wykres AHF + 216 + turbo AWX/ARL

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn mar 09, 2009 14:32

Dario84 pisze:turbo zamontowali z dzielonym kolektorem najprawdopodobniej.
ciekaw jestem jak to spasowało, czy doprowadzenie oleju jest pionowo itd moze ktoś wrzuci fotexa ?



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » pn mar 09, 2009 14:54

cowboy, troszkę poszperaj i zobacz sobie mój temat str.12 to zobaczysz jakie to turbo, zakupiłem je od SebaTdi on podobno miał je od FidoDido które wyszło z rąk karambola, trzeba dowiadywać się u tych forumowiczów, czy to fakrycznie karambolowskie wydanie czy ktoś zrobił mnie w konia



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn mar 09, 2009 18:25

Jezeli od fidodido to karambolowskie wydanie ktore odbieralem od niego osobiscie daaaaaaawno temu. Nie pierwszy taki problem, _mumin_ tez mial kiedys klopoty z turbawka ze zbyt duzym lagiem.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn mar 09, 2009 19:10

hmmm ja na swojej karambolowskiej hybrydzie doginam 1,5 roku i nawet musialem troche wydluzyc sztange :) bierze z 1600 rpm

no cóż róznie to bywa z hybrydami ale pamietam że dla mnie zrobił jaką super hiper na jakims grubym wałku :P



Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » pn mar 09, 2009 19:36

zaprzal pisze:Jezeli od fidodido to karambolowskie wydanie ktore odbieralem od niego osobiscie daaaaaaawno temu. Nie pierwszy taki problem, _mumin_ tez mial kiedys klopoty z turbawka ze zbyt duzym lagiem.
Mieliśmy problem ale nie z hybrydą :) na razie wszystkie hybrydy od karambola spisywały się bez zarzutu.

Edit:
Tak sobie właśnie myślę patrząc na zdjęcia tej turbiny , czy przypadkiem problem nie leży
w gruszce i jej długości tylko w odwrotnie założonym pierścieniu sterującym kierownicami
bo to właśnie może powodować taki cyrk i podejrzewam że w tej turbinie którą robił nam
karambol było to samo ... ale że była na gwarancji to krążyła sobie tam i z powrotem aż
w końcu za 3 razem przyszła dobra i lata do dziś :) Tylko Dario się nap........ z wyjmowaniem
i wkładaniem.....
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 19:42 przez _mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: goodhope » pn mar 09, 2009 20:25

to samo sugerowałem kaktusowi... po tym jak tylko złapałem zluzowaną dźwignię kierownic, których praca mi się nie spodobała, a wcześniej ni jak z winy kantującej się przekładni nie szło niemal w ogóle ruszyć (nie było t oz winy gruszki, ale kąta ustawienia dźwigni kierownic w stosunku do ramienia.)

Ale od razu zostałem ściągnięty na ziemię,
niewolno podważać fachowości wykonania tym samym autorytetu karambola :smoke:

(choć, szczerze, widywałem podobne klimaty, po masowych liczących się w skali krajowej regenerowniach, robiących kilkanaście sprężarek dziennie).

Zresztą, nic by to nie zmieniło.
I tak nie było czasu na demontaż sprężarki.
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 20:33 przez goodhope, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn mar 09, 2009 22:12

a moze podesłac tą do Karambola w ramach gwarancji ?

albo niech od razu wsadzi to w bebechy zintegrowanej ASZ lub ARL ? myslę że mozna sie dogadac... wprawdzie dawno to żelastwo zakupione ale moze zaprzal cos pomoze i kolega Karambol wymieni ?



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » wt mar 10, 2009 00:14

cowboy, można można tylko nie wiadomo czy karambol się zgodzi na taki ukad bo turbo juz okres gwarancyjny ma dawno za sobą , ja z kolei nie mam juz funduszy na inne turboleum ale dól wykresu zapewne o wiele się zmieni



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości