Ile można wycisnąć z Z1. Jakie wtryski, pompa, kolektory itp

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Mekto
-
-
Posty: 530
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mekto » sob wrz 01, 2007 02:45

Fido_dido, dobrze gada. Za szybko chciałbyś wszystko ogarnąć a tak się nie da. Zawsze coś się nowego pokaże co stanie na drodze do nowych rumaków. Ja np. mam wirusa i turbo AWX i okazało się że wtryski już styrane( ale już są nowe hybrydy i niedługo się okaże czy coś nowego się nie pojawi).
Generalnie najszybszy zestaw na początek to AWX + wirus+ wtryski 0,216 lub 0,230 no i ICEK i powinno być ładnie.
Powodzenia w modach.



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Ile można wycisnąć z Z1. Jakie wtryski, pompa, kolektory

Post autor: mirass » sob wrz 01, 2007 03:03

OHMTech pisze:Witajcie,
Mam pytanie ile można wycisnąć z silnika Z1. Jakie muszę zrobić modyfikacje z jakich silników wtryski, turbina, kolektory, pompa itp. Co wymiana taka da. Jaki przyrost mocy. Jakie koszty takiej zabawy.

Wahałem sie z tym postem lecz... o turbawce mało co napisane, o wtryskach to samo wszystko porozrzucane po forum.

Dzięki za pomoc.
priv
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 03:07 przez mirass, łącznie zmieniany 1 raz.


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob wrz 01, 2007 08:47

Adamm pisze:to wszystko juz bylo setki razy wiec nakreslilem tylko ogolnie
ja wiem :pub: OHMTech poszukaj na forum trochę , bo na prawdę to było , a nawet więcej :P
Adamm pisze:a dorobienie przejscia miedzy wtyczkami to pikus
hehe tak zażartowałem ;)



Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » sob wrz 01, 2007 11:01

Mirass myślałem o tobie lecz... kiedy bym nie zadzwonił to byleś zawalony robota. Rozumiem to bo sam układam sieci internetowe albo montuje caraudio i wiem jak nie ma sie czasu kiedy zjeść.

Co do reszty to wiem ze jest tego dużo lecz... porozrzucane a ja chciałem mieć wszystko w kupie, najciekawsze ze mam 3 kolesi co maja taki sam silnik co ja i ciągle czytają ten post. Ostatnio pokłóciliśmy sie bo Adamm gdzieś coś napisał koleś tego postu nie znalazł i... zadyma bo tutaj napisane ze ma być turbawka GT20 a może być GT22 tylko jak ja wsadzić... zadyma na całego.


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
Fido_dido
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: sob mar 03, 2007 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Fido_dido » sob wrz 01, 2007 12:39

tak ale np zakłdajac awx do 1sz masz tyle samno roboty co gt20 czy gt22 bo tylko flansza inna od kolektora wydechowego

AWx w 1z to tak

dopływ oleju innny ! spływ oleju z turbo inny ! kolektor wydechowy inny !! oraz odcinek wydechu turbo wydech jest innny !!

pooztym awx to jest beznadziejne turbo i ja bym sie nie bawił

nie chcesz isc w plus 200 koni to gt22 nie potrzebne

a gt20 bedzie akurat

a jak chcesz AWx to musisz kupic kolektor wydechowy od AFN spływ oleju z turbo ta rurke od afn zaworek podciśnienia od afn i przerobic sterowanie oraz dwonpipa od afn albo zrobic samemu oraz dorobic lub kupic doprowadzenie oleju do turbo
a to jest naprawde sporo kasy A nie jaskies 200 czy 300 zł

a przy turbo z awx przy 170 koniach masz koniec jazdy i to juz jest wysilone..... chodzi o turbo


Bling Bling........ rrados TDI Gangster's :D!! Siee Wiee !! Sieeeeeemanko team :D VR6 ynynynyn;]

Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » sob wrz 01, 2007 13:59

No tak ale nigdzie nie mogę znaleźć gt20 tylko widzę na allegro gt22 i o to poszło. Dla mnie może być nawet gt22 ale żeby nie było problemów z podłączeniem. Powiem tak potrzebuje ok 180KM po to aby wydymać kolesia calibrę bo sie za bardzo wozi tym trupem. Wiem ze wtryski mam wsadzić od ASV jakieś 0.230, pompę 11mm. Teraz tylko kolektory i te turbo no FMIC. FMIC muszę pomyśleć jak zrobić bo mam od taty swojego przemysłowa klimę używałem jej do chłodzenia procesora w komputerze i sie sprawdziła, powiedzmy sprawdziła w chłodzeniu IC. Chłodzi bardzo mocno IC ale co z tego jak je*ane turbo grzeje to powietrze. Uważam ze te turbawki są nieprzemyślane za blisko zimna i ciepła strona. Myślałem aby przekonstruować ja w mechanicalu albo w proengineerze i zobaczyć jak będzie wyglądać po odseparowaniu komór i co pokaże matlab.
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 14:07 przez OHMTech, łącznie zmieniany 1 raz.


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob wrz 01, 2007 18:10

OHMTech pisze:Uważam ze te turbawki są nieprzemyślane za blisko zimna i ciepła strona.
przecież tak ,czy inaczej temp. powietrza rośnie , bo rośnie ciśnienie



Awatar użytkownika
Fido_dido
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: sob mar 03, 2007 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Fido_dido » sob wrz 01, 2007 18:51

PO to człowiek wymyslił intercooler :jezor: :jezor:


Bling Bling........ rrados TDI Gangster's :D!! Siee Wiee !! Sieeeeeemanko team :D VR6 ynynynyn;]

Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » sob wrz 01, 2007 20:50

Nie Panowie nie o to mi chodziło jeżeli ja mam klimę przemysłowa na IC zamiast chłodzić woda ja chłodzę specjalnie zmieniona klima. To wygląda jak byście wsadzili IC do zamrażalki. I jestem ciekaw jaka jest temp. powietrza bez IC? Tak sie zastanawiam tylko.


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob wrz 01, 2007 22:42

OHMTech pisze:Nie Panowie nie o to mi chodziło jeżeli ja mam klimę przemysłowa na IC zamiast chłodzić woda ja chłodzę specjalnie zmieniona klima
nie rozumiem tego :P
OHMTech pisze:I jestem ciekaw jaka jest temp. powietrza bez IC?
to sprawdź sobie na vagu , tylko musisz pokombinować z IC i bez



Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » sob wrz 01, 2007 23:31

Damcio 151 - podajże w Subaru na IC natryskiwana jest woda co jakiś czas aby słodzić IC. Ja natomiast mam obudowane IC a chłodzi klima przemysłowa (jest wielkości małej zamrażarki i siedzi tam IC) i chłodzi do -5 C lecz jak wróciłem z wycieczki przez autostradę to powietrze przy dolocie do kolektora było ciepłe a zamrażarka była odmrożona ciekło z niej (woda) jak z ku*wy w kościele mimo że frezer działał na maxa.


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob wrz 01, 2007 23:35

OHMTech pisze:Damcio 151 - podajże w Subaru na IC natryskiwana jest woda co jakiś czas aby słodzić IC.
no jest wg. mnie dobre rozwiązane
OHMTech pisze:Ja natomiast mam obudowane IC a chłodzi klima przemysłowa (jest wielkości małej zamrażarki i siedzi tam IC) i chłodzi do -5 C lecz jak wróciłem z wycieczki przez autostradę to powietrze przy dolocie do kolektora było ciepłe a zamrażarka była odmrożona ciekło z niej (woda) jak z ku*wy w kościele mimo że frezer działał na maxa.
hehe , to zrób sobie zwykły natrysk na IC , tak jak w subaru



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz wrz 02, 2007 09:35

OHMTech pisze:Damcio 151 - podajże w Subaru na IC natryskiwana jest woda co jakiś czas aby słodzić IC. Ja natomiast mam obudowane IC a chłodzi klima przemysłowa (jest wielkości małej zamrażarki i siedzi tam IC) i chłodzi do -5 C lecz jak wróciłem z wycieczki przez autostradę to powietrze przy dolocie do kolektora było ciepłe a zamrażarka była odmrożona ciekło z niej (woda) jak z ku*wy w kościele mimo że frezer działał na maxa.
różne sposoby chłodzenia IC wymyślono i niestety na dłuższą mete to jedynie intercooler typu powietrze-powietrze (FMIC) daje zadowalające efekty (można co jakiś czas mu psiknąć z butli pod ciśnieniem CO2 albo polać wodą) nawet icek woda-powietrze po jakimś czasie traci skuteczność



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz wrz 02, 2007 13:32

OHMTech pisze:Uważam ze te turbawki są nieprzemyślane za blisko zimna i ciepła strona. Myślałem aby przekonstruować ja w mechanicalu albo w proengineerze i zobaczyć jak będzie wyglądać po odseparowaniu komór i co pokaże matlab.
:bigok: jestem pewien że wymyślisz dużo lepsze rozwiązanie - turbiny są stosowane dopiero od czasów II wojny światowej wiec na pewno nie dopracowali technologii :bajer:
OHMTech pisze:Nie Panowie nie o to mi chodziło jeżeli ja mam klimę przemysłowa na IC zamiast chłodzić woda ja chłodzę specjalnie zmieniona klima. To wygląda jak byście wsadzili IC do zamrażalki. I jestem ciekaw jaka jest temp. powietrza bez IC? Tak sie zastanawiam tylko.
Temp za turbo, a przed IC to ok 200st, za IC ok 40st. i żadne zamrażarki tu nie pomogą - natrysk na IC jest jedynym sensownym rozwiązaniem, ponizej pewnej temp i tak nie zejdziesz.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości