[mk4] Mulenie na niskich obrotach [golf 4 1.4]

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rothejro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 12:21
Auto: Bora 1.6 8v
Silnik: AKL

[mk4] Mulenie na niskich obrotach [golf 4 1.4]

Post autor: rothejro » pt lip 20, 2018 15:11

- Mulenie auta na niższych obrotach, dopiero po uzyskaniu wyższej prędkości przyspiesza znaczniej. Przy nagłym wciśnięciu pedału - zaczyna się dusić i przyspiesza z wielkim oporem.
Puściłem odmę bokiem i przewierciłem korek oleju wraz z założeniem na niego wężyka; przeczyściłem przepustnicę (oprócz egr) - efekt mniejsze duszenie przy dodawaniu gazu.
Vag wywala błąd 01087 35-00-- i co więcej niektóre wartości grup silnika są dosyć dziwne (przynajmniej dla mnie):
filter duty (bądź load w innej wersji) na poziomie 19% (górna granica według programu na grupie 5),
na grupie 98 w ostatniej rubryce wyrzuca error adaptation;
mixture corection waha się pomiędzy -10% a +0,5%.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Mulenie na niskich obrotach [golf 4 1.4]

Post autor: Maszan » pt lip 20, 2018 21:51

Korekcje na -10% wyglada ze ciut za bogato.Adaptacje trzaby zrobic i wtedy zobaczyc co sie dzieje.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

rothejro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 12:21
Auto: Bora 1.6 8v
Silnik: AKL

[mk4] Re: Mulenie na niskich obrotach [golf 4 1.4]

Post autor: rothejro » ndz lip 22, 2018 22:44

Jak rozumiem, to skoro nie wyszła adaptacja samoczynnie to trzeba poprzez vaga. Czy mógłbyś mi napisać jak dokładnie to zrobić, albo odesłać pod inny temat? Ponieważ tyle jest przeróżnych metod (poluzowanie linki od przepustnicy, odłączenie kostki, czy chociażby wciśnięcie w opcjach vaga przycisku (którego chyba u mnie nie ma)).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości