodzi o osiągi - w TDI ~20Nm w praktycznie całym zakresie obrotów :)



tigrou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tigrou » pt maja 09, 2008 18:05

I tak z chipem schodzi.....kochane pieniążki rozchodzą sie szybciej niż przychodzą, zainwestowałem w felgi Ronal 17" i opony Bridgestone Expedia S01 205/50 teraz już pięknie sie wbija w zakręty ale tej mocy ciągle mało i mało :) może w lipcu udam się do tunera ! Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości