Kierownica krzywo po geometrii.

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

fantomasz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 01:57
Lokalizacja: PL

Kierownica krzywo po geometrii.

Post autor: fantomasz » śr lut 20, 2019 09:02

Pacjent to Golf 7. Miałem naprawę gwarancyjną i była zciągana skrzynia biegów. Po naprawie kierownica była krzywo więc ustawiali geometrie. Po ustawieniu kierownica była krzywo podczas jazdy na wprost. Pojechałem na poprawkę i znowu krzywo tylko w drugą strone. Postanowiłem dac sobie spokój z aso i pojechałem do lokalnego warsztatu na zbieżność. Po ustawianiu znowu kiera lekko w lewo. Na drugi dzień poprawka i znowu krzywo ale w drugą stronę, nie dużo ale jednak. Jestem wyczulony i lubię jak kierownica jest idealnie prosto. Cały wkurzony pojechałem do drugiego warsztatu i znowu to samo. Blokują kierownice na wprost i kręcą drążkami ale efekt jest taki że kiera nie jest idealnie prosto. Oczywiście nikt po ustawieniu nie jedzie na jazdę próbna.

Jako że nie obce jest mi majsterkowanie przy samochodach to sam podkręciłem na końcówkach dosłownie o milimetr.Geometria zrobiona więc tylko podkręcę drążki.Zaznaczyłem markerem kropki i przekręciłem drążek o tą kropke i zakontrowałem. Oczywiście oba drążki kręciłem w odpowiednią strone, jeden wkręcając a drugi wykręcając. Po tej regulacji kiera jest prosto.

Pytanie teraz czy tak można robić i czy zbieżność jest idealna? Może ktoś tak robił i się orientuje w temacie?


86 Jetta 1.8
94 Nissan Altima 2.4
00 Bora VR6 2.8
05 GTI 1.8T
08 Golf 5 2.5
16 Golf 7 1.4 TSI
20 Audi A3 8V 1.5TFSI

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kierownica krzywo po geometrii.

Post autor: wesol » śr lut 20, 2019 11:50

A jak myślisz że robią w warsztatach?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

fantomasz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 01:57
Lokalizacja: PL

Re: Kierownica krzywo po geometrii.

Post autor: fantomasz » śr lut 20, 2019 14:33

jak jeździłem na poprawki to zakładali głowice na koła i patrzyli w komputer
Efekt już wiecie jaki był. Błąd jest taki że nikomu po ustawieniu nie chce się pojechać na jazdę próbną.


86 Jetta 1.8
94 Nissan Altima 2.4
00 Bora VR6 2.8
05 GTI 1.8T
08 Golf 5 2.5
16 Golf 7 1.4 TSI
20 Audi A3 8V 1.5TFSI

gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

Re: Kierownica krzywo po geometrii.

Post autor: gczarkowski1 » śr lut 20, 2019 14:58

Jeżeli na obu końcówkach wykonałeś taką samą ilość obrotów to ok , jeżeli nie to kontroluj opony , leka różnica i zerzere gumy



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kierownica krzywo po geometrii.

Post autor: wesol » śr lut 20, 2019 15:24

Co znaczy lekka różnica. Może odpowiem. Ta różnicą że opony będzie wcinać to że dwa obroty. Taką fest to więcej nawet. Pół obrotu to praktycznie nic co by miało znaczenie. Tak więc kręcisz pół obrotu w jednym kole i tak samo w drugim tylko przeciwnie i kiera przestawia się o ćwierć obrotu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości