Skrzypiace zawiszenie VW IV

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
_LEo_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 19:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: _LEo_ » wt lip 29, 2008 12:55

no wiec wymieniłem obydwie gorne poduchy amorow z lozyskami... z lozysk kulki sie posypały :P stukanie ustalo... z czego jestem bardzo zadowolony, wkoncu cisza... ale teraz albo jestem MEGA przewrazliwiony albo jeszcze cos robi KLY KLY, jak to uslyszalem myslalem ze wepchne to auto do rowu, poleje benzyna i podpale. Ale wjechalem miedzy garaze.. pootwieralem wszystkie szyby, wylaczylem radio... rozpedzilem je i na luzie przejezdzalem miedzy nimi, gdzie sa drobne nierownosci, na ktorych napewno jakies luzy by odrazu wyszly..... i CISZA :helm: :helm: juz niestety nie mialem sily i ochoty jezdzic po osiedlu tego wieczoru, wiec tylko powyciagalem wszystko z auta tzn oproznilem schowki, podlokietnik, bagaznik, jakies smieci za siedzenia :P tak zeby nic nie moglo o nic udezac.
Jeszcze wymienie platkiki w prowadnicach siedzen... bo jak jade po nierownosciach i latam jak kukła w tym siedzeniu to slysze ze lekko stuka z doku siedzenia :helm: :helm:

[ Dodano: 31 Lip 2008 16:36 ]
...ehhh rece mi opadaja... dalej cos stuka.. juz nie tak mocno jak wtedy, ale dalej ... zauwazylem ze stuknie wtedy jak kolo do tej drobnej nierownosci "dobije" (nie wiem jak to opisac... jak kolo napotyka poprzeczną nierownosc). W sobote bede krecil gwintem i moze to cos pomoze... bo akurat zaczelo stukac jak go mocno skrecilem.. moze talezyki za slabo skrecilem... nie wiem.. ale zaczana mnie to do tego stopnia irytowac, ze mam ochote postawic auto na seryjnym zawieszeniu a gwint sprzedac.


Moj Golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123503&postdays=0&postorder=asc&start=0 Niestety SPRZEDANY! :(

Awatar użytkownika
LortG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 21, 2008 16:22
Lokalizacja: śląsk

Post autor: LortG » wt sie 11, 2009 23:19

Siemka. Miałem podobny problem z tym skrzypieniem...na szczescie nie wpadlem na pomysł wpychania auta do rowu i podpalania :D
Faktycznie...niezła wiocha jezdzić jak zgrzyta ;/
Dziś wykręciłem obie gumy drążka stabilizatora... przesmarowałem , zakręciłem ...CISZA! : )))

Problem jaki pozostał...SKRZYPI z tyłu... w momencie kiedy bujam autem naboki...albo gdy jade na wstecznym i gwałtownie zachamuje wtedy tył "siada"... ktoś wie co moze pomoc

Przy okazji...jeśli to poduchy amortyzatrorów...jak sie do tego zabrac? Jakoś to przesmarować?

Help!:D i z góry dzięki. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » pn wrz 07, 2009 00:42

Witam
mi tez skrzypi przy bujaniu autem i wiem ze gumy trzeba mienic mysle nad takim zestawem :

http://www.allegro.pl/item714946652_aud ... retan.html

sprzedajacy pisze o 3 ŚREDNICACH DRĄŻKA STABILIZATORA

fi 20/fi21/fi23

czy ktos wie jaka jest w 1.4 ? Lub gdzie szukac takiej informacji?
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 00:43 przez Tomek gd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn wrz 07, 2009 08:05

tak sprzedaje to rowniez ale powiem ci ze sa rozniste przypadki i lepiej jak klient zmierzy!
wiec lepiej sobie zmierz sam...

aha i polecam ci czerowne a nie zolte


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt wrz 08, 2009 12:30

ok. a wktorym miejscu trza to zmierzyc?

dlaczego czerwone sa lepsze o zoltych?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt wrz 08, 2009 12:37

bo zolte sa dla sportu.. inna twardosc materialu i sa bardziej sztywne przez co kazda dziura jest przenoszona na karoserie duzo bardziej

mocowanie stabilizatora pod autem zmierz


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » wt wrz 08, 2009 12:53

Tomek gd pisze:ok. a wktorym miejscu trza to zmierzyc?
mierzysz suwmiarka srednice preta stabilizatora.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt wrz 08, 2009 19:29

no tak 1.4 to malo ma ze sportem wspolnego :D dzieki to juz wiem co mierzyc

Pozdro



Duchu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Skrzypiace zawiszenie VW IV

Post autor: Duchu » pn wrz 14, 2009 19:24

Wie ktoś jakiej firmy są oryginalnie zakładane wszystkie elemnty metalowo/gumowe w borze/golfie? Też powoli *#cenzura#* delikatnych skrzypień w zawieszeniu... Chciałbym kupic wszystko co potrzebne i wymienic od razu, tylko chce miec znów oryginalne czesci które fabryka zakłada a nie jaies badziewie :D

Spotkałem na allegro taki zestaw KLIK
Warto?



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Yaro1981 » pn wrz 14, 2009 21:04

nie wiem czy orginalne tez ci nie beda skrzypiec ale ja wymieniam na poliuretany i polecam wszystkim


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AJM » pn wrz 14, 2009 21:20

Ja wymieniłem tuleje na wahaczach przód i tył firmy febi i juz drugi raz gumy stabilizatora, tez febi i co? :crazy: Trzeszczy dalej, i to na bank na stabilizatorze, nie wiem jak juz sobie z tym poradzic.



pelek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 03:03
Lokalizacja: Borowa Góra
Kontakt:

Post autor: pelek8 » sob wrz 26, 2009 01:34

mialem to samo. mialem skrzypiace gumki wiec kupilem oryginaly to bedzie cicho i du... nie jest cicho tamte gumkii ktore skrzypialy byly w dobrym stanie wiec nie wiem po co wymienialem. Ja smaruje smarem jak zaczyna skrzypiec i na 2-3 miesiace w lato jest spokoj albo na cala zime. Jak skrzypi to bedzie skrzypiec i zadne wymiany gumek nic nie dadza.... chyba ze gumki sie rozlecialy ale to juz co innego...



Awatar użytkownika
Luk26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 15, 2011 11:02
Lokalizacja: Nord-Holand

Re: Skrzypiace zawiszenie VW IV

Post autor: Luk26 » sob kwie 05, 2014 22:04

Witam ja mialem to samo i okazalo sie ze to nie zawias tylko zacisk z prawej strony nie odbijal do konca i klocki lekko dotykaly tarczy i to wlasnie piszczalo. :smoke:



Mateo301088
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 05, 2018 10:17
Auto: Volkswagen Golf 1.9 TDI PD 74kw ATD
Silnik: ATD

Re:

Post autor: Mateo301088 » śr sie 19, 2020 16:02

.
Ostatnio zmieniony śr sie 19, 2020 16:07 przez Mateo301088, łącznie zmieniany 1 raz.


VW GOLF IV 1.9 TDI PD 74kw ATD 2003r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości