O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Post autor: illest_32t » wt maja 05, 2015 17:45

Witam!
Niee chce dużej gleby, chce po prostu zlikwidować efekt kozy. Zastanawiałem się nad sprężynami Eibach pro-kit -30/30 - ale boje sie za nadal bedzie za wysoko. Drug opcja to Eibach sportline 45-50/30-35 - W tym przypadku martwi mnie obniżenie z przodu, 50mm to jednak duzo ale mam tez zimówki 15 a przez próg zwalniający czy ze wzniesienia chce normalnie zjechać, Które sprężyny wybrać ?

Koło 18x8j 225/40-18

Dodaje zdjęcia jak stoi obecnie:



Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Taka wysokość mi odpowiada :kwiatek: :
Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 15, 2015 10:45 przez illest_32t, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Post autor: MAPET » śr maja 06, 2015 07:39

jak wezmiesz sportline to od razu amorki sportowe


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Post autor: illest_32t » śr maja 06, 2015 08:30

MAPET pisze:jak wezmiesz sportline to od razu amorki sportowe
Taki set, seryjne amortyzatory rzeczywiście tak szybko zużyje czy tylko "ludzie gadają" :) ? Bo ja właśnie planowałem założyć je do serii z myślą że z 3 lata spokojnie pojeżdżę.

Są jeszcze jakieś sprężyny za 400zł typu MTS, Jamex. Wtedy kupiłbym -40/35. Wiadomo że do eibacha porównać ICH nie można, ale może nie będzie z nimi żadnych problemów (zły spas, nierówny tył względem przodu, stuki itp itd.).



Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Post autor: illest_32t » pt maja 15, 2015 09:36

Zapomniałem dopisać ze na zimę mam 15 wiec na 50/35 (e.sportline) mogą być problemy z poruszaniem sie :satan: ?


Mierzyłem od nadkoli i tył ma 67cm a przód 68cm do ziemi na kołach 225/40-18 et42



Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Post autor: illest_32t » ndz cze 21, 2015 22:37

Temat mozna zamknąć.

Na przyszłość z myślą o innych...

Kiedyś:
Obrazek

Eibach pro-kit:
Obrazek


No to sprężynki prokity juz założone. Nie trzeba było ustawiać zbieżności bo do wymiany sprężyn odkręcili cały amortyzator.
Długo myślałem nad prokitami 30mm a sportline 45mm. I jak wrażenia. No poszedł w dół, przedtem była koza, teraz jest trochę niżej niż załóżmy seria na 15 (a mam 18). Przód siedzi dość fajnie, tył mysle ze za jakiś czas tez siądzie bardziej ( springi kupiłem te lżejsze (1080kg)). Wcale nie jest twardo, jest twardszy- jakby był jeszcze o polowe teardszy za głowę bym sie nie łapał. Na sportline z przodu juz by typowo leżał, a w zimie mam 15 to dobrze zrobiłem ze kupiłem 30/30. Typowej gleby nie ma, jest niżej ale jak juz je założyli to micha sie cieszyła bo odrazu było widać ze jest niżej. Odrazu jakby autko lepiej chodziło :)



Lucas1-9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 01:11
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW Golf 7

Re: O ile obniżyć ? - Pro-kit vs sportline

Post autor: Lucas1-9 » czw lip 02, 2020 20:52

illest_32t pisze:
ndz cze 21, 2015 22:37
Temat mozna zamknąć.

Na przyszłość z myślą o innych...

Kiedyś:
Obrazek

Eibach pro-kit:
Obrazek


No to sprężynki prokity juz założone. Nie trzeba było ustawiać zbieżności bo do wymiany sprężyn odkręcili cały amortyzator.
Długo myślałem nad prokitami 30mm a sportline 45mm. I jak wrażenia. No poszedł w dół, przedtem była koza, teraz jest trochę niżej niż załóżmy seria na 15 (a mam 18). Przód siedzi dość fajnie, tył mysle ze za jakiś czas tez siądzie bardziej ( springi kupiłem te lżejsze (1080kg)). Wcale nie jest twardo, jest twardszy- jakby był jeszcze o polowe teardszy za głowę bym sie nie łapał. Na sportline z przodu juz by typowo leżał, a w zimie mam 15 to dobrze zrobiłem ze kupiłem 30/30. Typowej gleby nie ma, jest niżej ale jak juz je założyli to micha sie cieszyła bo odrazu było widać ze jest niżej. Odrazu jakby autko lepiej chodziło :)
Witaj czy możesz wrzucić raz jeszcze zdjęcie efektu przed i po obniżeniu? Nie ładują się zdjęcia niestety a stoje przed takim samym dylematem co ty:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości