Kodowanie sterownika me7.5 Automat/Manual

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Kodowanie sterownika me7.5 Automat/Manual

Post autor: darwaz » ndz gru 20, 2015 12:11

Witam,

Mam dziwny problem. Jestem w trakcje swapu silnika 1.8t do mk1. Mam sterownik 06a906032ll, jest to komputer od audi A3 1.8t AUM z automatyczną skrzynią biegów. Chciałem zmienić kodowanie ECU na 6biegowy manual z 11550 na 11510 . Tu się zaczyna problem, koduję sterownik i nic się nie zmienia, próbuje się logować i też nic. Dopiero jak wgrałem do sterownika wsad z innego sterownika 06a906032FC(po 5 próbach na różnych wsadach) to udało się zmienić kodowanie i to bez logowania. Dodam że sterownik 06a906032FC też miał kodowanie 11550 a w nim dało się zmienić na 11510. Niby problem rozwiązany ale nie wiem czy nowy wsad będzie działał poprawnie bo w tej chwili komputer mam podpięty na stole a nie w aucie i długo jeszcze w nim nie zagości. Czy ktoś wie czemu nie mogę przekodować ori wsadu? Czy ten sterownik nie miał takiej możliwości? Czy ktoś wie jakie muszą być kryteria podmian wsadów dla me 7.5? Wszystkie AUM/AUQ między sobą?

Jak już jestem w temacie me7.5 to mam jeszcze 3 pytania :)

Czy w ogóle jest sens przekodowywania na manual? Wymyśliłem sobie że jak nie przekoduje to nie będę miał czujnika sprzęgła (a wiadomo do czego mi potrzebny :) ). Będę miał złą informację o biegach (będzie wyliczana dla 5 a nie 6 biegów).
Nie wiem dokładnie jakie strategie zmieniają się w ECU dla automatu w me7.5 ale domniemam że coś się zmienia. Czy mam rację?

Czy ktoś wie co zmienia się wraz ze zmianą pierwszych 2 cyfr kodowania które odpowiadają za normy emisji spalin xx000.

05 = Euro II/D3
06 = TLEV (USA)
07 = LEV (USA)
08 = GUS/China
10 = Euro III
11 = Euro IV/Japan
25 = South Africa
26 = Mexico/Taiwan
27 = Brasil

Ostatnie pytanie. Jaki interfejs jest najlepszy do flashowania me7.5 przez obd bez trybu bootowania? Żeby nie było tu zaraz ostrzeżeń za to że ktoś wymówił zakazane słowo, pytam o oryginalne interfejsy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości