Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: falla_x » wt wrz 01, 2015 21:13

Witam

moje turbo wystrzeliło przy prędkości 140km/h miałem wtedy koło 4tys obrotów, oberwał się wirnik zassało 1l oleju z silnika , następstwem było czyszczenie układu dolotowego wydechowego i niestety regeneracja turbo - na starej turbinie było wszystko ok auto jest po programie jest więc mocy turbo ma co robić auto pracuje u mnie w pełnym zakresie obrotów

Jak wsadzili zregenerowaną turbinkę około 2 tys km jeździłem delikatnie jak zalecali i nie wyczułem problemu teraz mam około 4 tys km przejechane i cały czas ten sam problem - dymienie na biało już praktycznie nie występuje więc olej z wydechu wypalił się

Najgorsze to to że mam wyraźnie słabszy dolny zakres obrotów tak do 2 tys wciskam gaz a uto bardzo wolno się rozpędza nie ma tej płynności jak kiedyś jak dojedzie to 2 tys to dostaje ogromny kop mocy że potrafi zamielić kołami i nie wiem co jest grane

http://vaglog.pl/log_230753.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vaglog.pl/log_230754.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vaglog.pl/log_230755.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vaglog.pl/log_230751.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vaglog.pl/log_230752.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9219
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: wesol » wt wrz 01, 2015 21:53

soft to nie wiem kto ci to robil ale odważnie doladowanie zorbil jak na to turbo. Wstaje nienajgorzej ale mimo to jest jakis problem z wysterowaniem. nei na tyle duzy by wywalalo blad ale przeladowuje ci caly czas odrobine. JA bym rozebral suszare i lopatki geometrii na stole z papierkiem sciernym delikatnie przeszlifowal i tak samo pierscien na muszli goracej. Skrec jeszcze sobie sztange o obrót czyli skróć po tej czynnosci. Powinno lepiejwstawac z dolu i nei bedzie przeladowywac. Ja ostatnio w passku B5 czyscilem geo ale w AVB i jak przeladowywalo turbo tez masakrycznie - do konca MAP'a tak po czyszczeniu i szlifnieciu lopatek odchylka najwieksza w dynamicznym logu to 10 mBarów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: falla_x » wt wrz 01, 2015 22:06

dziękuje za info ale turbo jest całkowicie po regeneracji czyszczeniu urwał się wirnik więc wszystko było robione , uważasz że potrzebuje jeszcze docierania papierem ?

czyli poluzować nakrętkę kontrującą na gruszce i o obrót ją skrócić ? gruszka też jest wymieniona na nową nie wiem czemu to zrobili

czyli za mocny program mam zrobiony ? dla tej turbiny ?

a czym spowodowane jest to gwałtowne uderzenie mocy przy 2 tys obrotów ? od dołu słabo a potem wielki wystrzał - a czy w bloku 004 widzisz coś niepokojącego kolega mi mówi że tam jest wszystko w cały świat ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9219
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: wesol » wt wrz 01, 2015 22:19

To czemu przeladowuje ci ta suszara?? No chyba ze N75 ale nie sadze, ewentualnie gruszka ale to tez nei wyglada na to. To co oni tam robią to powiem ci tylko tyle co tu powtarzane jest wiecznie. Po co wysyla sie do tej reganeracji gruszke. Potrzebny im ten element tam?? Nie a jak zawsze tam majstrują i kreca dlugoscia sztangi. Zrob tak jak mowie. Pryz okazji wytargania suszary ta gruszke tez przeropuj.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: falla_x » wt wrz 01, 2015 22:30

a skracanie długości to w którą stronę kręcić ?

ktos mi kiedyś powiedział że po programie turbo za mocno daje, znaczy że program za mocny do turbo możliwe ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: falla_x » wt wrz 01, 2015 22:30

jutro skrócę sztangę i zorbie nowe logi zobaczymy czy pomoże - jak nie wyjmę turbinę

jęsli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi proszę o informację


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Potrzebuje pomocy turbo po regeneracji b5fl avf

Post autor: Sztomel » śr wrz 02, 2015 07:29

Zastanów się czy nie utracisz gwarancji na to regenerowane turbo jak zaczniesz regulować długość sztangi samemu. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z zakładem regenerującym, przesyłając im log 011 i zwrócił się do nich z reklamacją.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości