Problem z ECU po flashowaniu

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Problem z ECU po flashowaniu

Post autor: Q_mac » wt sie 02, 2016 00:22

Witam

Panowie, było dobrze, ale człowiek chciał by było jeszcze lepiej... Ale do rzeczy, chciałem podnieść moc w Octavi 1,9 TDI AXR 2007r. Za pomocą MPPS sczytałem bez problemów soft, zmodyfikowałem w VAGEDCSuite, sprawdziłem sume kontrolną i wrzuciłem na auto. Wgrywanie przebiegło bez problemów (prostownik podłączony, bezpiecznik nr 11 wyjęty), ale ECU po operacji martwe. Kontrolka świec żarowych się nie zaświeca, silnik nie odpala. Próbowałem wrzucić serie, ale kupa->wyrzuca mi komunikat "security attempt, try off the key, an then on. It can take several times". Mimo wyłączania stacyjki i włączania nic się nie zmienia. Z ECU ID dostaje sygnał "No information", ale komunikuje się. Co ciekawe, przy próbie sczytywania (po flashowaniu) komunikat parę razy się pokazał, ale w końcu ruszył i sczytał soft bez problemu. Niestety dalej nie chce nic przyjąć. Sprawdziłem zgrany plik i porównałem z tym na dysku-są identyczne. Przy próbie diagnozy vagiem ze sterownikiem silnika wyskoczył błąd mniej więcej treści: Too many comunications errors, unable to connect. W Zegarach błąd: 01314 Engine Control Module: No Communications.

Kabel to S-MPPS v13, sterownik to 038906019PB SG8180, HW 0281012920

Wiem, że sam sobie jestem winien, ale jak ktoś nie ryzykuje ten niczego nie osiąga. Jeśli możecie, to proszę doradźcie co mogę teraz zrobić, może jest jakiś sposób na to ? Wiem że mogę wymienić sterownik, lub zawieźć do tunera który go podniesie. Gdyby jednak udało się coś zrobić, byłbym zobowiązany. Dziwi mnie tylko że suma kontrolna się zgadza, plik jest OK (brak błędów w transmisji), modyfikowałem tylko limiter momentu, mapę przepływki EGR i pedału gazu i podniosłem doładowanie, a tu takie cyrki. W Fabii zrobiłem identycznie i chodzi jak zła. Komunikacja jest bo sczytać mogę.

Mogę wysłać w razie czego moje wypociny bo pliki *.bin są zablokowane



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Problem z ECU po flashowaniu

Post autor: Q_mac » wt sie 02, 2016 10:37

Mału update: udało mi się ponownie wrzucić serie, za którymyś razem przeszło. Wrzuciło się bez problemów, ale co z tego jak sterownik dalej leży.. Wrzucałem już nawet 3 razy i nic. Zgrałem ponownie sterownik, zgadza się z tym co było na początku a i tak jest martwy.

Jeśli miał by ktoś ori wsad (już sam nie wiem czy się coś nie uwaliło przy zgrywaniu) to proszę podeślijcie mi na PW, albo: artur.zajda@gmail.com



jarol2002
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob gru 30, 2006 17:30
Lokalizacja: Zabrze

Problem z ECU po flashowaniu

Post autor: jarol2002 » wt sie 02, 2016 14:33

Jak co pisz na PW mam seryjny soft do tego sterownika


https://www.facebook.com/jarolchiptuning

Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET
tel. 505-123-250

ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości