MK4 problem z tulejami przedniego zawieszenia

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

tomjac19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 26, 2018 22:19

MK4 problem z tulejami przedniego zawieszenia

Post autor: tomjac19 » śr sie 05, 2020 21:23

Witam
W ostatnim czasie robiłem remont całego zawieszenia tuleje, amortyzatory etc. Niestety coś stuka i jutro jadę na reklamacje do mechanika. Niestety nie jestem aż tak bardzo biegły w znajomości zawieszenie i chciałbym się doradzić żeby mechanik nie puścił mnie z kwitkiem. Na zdjęciach ewidentnie widać jak tuleja jest źle wprasowana. Niestety nie wiem jak mają być ułożone "kołnierze" bo w jednym wachaczu ten kołnierz znajduje się na górze a z drugiej strony na dole...
Z góry dzięki za pomoc.





Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: MK4 problem z tulejami przedniego zawieszenia

Post autor: Maszan » śr sie 05, 2020 23:09

Dolne zdjęcie czyli ten od strony kierowcy - gość to zmasakrował, to nie dość, ze krzywo szlo przy prasowaniu to nie doprasowane do końca. Poza tym to aluminium nie wygląda jakoś świeżo - tak jakby tuleja nie była nowa. Generalnie tłucze Ci się wahacz o sanki w tym miejscu- ja bym już nie korzystał z usług tego Pana. Co do głębokości to druga strona wygląda ok - mogłoby od góry być równo z wahaczem.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

tomjac19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 26, 2018 22:19

Re: MK4 problem z tulejami przedniego zawieszenia

Post autor: tomjac19 » czw sie 06, 2020 01:56

Dokładnie będzie to pierwsza i ostatnia naprawa. Jeszcze mam wrażenie jakby dwa wachacze były od prawej strony auta... tzn na pierwszym zdjęciu kołnierz wachacza jest na górze na drugim zdjęciu na dole... Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest?🤗🤗



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: MK4 problem z tulejami przedniego zawieszenia

Post autor: wesol » czw sie 06, 2020 08:05

Tuleje wahacza w golfie nie mają żadnych kołnierzy. Trzeba wyprasować raz że na odpowiednią głębokość to jeszcze odpowiednio ustawione do osi wychyłu.

P.S. tomjac popraw pisownię słowa waHacz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

tomjac19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 26, 2018 22:19

Re: MK4 problem z tulejami przedniego zawieszenia

Post autor: tomjac19 » czw sie 06, 2020 17:33

Wybacz za błędne słownictwo😉 Sprawa rozwiązana mechanik wymienił tuleje na swój koszt. Dziękuję tym którzy mi pomogli, szerokości😉😉



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości