Xsara 2.0 HDI Przelot

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » sob wrz 01, 2012 15:18

Witam :bigok:
Na wstepie pragne poinformowac ze duzo szukalem na temat xsary 2.0 hdi z przelotowym wydechem lecz nic konkretnego nie znalazlem,posiadam xsare z 2000 roku z silnikiem 2.0HDI z przebiegiem 320tkm i chcialbym zastapic oryginalny układ wydechowy układem wydechowym przelotowym :bigok:
Nie zalezy mi na jakims przyroscie mocy,chcialbym uzyskać fajny dźwięk i świst z turbiny :bigok:
Moje pytania są takie
Jakie będą tego koszty? I od czego najlepiej sie zabrac? Co potrzeba do budowy takiego układy wydechowego przelotowego?
Bardzo prosze o pomoc ponieważ nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytania :otepienie:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: Piasek » ndz wrz 02, 2012 07:34

Nie sądzę że znajdziesz gdzieś gotowy produkt do tego modelu - większość to "autorskie" projekty. Owszem, pewnie i paru znanych tunerów francuzów ma takowe w swojej ofercie jednakże ich cena będzie porównywalna do wartości całego pojazdu.
Przelot w dieslu to niezbyt trafiony pomysł, słyszałem 2 czy 3 diesle na takim wydechu i dźwięk wydobywający się z rury wyd. był fatalny. Z samej charakterystyki pracy silnika - był głośny, fatalny, nieprzyjemny dla ucha w każdym zakresie prędkości obrotowej poza tym z racji usunięcia katalizatorów i zwiększonego przepływu - znacznie bardziej dymiły.
Moim zdaniem jak masz sprawny układ - nie kombinuj, a jak chcesz zainwestować koniecznie - zainwestuj w nowego kata żebyś miał czym oddychać bo ten obecny po takim przebiegu to już katalizatorem tylko z nazwy jest - nic więcej...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » ndz wrz 02, 2012 12:19

Ja słyszałem już pare dieslow na przelocie i jak dla mnie jest to przyjemny i fajny dźwięk,wiadomo co kto lubi :bigok: nie chodzi mi o gotowy zestaw do mojego samochodu tylko o części jakie będą potrzebne aby zbudować kompletny układ wydechowy przelotowy i ile to mniej więcej będzie kosztowało :bigok:



SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » ndz wrz 02, 2012 21:00

Może prościej,co mam kupić aby skompletować taki układ wydechowy przelotowy i jaka średnica? 2'25 czy 2'5? jakie rury,gdzie? Prosze o pomoc! :pub:



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: Sphinksus » ndz wrz 02, 2012 21:30

Rury i kolanka kupisz na fmic.pl , 2,5" :-) Do tego potrzebujesz gumy i haki żeby ten wydech umocować. No i tłumik, chyba że zrobisz bez. :hmm: Potrzebować też będziesz elastycznego łącznika, który kupisz pewnie na allegro. :-) Wjedź furą na kanał, popatrz jak to jest zrobione, pomierz, policz i będziesz wszystko wiedział :bajer:


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » ndz wrz 02, 2012 23:33

I o to mi chodziło! :bigok: :pub: :pub: I jeszce jedno pytanko ;D polecasz abym wsadził jakieś tłumiki/tłumik czy nie? :D :bigok:



SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » ndz wrz 02, 2012 23:35

Aa i jeszcze jedno jaka średnica ma być rury? chodzi mi o milimetry 60 czy 63? chyba że jeszcze jakas inna..



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: Piasek » pn wrz 03, 2012 08:23

SzymonMKIV pisze:Aa i jeszcze jedno jaka średnica ma być rury?
Sphinksus pisze:2,5"
SzymonMKIV pisze:polecasz abym wsadził jakieś tłumiki/tłumik czy nie?
Możesz nie wsadzać - po co... Jak Ci policja dowodu nie zabierze za pierwszym zakrętem (a jak trafisz na umunurowanego "fana" takich atrakcji to powrót na lawecie gwarantowany z tęgim kwitem do uregulowania) to sąsiedzi przy pierwszej okazji porysują Ci auto w podzięce za akustyczne doznania.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: Sphinksus » pn wrz 03, 2012 11:02

63mm na jednym tłumiku będzie spoko, chociaż może faktycznie za duża średnica jak nie masz żadnych modów. Ja sam latam na 2,25" tj ok 57mm i nie jest wcale głośno. Mam jeden tłumik. :bigok: Sprawdź jaką średnicę ma seria w Xsarze bo może się okazać że wystarczy kata wyciąć i będzie dobrze. Tłumików też tam chyba nie żadnych oprócz końcowego? :-)


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » pn wrz 03, 2012 12:36

Nie wiem ile jest tłumików bo jeszcze nie zaglądałem pod samochod,narazie muszę poszukać kanału bo w garażu cały zagracony :goof: sprawdzę ile jest tłumików ora jaka średnica rury i się tym pochwalę tutaj :bigok: a jak się zabrać za wycięcie kata? :bigok:



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: Sphinksus » pn wrz 03, 2012 18:53

Odkręcasz wydech przy turbinie, później za katalizatorem na łączeniu. Zdejmujesz mocowanie i wyciągasz część wydechu z katem na stół, później tylko diax i wspawanie odpowiedniej dł rurki. Tyle ile wyciąłeś tyle musisz wspawać :bigok: Wejdziesz pod auto to zobaczysz jak to tam siedzi. Ja Ci opisałem tak jak jest w Golfie IV :-)


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

SzymonMKIV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:40
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: SzymonMKIV » wt wrz 04, 2012 11:29

Tlumiki są 2,środkowy i końcowy :bigok:



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Xsara 2.0 HDI Przelot

Post autor: Sphinksus » wt wrz 04, 2012 14:55

to wycinaj kata i środkowy tłumik, powinno ładnie chodzić i nie gnębić uszu :bajer:


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości