Czasem kopci, czasem nie....

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

urwis2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 10, 2010 14:28
Lokalizacja: elblag

Czasem kopci, czasem nie....

Post autor: urwis2 » czw lis 03, 2011 22:50

Witam:) Moje G60 ma dziwne objawy brania oleju, niby uszczelniacze, bo kopci przy odpalaniu, ale zauważyłem, że na postoju i podczas jazdy też lekko puszcza niebieski dymek. Dodam, że sprężanie na wszystkich 4 cylindrach równo po ponad 9 Bar Mierzone na rozgrzanym silniku, kompresor to Eaton M45. Czy jest opcja, że to kopcenie jest spowodowane czymś innym niż uszczelniacze i pierścienie, np. typu odma? Najbardziej dziwi mnie fakt, iż tydzień miał tak, że w ogóle nie kopcił i nie wziął przez ten okres oleju. Następnie znów zaczął kopcić i znów brał olej. Dziś zauważyłem, że na 200 km pół litra, czyli jakaś masakra... Jak myślicie czy mogły się zapiec pierścienie przez to, że jakiś czas temu kolega dał mi benzynę, w której, później się okazało, było sporo ropy?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Czasem kopci, czasem nie....

Post autor: toffic » ndz lis 06, 2011 21:28

Masz dosć niską komrpesje, może tu jest przyczyna



urwis2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 10, 2010 14:28
Lokalizacja: elblag

Czasem kopci, czasem nie....

Post autor: urwis2 » ndz lis 06, 2011 23:47

Odłączyłem odme może pomoże.Dziwi mnie to że, w odme dopóki nie dasz gazu w podłoge idzie przecież ciśnienie, czyba że oryginalne G tym powrotnym przewodem dużo zasysa,a ten eaton nie, i jest za duże ciśnienie w silniku.Przecież w bynajmniej w wolnossących to jeszcze wyciąga z odmy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości