Jaka firma lepsza !!!! Spręzyny obniżające

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt maja 11, 2010 18:26

myślę, że taniej da się wyrwać np Eibach do mk3 na allegro od ok 600zł kpl H&R pewnie podobnie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt maja 11, 2010 19:59

a nówki gdzie można tanio kupić?



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt maja 11, 2010 20:03

zapytaj mapeta za ile by Ci sprowadził albo innego kogoś kto handluje zawiechą na forum, poszukaj w googlach porównaj ceny i będziesz wiedział :helm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr maja 12, 2010 13:36

guti ale piszesz glupoty porownujac do adidosów no nie zalamuj mnie.. dla mnie jest proste stac cie na KW H&R i inne kupujesz oczywiscie bez dwóch zdan to lepsze... nie stac cie kupujesz MTS i inne tansze.. co tu porownywac jak to sa zupelnie inne realia cenowe... a ty masz jakies tam doswiadczenia z MTS ja tez mamm i sporo moich znajomych nie tylko klientów i co ? - zadowoleni! wystarczy tez poczytac temat o MTS na forum tu i nie tylko... wiec nie oczekuj tez ze gwint za 999zl bedzie mial te same cechy co taki za 5999zł

wiec porownanie wg mnie nie ma sensu...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » śr maja 12, 2010 13:41

dobrze mapet piszesz :hmm:

wszystko zależy od kwoty jaka się dysponuje :bajer:

bo to jak porównywać MK3 do MK6

stać Cię kupuj z wyższej półki :okej:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 12, 2010 19:37

MAPET pisze:nie stac cie kupujesz MTS
albo uzywke KW lub HR... :)

MAPET pisze:inne realia cenowe..
inny tez komforcik :)
piru pisze:wszystko zależy od kwoty jaka się dysponuje :bajer:
nie sądze , ze to zalezy od kwoty.. tylko od znajomosci tematu.. bo ja kupilem uzywki Weiteca.. a mogłem kupic MTSa drozej.. więc.. kwestia szczescia i wyboru subiektywnego...

dla mnie MTS to g.. i tyle i nikt mnie nie przekona ze lepiej nowe ,jak uzywke markowa jakąs porządną :)
jak mnie nie stac na porządne rzeczy to nie kupuje i tyle.. :) chyba ze cos nie ma az takiego wpływu na moje samopoczucie w aucie , czy bezpieczenstwo :)

piru pisze:bo to jak porównywać MK3 do MK6
to wolisz nówke MK III ? czy uzywke MK IV ??:)

MAPET pisze:a ty masz jakies tam doswiadczenia z MTS
no nie powiedziałbym , ze jakies mam.. jezdzilem kilkoma autami , w których był MTS.. jednym prawie na codzien ( MĘCZARNIA , jak ping pong...), i jezdzilem tez na markowcyh springach , kitach i gwintach.. NIEBO A ZIEMIA ! takie moje zdanie :)
Wiem ze handlujesz tym i przykro Ci to moze słyszec., ale dla mnie to to jest chinszczyzna , niewarta zakupu , sorry :) Ja osobiscie tego nie kupiłbym w zyciu..

mam amorki MTSa na tyle.. wszystko ladnie pięknie działaja, sztywne gazówki itd.. ale dzwiek jakis sie z nich wydobywa.. ciągłe piszczenie ! ( nie tylko w moich MTSach to sie dzieje..) moze to nie przeszkadza komus, ale mnie to wkur...
jezdzilem na kicie MTSa... to samo.. piszczenie i do tego sztywno i wogole to auto jechało strasznie mimo ze wygladalo jakos,
kolejna sprawa gwint, - pisk plus ping pong ( przekladane z mk III do mk II i po przekladce.. TO SAMO!! )
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 19:51 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr maja 12, 2010 19:58

guti pisze:nie sądze , ze to zalezy od kwoty.. tylko od znajomosci tematu.. bo ja kupilem uzywki Weiteca.. a mogłem kupic MTSa drozej.. więc.. kwestia szczescia i wyboru subiektywnego...

dla mnie MTS to g.. i tyle i nikt mnie nie przekona ze lepiej nowe ,jak uzywke markowa jakąs porządną :)
jak mnie nie stac na porządne rzeczy to nie kupuje i tyle.. :) chyba ze cos nie ma az takiego wpływu na moje samopoczucie w aucie , czy bezpieczenstwo :)
jestem tego samego zdania
po przesiadce z no name na H&R (mówię tu o samych springach) różnica jest znaczna, zniknął efekt PING PONG auto zaczęło "wybierać" nierówności i znacznie poprawił się komfort jazdy, tym samym nie mówię że MTS jest zły bo da się na tym jeździć ale też tak jak guti, mówi za podobne pieniądze można mieć lepsze używki trzeba tylko kupować z głową


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr maja 12, 2010 20:32

guti pisze:albo uzywke KW lub HR... :)
dobrze.. tylko skad masz pewnosc kupujac uzywke jaka jest i ile na niej przejedziesz?

kupilem w swoim zyciu kilka gwintów uzywek i co raz do regeneracji po tygodniu h&r a raz krzywe tloczysko w KW

i wtopa... kasa leci...

nie mowie tym samym ze nie nalezy kupowac uzywek bo czasem warto! ale mozna sie naciac...
inny tez komforcik :)
ta inny ... ciekawe a co bardziej komfortowy jest h&r kw czy mts?
jezdzilem lata na Hr i na mts tez i hr twardszy ... inne bardziej miekkie.. dla mnie co producent ina charakterystyka...
guti pisze:bo ja kupilem uzywki Weiteca.. a mogłem kupic MTSa drozej.. więc.. kwestia szczescia i wyboru subiektywnego...
wlasnie! - szczescia...
guti pisze:dla mnie MTS to g.. i tyle i nikt mnie nie przekona ze lepiej nowe ,jak uzywke markowa jakąs porządną :)
jak mnie nie stac na porządne rzeczy to nie kupuje i tyle.. :) c
to po co kupowales u mnie mts? trzeba bylo gow..a nie brac ... i co wszystko do mk2 kupujesz pewnie w ASO tak? hehe

to wolisz nówke MK III ? czy uzywke MK IV ??:)
a sorki gdzie dostane nowe mk3? bo wybiore wlasnie mk3 jak uzywane mk4 - kolejne dziecinne porownanie!


jak cos piszczy to mozna reklamowac...

dobra kolega zapytal o sprezyny nie napisal czy mowa o uzywanych czy nowych to mozna dywagowac.. poza tym zeszlismy na temat gwintów kitów i co nie tylko...
tematy sa inne przyklejone mozna tam pisac opinie... koniec OT

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 8:48 pm ]
rysiektr pisze:też tak jak guti, mówi za podobne pieniądze można mieć lepsze używki trzeba tylko kupować z głową
ok sorki ja sie wcale nei znam i kupowalem bez glowy dlatego kupilem hra co sie wylal i kw do regenaracji...


jeszcze raz powtarzam... - tu nie ma mocnych bo mozna miec sczescie lub nie ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
vr6syncro
PREZES 4x4
PREZES 4x4
Posty: 1249
Rejestracja: czw sty 01, 2009 23:30
Lokalizacja: ZachPom

Post autor: vr6syncro » śr maja 12, 2010 21:03

guti, popieram , nie kupuję gów..a tylko dlatego że jest tanie
ps dlaczego mapet usunęłeś mój post, co tobie można napisać ''gów..o'' a mi nie?
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 21:04 przez vr6syncro, łącznie zmieniany 1 raz.


2,9vr6syncro viewtopic.php?f=88&t=301280" onclick="window.open(this.href);return false;
Rallye viewtopic.php?f=87&t=396054" onclick="window.open(this.href);return false;
Szanuj-się.pl http://www.szanuj-sie.pl/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » śr maja 12, 2010 21:26

MAPET, a jak sprawdzić czy używane sprężyny są dobre?



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » śr maja 12, 2010 21:30

no to się narobiło :bajer: wymiana opinii jest jak najbardziej mile widziana :chytry:

tylko zaraz uogólniać że coś jest gównem a coś nie :bajer: :bajer: :bajer:

toż to czarny pijar wobec MTS-a tu się robi :panna: :panna: :panna:

a skoro coś piszczy stuka czy jeszcze wydaje inne odgłosy to kto zabronił reklamować ?

z tego co wiem kilka reklamacji się mapetowi zdarzyło jeśli chodzi o MTS-a i każda była rozpatrzona przez producenta i fachowo załatwiona :hmm:

ja sam stałem przed wyborem używki gwinta czy nowego MTS-a i wybrałem nowy i ze względu na 2 letnią gwarancję jak i pewność że jak coś się wysypie to nie będę w plecy z kasiorą. Nie stać mnie było na loterię pod nazwą używka renomowanej firmy :satan:

a tak jest niestety w przypadku używek :smoke:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr maja 12, 2010 22:35

MAPET pisze:ok sorki ja sie wcale nei znam i kupowalem bez glowy dlatego kupilem hra co sie wylal i kw do regenaracji...
nie twierdzę, że kupowałeś będąc pod wpływem emocji ale nie wiem czy zauważyłeś ale ja mówiłem o springach nie o gwintach, a kupując springi raczej widzisz co kupujesz


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 12, 2010 22:59

MAPET pisze:dobrze.. tylko skad masz pewnosc kupujac uzywke jaka jest i ile na niej przejedziesz?
pewnym w zyciu to mozesz byc tylko smierci... :)

MAPET pisze:kupilem w swoim zyciu kilka gwintów uzywek i co raz do regeneracji po tygodniu h&r a raz krzywe tloczysko w KW
widocznie masz pecha :)

MAPET pisze:ta inny ... ciekawe a co bardziej komfortowy jest h&r kw czy mts?
głupie FK jest bardziej komfortowe niz MTS.. sory... przetestowane.. :) ( mowie o gwincie )

MAPET pisze:to po co kupowales u mnie mts? trzeba bylo gow..a nie brac
podobnie jak ty... kupowałem bez głowy.., teraz juz tego błedu nie zrobiłbym :)


MAPET pisze:jak cos piszczy to mozna reklamowac...
wiesz co ? odpusciłem.. bo a nuż dostane drugi komplet piszczący :) bo jak dotychczas to kazdy MTS jakiego spotkalem wydawał te dzwięki.. czy amor z kita, czy z gwintu.. trzeba by uszczelnienie zmienic chyba tłoczyska , bo to tam trze. a smarowac to olejem czy czyms sliskim, to byłoby zamobójstwo jak do tego sie przyczepi kurz.. po prostu marnej jakosci guma jest na usczelnieniu i tyle :)
chyba ze zwrot kasy.. ale mnie sie juz nie chce bawic z tym autem juz :)
MAPET pisze:i co wszystko do mk2 kupujesz pewnie w ASO tak? hehe
oczywiscie ze nie w ASO... ale wiem co jest dobre do auta ( pomijam sprawe MTS... ) w zawieszeniu jezdza graty z najzyzszej półki , hamulce tez nie jakies pierwsze lepsze.. co wazniejsze , jezdze juz na tym ladny kawał czasu , na glebie , po polskich dziurach spisuje sie bezproblemowo.. drugi przegląd i koles wychodzi spod auta z rozlozonymi rękoma , bo nie ma sie do czego przyczepic...
MAPET pisze:ok sorki ja sie wcale nei znam i kupowalem bez glowy dlatego kupilem hra co sie wylal i kw do regenaracji...
tak jak mówie, miales pecha.. byc moze ja tez mialem pecha.. tylko problem polega na tym, ze nie tylko ja to zauwazylem... :) MTS pisczy , nie tłumi, taki substytut sportowego zawieszenia dla ubogich ( nikomu nie ublizając ) , albo dla ludzi którzy zaczynają swoją droge z tuningami , glebami itd.. i jeszcze mało wiedzą.. dla tych wszsytkichg ludzi mam apel...
NIE IDZCIĘ TĄ DROGĄ :)


piru pisze:a skoro coś piszczy stuka czy jeszcze wydaje inne odgłosy to kto zabronił reklamować ?
duzy upust dostales ??
piru pisze:Nie stać mnie było na loterię pod nazwą używka renomowanej firmy
popatrz popatrz.. a Vento pewnie kupiłes w salonie nie ?Przeciez kupno auta ( zazwyczaj uzywka ) to tez jest loteria... i na tej loterii mozemy sie więcej przejechac, jak na głupim gwincie.
piru pisze:toż to czarny pijar wobec MTS-a tu się robi :panna: :panna: :panna:
dlaczego czarny.. ja po prsotu wyrazam swoje zdanie na temat MTS... kolega prosił o doradzenie czy wybrac nowe MTS czy uzywki ( springi )

moja odpowiedz brzmi nadal : Uzywki , markowe !
oczywiscie sprawdic , czy nie sa popękane, lakier jak na nich wyglada, czy materiał nie jest zardzewiały i to tyle :) a jak pęknie.. to czy to będzie nówka, czy uzywka to i tak dzwięk będzie ten sam :)

Kto nie ryzykuje ten nie ma.. mnie nie stac na tanie rzeczy .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw maja 13, 2010 00:16

tak jest popieram tylko markowe uzywki nigdy tanich nowych rzeczy! koniec tematu...
morfeusz86r pisze:MAPET, a jak sprawdzić czy używane sprężyny są dobre?
nie wiem pytaj gutiego i pozostalych oni maja monopol na uzywke ;)
vr6syncro pisze:guti, popieram , nie kupuję gów..a tylko dlatego że jest tanie
ps dlaczego mapet usunęłeś mój post, co tobie można napisać ''gów..o'' a mi nie?
bo dla mnie takie zdanie to jest malo intleligentna wypowiedz w temacie za duzo nie wnoszaca ale chcesz to masz niech bezie.... ;)

[ Dodano: Czw Maj 13, 2010 12:17 am ]
guti pisze:a jak pęknie.. to czy to będzie nówka, czy uzywka to i tak dzwięk będzie ten sam :)
dziwk tak tylko ze nowke reklamujesz a uzywke u kogo? u CIebie ;)?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości