MK7 - Sprężyny obniżające

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

SniQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 20, 2018 17:14
Auto: Volkswagen Golf

MK7 - Sprężyny obniżające

Post autor: SniQ » wt lip 24, 2018 11:02

Witam,
Chciałem założyć sprężyny obniżające -20, ewentualnie -30.
Samochód: Golf 7 GTD bez DCC. Myślałem o H&R. Czy jest jakiś użytkownik który ma włożone takie sprężyny i mógłby pochwalić się zdjęciem? Jakiej firmy sprężyny polecacie? Czy pakować gwint, chociaż wydaje mi się że gwint za twardy :-x



Awatar użytkownika
Misiek_ol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 15:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MK7 - Sprężyny obniżające

Post autor: Misiek_ol » ndz lip 29, 2018 13:50

Ja jeżdżę na sprężynach Eibach Prokit. Obniżyły przód o około 30 mm tył 20 mm. Wygląda zdecydowanie lepiej, fajnie się prowadzi i tylko odrobinę twardszy. Jak dla mnie wciąż jest za wysoko i zastanawiam się nad gwintowanym zawieszeniem. Zakup np. TA Technix, FK AUTOMOTIVE zaczynają się od 1300 zł.



fantomasz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 01:57
Lokalizacja: PL

Re: MK7 - Sprężyny obniżające

Post autor: fantomasz » śr lut 20, 2019 09:17

Eibach Prokit
5 minut szukania na google i masz zdjęcia z innego forum

Obrazek


86 Jetta 1.8
94 Nissan Altima 2.4
00 Bora VR6 2.8
05 GTI 1.8T
08 Golf 5 2.5
16 Golf 7 1.4 TSI
20 Audi A3 8V 1.5TFSI

GoFast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 16, 2019 23:48
Auto: Jetta MK6

Re: MK7 - Sprężyny obniżające

Post autor: GoFast » śr mar 27, 2019 16:14

SniQ pisze:
wt lip 24, 2018 11:02
Witam,
Chciałem założyć sprężyny obniżające -20, ewentualnie -30.
Samochód: Golf 7 GTD bez DCC. Myślałem o H&R. Czy jest jakiś użytkownik który ma włożone takie sprężyny i mógłby pochwalić się zdjęciem? Jakiej firmy sprężyny polecacie? Czy pakować gwint, chociaż wydaje mi się że gwint za twardy :-x
Pamiętaj ,że w każdym aucie z osoba mogą być inne wartości obniżenia. Ja od siebie polecam B12 Pro Kit. Uważam,że jest to taki złoty środek jeżeli chodzi o obniżenie auta. W moim B6 auto zupełnie nie straciło na komforcie jazdy, a dodatkowo można było trochę bardziej energicznie pojeździć po zakrętach. H&R jest zdecydowanie twardszy i też więcej obniża. Ja sam teraz szukam do Jetty jakiegoś zawieszenia bo aktualnie mam - 15 mm, ale Eibach ma znikome wartości na poziomie -25 , -20 mm i się zastanawiam czy warto wyłożyć 2700 na 1 cm niżej. Niewątpliwie największą dogodność stwarza gwint,ale to dla miłośników ostrzejszych wrażeń. I nie sugeruj się tak bezgranicznie zdjęciami bo nie zawsze to dobrze wychodzi. Poszukaj kogoś z regionu co może Cię przewieźć autem i będziesz miał rozwiane wątpliwości. Pozdro



Lucas1-9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 01:11
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW Golf 7

Re: MK7 - Sprężyny obniżające

Post autor: Lucas1-9 » ndz cze 28, 2020 09:00

Witam, mam Golfa VII i obecnie mam założone felgi 16”. Prześwit jest bardso spory. Mało tego, zmieniłem sprężyny były bo jedna się rozleciała. Na serwisie wsadzili oryginalne dobrego auta i podniosło się dość sporo(wyglada brzydko). Chce założyć felgi 205/50/17 lub 225/40/18 ale podejrzewam ze tez bd kiepsko. Czy polecacie założyć sprężyny obniżające ale same sprężyny bez gwintu czy te 17” lub 18” jak kupię będą ok?
Na zdjęciu przedstawiam jak obecnie wyglada 16” w golfie variant 2014r 1.6tdi 105KM.Jesli posiadacie wiedze to proszę przy okazji napiszcie jakie polecacie sprężyny i ile obniżyć aby również był komfort. Mieszkam w Gdańsku gdzie co chwile przejeżdżam przez policjantów :)
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości