Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

gladmj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 23, 2015 23:30

Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Post autor: gladmj » wt lip 14, 2015 20:21

Witam mam parę pytań , mianowicie chciałbym otrzymać więcej informacji o nachylenie kół w golfie 3 bo myślałem, że to nie możliwe ponieważ jest belka ale zauważyłem że sporo ludzi ma w MK2 oraz MK3 i postanowiłem zebrać troszkę informacji jak to zrobić ? oraz naciągniecie opony czy to jest bezpieczne proszę o jakiekolwiek podpowiedzi ...



dzonybravo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 18, 2015 13:49
Lokalizacja: SZY

Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Post autor: dzonybravo » czw lip 16, 2015 14:46

Poszukaj na olx lub allegro "camber plates golf 3" albo po prostu camber, cambery itp. Jest tego dużo i w miarę tanie. Co do naciągu sam osobiście nie widzę niczego niebezpiecznego w jeździe z takimi oponami :)


Po to Bóg dał nam nogi, abyśmy mogli dojść tam gdzie nie dojedziemy na glebie...

basteks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 16, 2015 22:59

Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Post autor: basteks » czw lip 16, 2015 23:10

Gdyby naciąganie opon miało jakiekolwiek walory trakcyjne to widziałbyś to w sporcie.

Wpływa negatywnie na bezpieczeństwo i narazi twoje felgi na uszkodzenia:

- stopka opony nie przylega w optymalny sposób do kołnierza felgi co może powodować utratę ciśnienia np. podczas przeciążeń
- rant opony nie chroni felgi przed uszkodzeniami, ryzyko konieczności częstego prostowania felg
- duży spadek komfortu z powodu redukcji wstępnego tłumienia

Pozostaje jeszcze wygląd a tu to sobie sam odpowiesz.



dzonybravo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 18, 2015 13:49
Lokalizacja: SZY

Re: Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Post autor: dzonybravo » pt lip 17, 2015 08:01

basteks pisze:Gdyby naciąganie opon miało jakiekolwiek walory trakcyjne to widziałbyś to w sporcie.
W drift-cie dość często stosowana jest regulacja kąta nachylenia koła więc nie mów, że w sporcie "nie widać".

Bardzo ładna odpowiedź i w 100% się z Tobą zgadzam, na pewno jazda na pochylonych kołach znacząco wpływa na bezpieczeństwo ale musimy sobie zadać pytanie czy takie auto ma nam służyć na daily-car, czy tylko na weekendy. Podejść do tego tematu może być tak wiele jak tylko jest osób i każdy będzie na swój sposób uważał to za mniej lub bardziej bezpieczne.


Po to Bóg dał nam nogi, abyśmy mogli dojść tam gdzie nie dojedziemy na glebie...

basteks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 16, 2015 22:59

Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Post autor: basteks » pn lip 20, 2015 22:09

Nawiązując do sportu pisałem o naciąganiu opon a nie o geometrii kół.

Jeśli chodzi o nachylenie kół, oczywiście ma to zauważalny wpływ na trakcję i w jeździe na co dzień wydaje się nie przydatne, chyba że w co drugi zakręt wchodzisz bokiem.

Zmienione pochylenie koła w stosunku do ustawień optymalnych będzie powodowało nierównomierne zużycie opon i z tym trzeba się liczyć.



dzonybravo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 18, 2015 13:49
Lokalizacja: SZY

Nachylenie kół oraz naciągniecie opony

Post autor: dzonybravo » wt lip 21, 2015 08:44

Oj to przepraszam niedociągnięcie z mojej strony źle przeczytałem:)


Po to Bóg dał nam nogi, abyśmy mogli dojść tam gdzie nie dojedziemy na glebie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości