jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Post autor: hijacker4 » ndz mar 14, 2010 20:19

Kavior, też mogę to potwierdzić. Jeśli się używa mk IV do "normalnej" jazdy poza asfaltem zaczynają się problemy nawet jeśli nie jest obniżony...



piotr0946
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 01:47
Lokalizacja: puławy

Post autor: piotr0946 » pt mar 19, 2010 16:12

Młoda, witam młoda.



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pt mar 19, 2010 20:15

Na przód można zastosować patent z Octavii mk1
http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Octavia/69
Są dwa numery tych tulejek ale nie wiem czym się od siebie różnią.
1J0412311 i 1J0412311A


Ale i tak nie wiem jak serią można o jezdnie haczyć.
Ostatnio zmieniony pt mar 19, 2010 20:26 przez 1 6 D, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » ndz mar 21, 2010 22:19

1 6 D pisze:Ale i tak nie wiem jak serią można o jezdnie haczyć
Sprawdź w szukajce ile osób zmieniało mise olejową w mkIV :bajer: Zmieniają dla przyjemności czy jak? :chytry: Ostatnio nawet byłem świadkiem jak gość w mkIV na nierówności walnął spodem tak że po chwili się zatrzymał. Cały olej znalazł się na asfalcie. Dodam że akcja miała miejsce w Krakowie na jednej z głównych ulic :helm:
Ciągle mylicie pojęcia-na ori zawieszeniu mkIV stoi jak koza, fakt, ma duże dziury miedzy oponą a błotnikiem ale misa jest nisko i to jest fakt. Do tego dochodzi miękkie zawieszenie i o problem nie ciężko.
Co ciekawe najwięcej naśmiewają sie Ci co nie jeżdżą mkIV...
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 22:21 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » czw mar 25, 2010 08:14

Witam
Ja jak najbardziej rozumiem tych wszystkich co pisza ze przycieraja. Ja tez mam seryjne zawieszenie silnik 1,6 i ostatnio jechalem w 3 osoby i tak mi przytarlo spodem ze urwalo mi srube od poduszki silnika. W zwiazku z tym mam pytatanie poniewaz moj golfik jest strasznie miekki, czy jak wloze czerwone springi 40/40 to duzo sie obnizy?? bo napewno bedzie twardszy to moze juz nie bede przycieral. Co o tym sadzicie???? tylko nie chcialbym zeby bylo strasznie twardo bo przy naszych drogach to po pol roku wszystko bedzie trzeszczalo cala tapicerka (mialem tak w mk3 jak go posadzilem i utwardzilem) jakie springi polecacie???



Awatar użytkownika
rastafaras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw lip 19, 2007 16:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: rastafaras » czw gru 02, 2010 00:13

Witam koledzy mnie również tez sie cos takiego przydażyło zakupiłem swojego golfa rok temu i na wiosne miał wymieniane sprezyny ponieważ miał peknieta prawa i wymieniłem na KYB po oryginale i cale lato przejezdzil na 16 calowkach i teraz nadeszla zima i powiem szczerze ze wrocilem na 14 calowe 175/80 i lipa jest szuruje mi calym przodem auto ze szok jakas mala zaspa czy koleina na drodze po sniegu i koszmar moze mi poradzicie bo duzo ludzi sie wypowiada i nic nie wiadomo bo nikt nie moze doradzić bo albo na serie albo tak wymien to jak wymienie na jakies dobre amory to wystarczy hmmm moze a moze nie poradzcie bo nie chce stracic misy i wogole pzdr



crusaderix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 10, 2010 23:11

Re: jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: crusaderix » pt gru 10, 2010 23:52

rastafaras pisze:Witam koledzy mnie również tez sie cos takiego przydażyło zakupiłem swojego golfa rok temu i na wiosne miał wymieniane sprezyny ponieważ miał peknieta prawa i wymieniłem na KYB po oryginale i cale lato przejezdzil na 16 calowkach i teraz nadeszla zima i powiem szczerze ze wrocilem na 14 calowe 175/80 i lipa jest szuruje mi calym przodem auto ze szok jakas mala zaspa czy koleina na drodze po sniegu i koszmar moze mi poradzicie bo duzo ludzi sie wypowiada i nic nie wiadomo bo nikt nie moze doradzić bo albo na serie albo tak wymien to jak wymienie na jakies dobre amory to wystarczy hmmm moze a moze nie poradzcie bo nie chce stracic misy i wogole pzdr

Witam, mogę się tylko podpisać pod tym, mam identyczny problem.

Może ktoś sie znajdzie i cos podpowie

Pozdro



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: 1 6 D » sob gru 11, 2010 23:01

rastafaras, crusaderix, humanitarnym sposobem podniesienia będzie tulejka taka jak z porady Octavii, z tyłu chyba są akurat gumy ale nie wsadzane w sprężynę, tylko miedzy belkę a sprężynę.

EDIT:
Poszukam w ETKA jak będę miał czas czy w tylnej osi coś się wkłada by podnieść.



Awatar użytkownika
kubamzk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw cze 03, 2010 19:41
Lokalizacja: lukow
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: kubamzk » ndz sty 02, 2011 14:58

ja mam golfa gti 1.8t agu, jest on dla mnie za niski zwlaszcza teraz zima, aalbo np jak parkuje na chodniku to obijam podwozie, dletego co zrobic by go podniesc??



Awatar użytkownika
s0unD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: s0unD » czw sty 20, 2011 23:03

straszniesie zalicie, ze przycieracie zle drogi itd golf niski, ja po aglomeracji slaskiej jezdilem z gwintem i nigdy nie przytarlem. jak sa dziury albo koleiny to po prostu zwolnijcie i jezdzijcie po garbach :) na pewno poskutkuje a jak nie jestescie pewni to zawsze mozna ominac albo jakos pod katem ale przede wszystkim WOLNO a nie jak kolega wczesniej pisal, ze Pan jechal i przecioral cale auto,z e mu sie caly olej wylal. To ile to musialo byc :)
wolniej po garbach albo jak wiecie, ze ciezko przejechac to inna droga nie wierze, ze kazda jest tak strasznie zniszczona co by sie docjechac za zadne skarby swiata nie dalo dojechac na serii :)
a tak juz calkowicie na koniec na marginesie to kupilismy sobie niemieckie auta a kazdy wie jakie oni tam maja drogi wiec dla nich seria to SUV
pozdrawiam i sory, ze tak zamarudzilem:)



djgogo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 20:24
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: djgogo » pt lut 25, 2011 20:33

Witam moj Golf został podwyższony . ASO doradziło mi żeby założyć orginalne sprężyny od Golfa z silnikiem tdi one są grubsze od tych co występowały w moim 1.6 zakupiłem takowe sprężyny i amortyzatory gazowe sachs ASO zamontowało i przyniosło to efekt bardzo dobry golf w tej chwili jest dosyć wysoki dużo lepiej radzi sobie gdy są zaspy i gdy sa duże koleiny na drodzie powiem tak nawet jak go kupiłem nowego nie był taki wysoki jak teraz Zawieszenie sprawuje sie bardzo dobrze używane już jest 1.5 roku fotki http://www.polskajazda.pl/Samochody/Vol ... Golf/26690" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
magol25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 13:53
Lokalizacja: Wieniec k/Włocławka

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: magol25 » pt gru 07, 2012 23:37

Witam. Z racji zawodu (jestem leśnikiem) od kilku lat jeżdżę podwyższanymi golfami. Ostatnio udało mi się(przy pomocy mojego mechanika) przerobić golfa IV. Efekt może nie jest tak doskonały jak w Golfach II i III ale spełnił moje oczekiwanie. Przeróbka przedniego zawieszenia oparła się na patencie ze skody ale poszliśmy jeszcze dalej i unieśliśmy przód o 4 cm. Sposób jest prosty należy dokupić komplet tależyków za 30 złoty. Po demontażu swojego zawieszenia nad tetależyki które już w kolumnie są dospawać nowe między nie wstawiając tuleje z rury o wysokości 3.5 cm. Natomiast jeśli chodzi o tył to pod sprężyny wspawaliśmy część obciętego amorka z vw polo, tak aby utworzyło się gniazdo pod sprężynę 5.5 cm wyżej niż jest osadzona orginalnie. Sposób z tyłem jeszcze nie jest tak doskonały w porównaniu z poprzednimi modelami golfa, gdyż amorek pracuje w innych położeniach. Ale mam nadzieję że mój mechanik zaraz coś wymyśli. Jeśli chodzi o przednie zawieszenie to trzeba przyznać że jest twardsze. Ale coś za coś w moim przypadku mogę za to głębiej wjechać do lasu.koszt przeróbki 30zł plus czas mechanika ok 4 godziny pracy. W tej chwili mam tyko parę zdjęć jutro postaram się zrobić kolejne.ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
magol25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 13:53
Lokalizacja: Wieniec k/Włocławka

jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: magol25 » sob gru 08, 2012 21:12

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: jak podwyższyć zawieszenie w Golfie IV

Post autor: marmi m » ndz gru 16, 2012 12:18

Mysmy ostatnio seryjna octavią 1 przychaczyli w centrum miasta i poszła miska, te tulejki po założeniu podwyższają autko ale dziwnie się na tym jeździ...

Może zamiast tulejek podwyższających lepiej założyć porządną stalową osłonę silnika?? wtedy miska na pewno więcej nie ucierpi...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości