Amortyzatory do Golfa V

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Mathieu92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 11, 2012 21:16
Lokalizacja: okolice Lublina.

Amortyzatory do Golfa V

Post autor: Mathieu92 » ndz lis 06, 2016 22:57

Witajcie !

Mam sprężyny eibacha sportline'y w Golfie V 1.4 TSI, jakie polecacie sprężyny do niego ? Niestety pytam raczej o zestaw dość ekonomiczny. Docelowo miały być bilsteiny b6 ale niestety ich cena mnie przeraża( nie jestem gotowy na takie wydatki). Co polecicie w rozsądniejszej cenie ? A może bilsteiny b4 wystarczą ? W najbliższych dwóch latach na pewno nie zamierzam wymieniać sprężyn na krótsze nie wspominając o gwincie...



Polech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 26, 2015 16:39
Lokalizacja: Płock

Re: Amortyzatory do Golfa V

Post autor: Polech » czw lis 10, 2016 10:38

Mathieu92 pisze:Witajcie !

Mam sprężyny eibacha sportline'y w Golfie V 1.4 TSI, jakie polecacie sprężyny do niego ? Niestety pytam raczej o zestaw dość ekonomiczny. Docelowo miały być bilsteiny b6 ale niestety ich cena mnie przeraża( nie jestem gotowy na takie wydatki). Co polecicie w rozsądniejszej cenie ? A może bilsteiny b4 wystarczą ? W najbliższych dwóch latach na pewno nie zamierzam wymieniać sprężyn na krótsze nie wspominając o gwincie...
Eibach Sportline to już spore obniżenie. Do tych sprężyn zdecydowanie najlepszym amortyzatorem będzie Bilstein B8. To jest taka sama charakterystyka jak B6 ale o skróconym skoku czyli krótszy. Drugim godnym polecenia amortyzatorem będzie Koni Sport. Są to amortyzatory z regulacją siły tłumienia. Cena B8 lub Koni nie będzie niska. Na Twoim miejscu nie rozważałbym nic innego. Dozbieraj trochę grosza i szarpnij się na Bilsteina B8. Bilstein B4 to odpowiednik oryginalnego amortyzatora, bardziej nadawał by się do sprężyn Eibach Pro Kit. Z tańszych zestawów zwróć uwagę na amortyzatory AP lub ST.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Amortyzatory do Golfa V

Post autor: MAPET » pn lis 28, 2016 23:08

do sporltinów na pewno nie b4 to szybko go wywali bo to juz wieksze obnizenie wiec zalezy jaki masz budzet ale nie seryjny tylko sportowe


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
mano25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 27, 2016 09:52

Amortyzatory do Golfa V

Post autor: mano25 » pt gru 02, 2016 10:53

Skoro Bilstein za drogi, to najlepszą opcją zostają sportowe amortyzatory AP. Też niemiecki producent i dobry jakościowo produkt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości