[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: szakulvip » pn gru 29, 2014 20:20

to co Ty chcesz osiągnąć to sie tak nie da, żeby równo stał przy 4 os i załadunku i jeszcze chcesz komfort jak przy serii.


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: piotrb79 » pn gru 29, 2014 20:26

Może się żle wyraziłem bo domyślam się że tak do końca nie będzie, bo nawet na serii przy pełnym obciążeniu tyl siedzi niżej niż przód. Chodzi o to że przy tych -30 i wyjeździe na wakacje tłumik nie szorował po asfalcie. Wiem że na Kicie jest mniejszy skok i mniej siada. Pytanie tylko czy mogę kupić cały zestaw z jednej firmy np MTS. Czy to będzie duża róźnica między tym co mi polecałeś czyli amorki mts i spręźyny eibach?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: szakulvip » pn gru 29, 2014 20:52

piotrb79 pisze:wyjeździe na wakacje tłumik nie szorował po asfalcie
bano coś za coś :D nie powiem Ci bo ja jedynie latałem po 2-3 osoby na pokładzie prędzej to bym obstawiał że amorki o odboje bedą ci walić
piotrb79 pisze:Pytanie tylko czy mogę kupić cały zestaw z jednej firmy np MTS. Czy to będzie duża róźnica między tym co mi polecałeś czyli amorki mts i spręźyny eibach?
to co Ci polecam to masz pewność że na pewno przód bedzie niżej niż tył lub równo siądzie a przy kicie mtsa masz odwrotnie i to kiczowato wygląda, cenowo możliwe że eibach + amorki mts wyhjdzie trochę drożej obstawiam że kpl nowych amorków Mts u kolegi Mapeta ok. 450 zł + używki eibach 250zł


Obrazek

Awatar użytkownika
siwy17tg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn sty 16, 2012 14:31
Lokalizacja: Lubin

Re: [mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: siwy17tg » czw mar 19, 2015 14:04

Siema:) jeszcze jedno pytanie do znawców tematu zawieszen:) mam spring -40 i amor seria. gdybym założył amortyzatory sportowe to obniżył by się bardziej czy nie? bo nie wiem jakie kupić mam do wyboru nowe seria i używane może 6tys km MTS od kolegi co byście polecili?



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: szakulvip » czw mar 19, 2015 16:09

sportowy amor nie obniża, jak masz opcje mtsa to sie nie zastanawiaj tylko bierz. Zresztą mnie mtsy nowe wyszły taniej niż nowe bilstein b4, brałem od Mapeta.


Obrazek

Awatar użytkownika
fifo_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt paź 07, 2014 01:25
Lokalizacja: Bytom Odrzanski
Kontakt:

Re: [mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: fifo_mk2 » czw mar 19, 2015 16:20

Ja do mk2 kupiłem mts -4/4 i fakt tyl siedział niżej, ale jest opja regulacji na talerzu i jest sporo poziomów. Seryjnie jest ustawiony na środkowym i są opcje 3 poziomy do góry i 3 w dół. Jeśli chodzi o warunki jezdne to jak najbardziej polecam.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=559870" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
siwy17tg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn sty 16, 2012 14:31
Lokalizacja: Lubin

[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: siwy17tg » czw mar 19, 2015 18:08

aha... spoko... a zakładając nowe poduszki amortyzatorów pójdzie w górę czy zostanie bez zmian??? bo jak tak to kiszka będzie....



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

[mk4] Gwint czy sprężyny do seryjnego koła?

Post autor: szakulvip » pt mar 20, 2015 11:04

aleo czym wy piszecie, jeden o amorkach sportowych drugi o gwincie, ludzie ale sie dogadujecie.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości