Kolektor INOX G60 syncro.

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: darwaz » wt lut 14, 2017 18:49

Cześć.

Zamówiłem sobie wczoraj taki kolektor do g60 syncro.

http://www.ebay.de/itm/Burstflow-Facher ... xyeglTbOPx" onclick="window.open(this.href);return false;

Miał ktoś z nimi styczność? Jak z jakością i spasowaniem z ori układem wydechowym?

Widzę w tym kolektorze 2 problemy.
- Brakuje łączników elastycznych jak w ori portkach.
- Brakuje wieszaka między kolektorem wydechowym a dolotowym.

Wieszak to sobie dorobię, ale co z łącznikami? Ciąć kolektor i wspawać je w tym miejscu co były w oryginale?
Mogę niby zrobić łączniki za kolektorem ale musiałbym pozbyć się katalizatorów a chciałem je zostawić.



Rafał_19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 16, 2008 20:11
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: Rafał_19 » śr lut 15, 2017 12:51

Ostatnio coś pisało na forum corrado że lepiej jak nie ma tych łączników elastycznych.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: darwaz » śr lut 15, 2017 14:56

Rafał_19 pisze:Ostatnio coś pisało na forum corrado że lepiej jak nie ma tych łączników elastycznych.
Rozsądek raczej mówi że łączniku są potrzebne. Jak cały wydech to jeden sztywny element to co pierwsze się podda? śruby kolektora w głowicy pewnie będą pierwsze. Co innego jak się ma silnik na aluminiowych poduszkach a wydech na poliuretanie, wtedy może i nie trzeba łącznika bo i tak silnik się nie przemieści ani milimetr.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: darwaz » czw lut 16, 2017 17:06

Doszedł dziś rano kolektor. Ekpresowa przesyłka, szybciej niż z allegro :)

Wszystko byłoby OK, wykonanie jak na cenę myślę że nawet dobre. Co prawda rury tylko 1,5mm więc nie spodziewam się że ten kolektor popracuje 10 lat :).
tylko jest jeden spory problem.

Obrazek

Kolektor ma pęknięcie na rurze przy flanszy głowicy. Ja akurat sobie z tym poradzę bo mam tiga i to pospawam. No ale napisałem do Niemca czy ma jakieś rozwiązanie problemu. Mam nadzieję że odda po prostu trochę kasy i tyle. Bo odsyłanie tego do Niemiec mi się zupełnie nie kalkuluje. Wolę już olać temat i sobie go poprawić. Zobaczymy jak to jest z tą uczciwością Niemców :).

Swoją drogą ciekawe kto to produkuje. Próbowałem szukać tego kolektora w chinach ale nie znalazłem. A nie wierzę że to robią niemcy bo nawet jakbym miał sobie sam ten kolektor robić to nie opłacałoby mi się marnować czasu i materiału bo taniej było go kupić z ebaya z wysyłką do Polski. To jak mi się nie opłaca to na pewno Niemiec tego nie spawał :).



Ladro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 06, 2008 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: Ladro » sob lut 18, 2017 20:21

Zamawiałem z jednej strony dla kumpla do paska g60.Przyszedł cały ale był problem z mocowaniem.Trochę był krzywy i mocowanie sondy trzeba było przerobić.


3 x PG było
czas na VR6+ obecnie corrado 2.8 24V BDE.Za jakiś czas r32.

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: darwaz » ndz lut 19, 2017 20:44

Ladro pisze:Zamawiałem z jednej strony dla kumpla do paska g60.Przyszedł cały ale był problem z mocowaniem.Trochę był krzywy i mocowanie sondy trzeba było przerobić.
A z jakiej strony zamawiałeś? Jaki dokładnie był problem? Lambda o coś zaczepiała czy jak?

Niemiec odpisał że mogę mu odesłać kolektor to mi wyśle nowy :( . No fajnie ale mi się to zupełnie nie kalkuluje kolejny raz płacić za wysyłkę i czekać ponad tydzień.

Przy okazji sprawdziłem też czy kolektor ma płaską flanszę.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

No ku... Chyba nie bardzo :) . Jeszcze wychodzi że muszę oddać do planowania. Wyślę sprzedawcy te fotki i zagrożę negatywem to może coś ugram. Jak na razie średni zakup, po planowaniu i przeróbkach pewnie będzie spoko ale to nie o to chodzi żeby poprawiać produkty które się kupuje :) Jakbym wiedział że jest taki tragiczny to bym kupił droższy, no ale w sumie mogłem się tego spodziewać.



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kolektor INOX G60 syncro.

Post autor: BartesWZL » ndz lut 19, 2017 21:09

Ta technix robi podobne do VR6 i też jakośc wykonania z tego co słyszałem nie jest rewelacyjna.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości