Wybór interfejsu diagnostycznego.

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » wt paź 29, 2019 18:08

W czym w rowerze czy hulajnodze?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: beRRo » wt paź 29, 2019 23:00

Taczce


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » śr paź 30, 2019 06:36

Widzisz bo inaczej nie można ci odpowiedzieć na to pytanie. W starym kiblu usuniesz interfejsem viakena tym nawet za 27 zł jak i takim wylutowanym własnoręcznie. W nowszym aucie już niestety potrzebny vcds czyli do auta z can. Kabel za 60 zł nie jest nic lepszy od tego za 27 zł.
A profil kolego to się uzupełnia albo choć w podpisie lub w temacie pisze czego ma coś dotyczyć. Inaczej to nikt nie odpowie lub wyląduje zapytanie w koszu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: beRRo » śr paź 30, 2019 12:30

wesol pisze:
śr paź 30, 2019 06:36
Widzisz bo inaczej nie można ci odpowiedzieć na to pytanie. W starym kiblu usuniesz interfejsem viakena tym nawet za 27 zł jak i takim wylutowanym własnoręcznie. W nowszym aucie już niestety potrzebny vcds czyli do auta z can. Kabel za 60 zł nie jest nic lepszy od tego za 27 zł.
A profil kolego to się uzupełnia albo choć w podpisie lub w temacie pisze czego ma coś dotyczyć. Inaczej to nikt nie odpowie lub wyląduje zapytanie w koszu.
Chodzi o VW GOLF IV (1998)


Obrazek

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: riccardoa » śr paź 30, 2019 12:55




bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: bioly05011 » pt lis 22, 2019 17:43

Witam wszystkich .Czy ktoś z was używa/używał DiagScan kolor zielony,jak również VCP i VCDS tylko że z Adako? Dwa ostatnie grupa vag,ten pierwszy więcej aut da radę...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

peteer12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 29, 2019 15:14

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: peteer12 » pt lis 29, 2019 15:16

Witam, jaki kabel polecacie pod VCDSa do golfa VI 2009?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pt lis 29, 2019 17:34

Kabel i program vcds stanowi jedność. Nie da się tego rozdzielić ani stosować innego oprogramowania.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

nrpqzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 06, 2020 12:49

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: nrpqzky » pn sty 06, 2020 13:08

Witam,
Szukam interfejsu + oprogramowania w języku polskim do Golfa 7 i najnowszego Passata. Podacie linka do Ali gdzie kupie VCDS który połączy się z tymi modelami VW ? Jestem na Ali:
https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... =vcds+19.6
i już zgłupiałem co mam kupić.
Mogę Was prosić o gotowca podanego na tacy? Link i ewentualną krótką instrukcje (jeśli są jakieś nietypowe rzeczy przy instalacji, obsłudze czy łączeniu się z interfejsem/autem)
Jestem totalnym laikiem w temacie a w necie jest taki śmietnik że im więcej czytam tym mniej wiem co wybrać pod podane modele.
Od interfejsu/ oprogramowania oczekują wyłącznie że będzie się łączyć z modelami VW od 2015r., będzie w języku polskim, będzie prawidłowo odczytywał kody błędów, że będą krótkie opisy tych błędów i że będę mógł je usunąć. Akcje serwisowe czy monitoring jakiś krzywych ciśnień itp. mnie nie interesują bo i tak to mi nic nie powie :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pn sty 06, 2020 14:10

zasada jest prosta do najnowszych aut najnowszy fejs. czyli zeby posmigac w golfie 7 czy zaraz w 8 to takim fejsem vcdsa z 2011 nie pogadasz


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

nrpqzky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 06, 2020 12:49

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: nrpqzky » pn sty 06, 2020 14:20

Konkretnie.
Na moje potrzeby wszyscy odsyłają mnie na Ali. Wchodze w Ali wpisuje VCDS:
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... hText=vcds
Wyświetla tylko takie, np.
-"Kabel USB KKL VAG-COM 409.1 OBD2..."

Co mam kupić żeby się połączyć z VW od 2015r? Jeśli mogę to proszę o linka. Szukam czegoś max do 300. Z tego co ludzie pisali na ALi za 30 dolców jest ale za chiny nie mogę tego znaleźć.

Mam pewność że najnowszy VCDS obsłuży mi VW Golfa 7 z 2015?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pn sty 06, 2020 16:21

Szukaj by był jakiś vcds 18.9 albo coś wyższego. To tym porobisz w zasadzie wszystko to co robi ori vcds. Tłumaczenie na pl to zawsze słabe jest bo i ori nie ma rewelacji. Zresztą można sobie zapodac plik językowy. Ale czasem wolę wersję angielską bo przynajmniej nie ma niejasności bo glomb jak jakiś czasem przetłumaczy to tylko w błąd wprowadzi przy szukaniu usterki. Diagnostyki już sam musisz się nauczyć tak jak i kodowania choć to nic trudnego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: wesol » pt sty 31, 2020 17:41

Nawet nie wiesz co mowisz. Słowo adaptacja czy diagnostyka to zapewne nie wiesz co oznacza. Jaka podstawowa? Albo chcesz coś robić albo nie chcesz i tyle w temacie. Poczytaj też cały temat i się zorientujesz co i jak.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: Wybór interfejsu diagnostycznego.

Post autor: bogiel7 » pn mar 09, 2020 16:07

Witam wszystkich. Posiadam zwykły chinski interfejs diagnostyczny. Korzystam z vag 3.11. Posiadam obecnie lupo 1.0 auc. W przyszłości planuje kupić vw golf 4 1.8T. I teraz pytanie. Podczas diagnozy np. Grupa 003 silnik. W polu 2 i 3 powinny być wartości z przeplywki w barach (założone i obecne). W mojej wersji vaga w polu 2 mam w barach w polu 3 w procentach. Nie wiem czy jak kupię inny interfejs to będę to mieć. Doradźcie coś. I jeszcze jedno pytanie. Skąd brać informacje takie jak np. Minimalna dopuszczalna srednica cylindra czy tłoka, zuzucie czopów walu. Posiadam program auto data 3.38 3.41 ale tam nie ma takich informacji. Powiecie ze z internetu ale jak wpisze coś typu minimalna srednica tłoka to wyskakują mi oferty kupna nowych tłoków. Doradźcie coś. Dzięki pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości