[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

dlaczego1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 04, 2011 11:33

[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: dlaczego1 » pn maja 09, 2011 15:07

Witam też założyłem temat Podwyższenie Zawieszenia Golf TDI IV
jak widać mnie nie satysfakcjonuje to co zostało przedstawione w treści tego wątku natomiast cały czas zastanawiam się czy można założyć amortyzatory od innego auta o wwyższym skoku od innego byle by miejsca mocowań pasowały do reszty części powiązanych z samymi amorami?
jak już ktos wspomniał na tył można od passata cos zapodać a na przednią zawieche to dla mnie cały czas zagadka. Jest jeszcze opcja na utwardzenie spr u tak zwanego kowala zastanawiam sie ciągle nad tym czy sprawdzić skoku nie zmienie ale może będzie sztywniejszy i będzie wyżej siedział.
Zakładając podkładki automatycznie skracam skok na springach dlatego podkładki to nie jest najleprzy pomysł.



chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Re: [MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: chudywroc » pn lip 18, 2011 04:17

Mnie chyba *#cenzura#* strzeli 3 miska w tym miesiacu przy jezdzie po wroclawiu

Co za debil projektowal to zawieszenie w Toledo 2?!

Wczesniej dupe wozilem w MK4 tez 110 koni ten sam silnik i zadnych przygod a tutaj taka masakra!!!!!!!!!! :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: beetle » pn lip 18, 2011 09:22

dlaczego1, a co miałoby ci dać wstawienie "amortyzatory od innego auta o wwyższym skoku od innego"?
amortyzatory służą tłumieniu wychyłów przy pracy zawieszenia i nie mają nic do wysokości zawieszenia.
o wysokości decydują sprężyny i różne dodatki przy ich mocowaniu.
nie wiem co masz przeciwko 21 mm fabrycznym podkładkom z octavii, przecież mocuje się je między miskę sprężyny a łożysko amortyzatora więc o jakim skróceniu skoku zawieszenia piszesz?

musisz kupić sprężyny od cięższej wersji mk4, nie od passata bo to inna płyta podłogowa i fizycznie nie pasują.
możesz też założyć opony o większym profilu i w ten sposób jeszcze podnieść auto.
pomysł z kowalem który rozciągnie i utwardzi springi skończy się ich połamaniem.

chudywroc, to proste, musisz zmienić styl jazdy.
zawieszenie jest dobre, to polskie drogi są złe.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Re: [MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: chudywroc » pn lip 18, 2011 20:07

beetle pisze:dlaczego1

chudywroc, to proste, musisz zmienić styl jazdy.
zawieszenie jest dobre, to polskie drogi są złe.
Uff tym razem to kapalo z rurki olejowej od turbo do silnika

Pisalem ci ze wczesniej jezdzilem praktycznie tym samym i tak samo (golf4) bez zadnego szurania



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: Shmatan » wt lip 26, 2011 16:47

chudywroc, to dziwne, bo to ta sama płyta... może masz niewymiarowe (niższe) opony?



kusnier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: sob mar 04, 2006 20:56
Lokalizacja: Mrowino / Wlkp

Re: [MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: kusnier » czw sty 10, 2013 00:18

beetle pisze:Tulejki podwyższające to homologowane rozwiązanie fabryczne.
Można sprawdzić - numer części: 1J0412311/O
a tu ktoś wrzuca je do wspólnego worka z cybantami, klamerkami, gumami utwardzającymi i cięciem sprężyn :axe:

tulejki są po 35 pln w ASO
ok a co proponujecie na tył ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: Shmatan » czw sty 10, 2013 18:55

kusnier, z tyłu może Ci ogarnięty tokarz dorobić podkładkę pod sprężynę (nie mylić z gumami wciskanymi między zwoje) - jest tam miejsce żeby ją nawet przykręcić (jak w podkładkach z gwintu), a na nią nakładasz ori gumę i sprężyna siedzi jak w serii tylko np. 2cm wyżej



kusnier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: sob mar 04, 2006 20:56
Lokalizacja: Mrowino / Wlkp

[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: kusnier » czw sty 10, 2013 19:56

a jak bym z tyłu wstawił sprężyny od kombiaka ?
sa chyba dłuższe
będą pasować ?



PawelB82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 05, 2015 15:24
Lokalizacja: Olkusz

Re:

Post autor: PawelB82 » sob sty 17, 2015 00:21

rokoski pisze:Yarku nie mam ochoty się z Tobą spierać bo korzyści dla tematu w tym nie ma żadnego.
Ty nie widzisz potrzeby podnoszenia bo jeździsz na co dzień po ładnych drogach na śląsku.
Na każdym forum z grupy VW są tematy o tym że ktoś uderzył michą albo ją urwał. Octavia, Leon, A3 mają taki sam problem jak ten w temacie.
Koncern VAG uznał że auto jest za niskie tam gdzie jest zła jakość dróg i zaproponował podkładki pod sprężyny i stalową osłonę silnika.
Tysiące ludzi oraz koncerny VAG widzą problem, że czasem auto jest za niskie a Ty tego nie widzisz.

Nazywanie Nas mniej inteligentnymi źle świadczy tylko o Tobie. Niedostrzeganie problemu pokazuje że jeździsz tylko po ładnym asfalcie. Nie chcesz nie pomagaj. Jak nie pomagasz to nie utrudniaj.

Wkładka o której pisałem i Wy także ma symbol 1J0412311. Podnosi auto o 2 cm, koszt ok. 50 zł.
Jeżeli ktoś chciałby więcej może sobie taką wytoczyć.

Obrazek



PawelB82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 05, 2015 15:24
Lokalizacja: Olkusz

[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: PawelB82 » ndz sty 18, 2015 01:46

Do tylnego zawieszenia można zastosować poliuretanowe podkładki pod sprężynę, są wyższe od oryginalnych mają ok 30 mm wysokości. U mnie się to sprawdza problem wynikł ze skokiem amortyzatora który się okazał zbyt krótki. Firma bilstein produkuje coś o nazwie B4 z tą różnica ze w charakterystyce jest dopisek " do samochodów z pakietem na złe drogi "



jelczwagen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 20, 2015 20:09

[MK4]Podwyższenie zawieszenia

Post autor: jelczwagen » pn sty 26, 2015 12:43

zajrzyj do tematu kolegi który chce podnieść trójcynę, opisałem tam w kilku punktach co można poczynić, spokojnie to samo można wykonać w czwórce.
viewtopic.php?f=77&t=386850" onclick="window.open(this.href);return false;


aaz- 0-100 6,78s. czyli wysoko,szeroko i szybko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości