jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Yaro1981 » ndz gru 16, 2012 14:58

jak się uważa a nie wali po wszystkich dziurach co są na drodze tez nie ucierpi .


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

nicoslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 14:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: nicoslaw » pt sty 11, 2013 15:31

Witam kolegów,

Tocząca się w tym wątku dyskusja skłoniła mnie do zainteresowania kolegów alternatywnym rozwiązaniem podniesienia silnika z uwagi na możliwość rozbicia miski olejowej zaczerpniętego z forum BMW E30. Na tamtym forum ktoś chciał obniżyć bmke a ona fabrycznie ma bardzo nisko miskę olejową i mogłaby wogóle trzeć o asfalt. W tym celu zastosował podniesienie silnika na poduszkach. Podobno komuś udało się w ten sposób podwyższyć silnik około 50 mm po założeniu poduszek z E39 do E30. W golfie może być z tym trochę problemów ponieważ ma przedni napęd. Należałoby sprawdzić czy silnik zmieści się pod maską, odpowiednio spreparować poduszki, przybliżyć kilka mm przednie koła do siebie na sworzniach wachacza ( zmoich obliczeń wynika że około 2 mm).
pozdrawiam



zielony870111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 17:34

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: zielony870111 » ndz lip 28, 2013 18:34

Witam jestem tu nowy,tylko prosze nie rzucac we mnie wyzwiskami,jestem posiadaczem audi a3 ambiton i problem mialem dokladnie taki sam i zalozylem na przod sprezyny od passata b4,efekt jak dla mnie zadowaljacy,jezeli chodzi o polskie drogi,glownie chodzilo mi o koleiny,a w nich kazdy uskok przy wyzszych predkosciach byl zabojczy dla miski.Moj problem jest taki ze nie wiem co zrobic z tylem bo wyglada jakbym w bagazniku wozil cement na budowe.Zastanawialem sie nad uzywanymi sprezynami od mk4 kombi,chcialem od normalnego ale moim zdaniem moga byc za slabe wzgledem przodu.Moglby ktos doradzic. Z góry wszystkim dziekuje i pozdrawiam



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Shmatan » ndz lip 28, 2013 18:54

najprościej na tył wytoczyć podkładki pod sprężynę (podobne jak przy gwintowanym zawieszeniu tylko bez gwintu). Zakładanie sprężyn z B4 na przód to druciarstwo - żeby było względnie normalnie, należało zastosować tulejki od skody z pakietu na złe drogi. Do tego metalowa osłona pod silnik.
zielony870111 pisze:chodzilo mi o koleiny,a w nich kazdy uskok przy wyzszych predkosciach byl zabojczy dla miski
Jeżdżę mk4 od 40 000km, od 30 000km mam obniżone zawieszenie, w dalszym ciągu mam oryginalną miskę która nawet nie jest przytarta. Żeby uszkodzić miskę trzeba na prawdę jeździć bez wyobraźni



zielony870111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 17:34

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: zielony870111 » wt lip 30, 2013 10:44

Shmatan wiem ze to taki wiestuning,ale jezdze naprawde po kiepskich drogach,moje sprezyny byly strasznie sztywne i dlatego zaryzykowalem bo takie sprezyny mialem lezac.Nie chce terenowki bo niestety zadna nie pali 5-6 litrow takie realia.Dodam ze auto sie nie ugina podczas normalnej jazdy moze dopiero przy naprawde duzych predkosciach moze byc gorzej.Oczywiscie nikogo nie zachecam do takiej rzezby,tylko jest to taka tania i latwa alternatywa :bigok:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Shmatan » wt lip 30, 2013 15:14

Podkładki pod łożysko na kolumnie wychodzą na pewno nie drożej, a przynajmniej są pewne, sprawdzone i ori.



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: boris_kafarrow » czw wrz 12, 2013 22:49

Dobrze Shmatan mówi, nie wiem jak trzeba jeździc zeby uszkodzic miske na oryginalnym zawiasie, jeżdżę też obniżonym i jakoś miska cała i oryginalna jest dalej. Trzeba tylko trochę pomyślec na drodze, a nie jechac przez dziury 100 km/h, skoro sie wie, że one tam są, a jeśli się nie wie, to lepiej na droge patrzec



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: berthold61 » pn paź 21, 2013 23:05

boris_kafarrow pisze:Dobrze Shmatan mówi, nie wiem jak trzeba jeździc zeby uszkodzic miske na oryginalnym zawiasie, jeżdżę też obniżonym i jakoś miska cała i oryginalna jest dalej. Trzeba tylko trochę pomyślec na drodze, a nie jechac przez dziury 100 km/h, skoro sie wie, że one tam są, a jeśli się nie wie, to lepiej na droge patrzec

no obserwowałem takiego jednego gogusia hondą civic taką starszą jakąś i jak przejeżdżał przez śpiącego policjanta to pod skosem to brał a trwało to chyba z 4 minuty aż mały korek się zrobił i trąbili ale co tam on ma elegancko obniżone zawieszenie ---------czyste wariactwo :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
i nich tak na odcinku dajmy 500 m kilka takich zwolnień to ja bym mu chyba wyrwał koła z tego złomu jak bym za nim miał jechać


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
magol25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 13:53
Lokalizacja: Wieniec k/Włocławka

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: magol25 » ndz gru 15, 2013 22:23

Zapraszam wszystkich maruderów z obniżonymi zawieszeniami na jazdę po lesie. Może wtedy dotrze do Was po co podwyższamy zawieszenia. Skoro jest temat o podwyższaniu to po co tu wchodzicie. Ja Wam w temacie obniżania nie przeszkadzam i nikogo nie obrażam, że po śpiących policjantach jeździcie bokiem.



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: boris_kafarrow » ndz gru 15, 2013 23:16

Nie rozumiem po co kupowac golfa i się zastanawiac jak go jeszcze podnieśc :banghead: mało to suv'ów jest, które moża kupic za nieduże pieniądze ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Shmatan » pn gru 16, 2013 09:08

magol25, a ja nie rozumiem po cholere odkopujesz temat nie wnosząc do niego nic nowego.

KONIEC dyskusji.



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 664
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Golf_Ekipa » pt gru 20, 2013 11:51

Sprężyny z przodu od TDI podniosły u mnie prześwit bardzo znacząco, bez żartów przód wysoki jak w Vento.
Ma ktoś pomysł jak podwyższyć nieznacznie tył ? Tył Varianta jest tak samo ciężki jak w HB ?


VW GOLF MK IV

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Shmatan » pt gru 20, 2013 12:36

Wytocz sobie podkładkę pod tylną sprężynę - na dole walec z wybraniem na występ w belce, na górze węższy walec. Jeżeli znajdziesz materiał (walec alu lub stalowy, fi na oko 80) to samo toczenie zajmie chwilkę



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 664
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: Golf_Ekipa » pt gru 20, 2013 17:45

Dzięki ! A co sądzisz o sprężynach z B5 Kombi ? Ktoś pisał na początku tematu, że takie sprężyny mogą podnieśc tył... Podejdzie to wogóle w belke od MK 4 ?


VW GOLF MK IV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości