Program dla Tourana 1,9TDI DSG

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Program dla Tourana 1,9TDI DSG

Post autor: PinkFloyd » pn mar 30, 2009 17:06

Przyjechał do mnie brat VW Touranem 2004r przebieg 100 tys km na skrzyni DSG, TDI 105KM. Zastanawia mnie czy mozna zastosowac program standardwy dla wersji 105KM czyli ok 140KM czy jeżeli jest w samochodzie skrzynia DSG to ma byc mniejszy moment obrotowy, czy może ta skrzynia jest wytrzymała i podejdzie w wytrzyma ona program dla wersji manualnej ? Może ktos ma jakieś doświadczenia?. Czy także można zmodyfikowac program dla skrzyni biegów- chyba że takiego nie ma. Dzięki za pomoc :pub:



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Re: Program dla Tourana 1,9TDI DSG

Post autor: grzegorzp » pn mar 30, 2009 17:12

PinkFloyd pisze: Zastanawia mnie czy mozna zastosowac program standardwy dla wersji 105KM czyli ok 140KM
nie ma czegoś takiego jak program standardowy dla 105KM.

dsg spokojnie zniesie więcej NM niż ten silnik jest w stanie dać



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Program dla Tourana 1,9TDI DSG

Post autor: PinkFloyd » pn mar 30, 2009 17:18

grzegorzp pisze:
PinkFloyd pisze: Zastanawia mnie czy mozna zastosowac program standardwy dla wersji 105KM czyli ok 140KM
nie ma czegoś takiego jak program standardowy dla 105KM.

dsg spokojnie zniesie więcej NM niż ten silnik jest w stanie dać
To wiem, ze nie ma standardowego i tego sie nie robi , tylko chodzi mi, ze po hamowaniu autka uzyskauje się z niego ok 140 bezpiecznych koników, pytanie dotyczyło, czy jezeli jest skrzynia DSG to trzeba zrobic program bardziej lajtowy, czy nie trzeba?Poza tym jezeli modyfikuje sie program czy tez trzeba modyfikowac program sterowania skrzynią DSG?



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » pn mar 30, 2009 17:43

o ile wiem to program sterujący pracą skrzyni modyfikuje tylko jedna firma w Polsce ale mogę się mylić. reszta poprzestaje na zmianie oprogramowania silnika.
tak jak napisałem ten silnik nie jest w stanie wygenerować momentu ani mocy zagrażającej w jakikolwiek sposób skrzyni. więc soft może być super hardcore i nic się skrzyni nie stanie (oczywiście duży moment z dołu i pałowanie na wysokim biegu przy 1600-2000obr skończy się awarią dwumasu, no ale chyba tego nie bierzemy pod uwagę?)
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 17:46 przez grzegorzp, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » pn mar 30, 2009 22:45

Robilem takie auto na wiekszej turbinie. Wyszlo pod 170KM i w stosunku do normalnego softu to gora wzmocniona a NM wyplaszczone. Wlasciciel smiga, nic sie nie dzieje, skrzynia po redukcji nie szarpie.....tak ze zwykly mod na ok 140KM jak nie dowalisz NM z dolu to nic nie zrobi


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości