Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
ttygrys5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 21, 2007 11:02
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: ttygrys5 » sob lip 31, 2010 00:23

Witam
Będę miał Passata B3 G60 Syncro,sprawa wygląda tak ; zawsze chorowałem na G60 w Syncro,ale golfy w takim zestawieniu sa drogie i rzadkie... ;/
Więc rok temu kupiłem z powodu braku odpowiedniej gotówki golfa2 1,8 RP w igła stanie,ale nadal chciałem mieć g60 syncro i teraz pojawia sie pytanie:
Chcę wszystko z passata przerzucić do golfa (bude mam o B.D sanie) Sam silnik z skrzynia podejdzie z passata ,ale chcił bym tez syncro przerzucić do mojej budy,wiem ze buda sie różni zwykła od syncro wyższym tunelem i inną podłogą w bagażniku oraz bakiem,amortyzatorami,
Nie posiadam tunelu z sycro ,żeby przespawać tak jak Struna,ale wpadłem na pomysł ,żeby budy nie ruszać tylko wał idący do tylnej osi puścić tunelem zamiast wydechu a wydech puścić bokiem,
seryjny bak wywalić i dać do bagażnika z audi chyba 80 za siedzenia.
Teraz mam pytanie,czy wał po drobnych przeróbkach przejdzie tunelem od wydechu? Na pewno będzie trzeba dorobić mocowania wału ,ale jak by sie to udało to nie trzeba by rzeźbić drastycznie budy...
Czekam na opinie bardziej doświadczonych ludzi ,i ewentualne problemy na jakie mogę się natknąć podczas pracy :)
pozdro


Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Re: Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: xxMAXIMxx » sob lip 31, 2010 21:20

Pod spodem miejsce będziesz musiał jeszcze znaleźć na sprzęgło wiskotyczne. Dodatkowo będziesz musiał jakoś zorganizować miejsce na półosie, z tego co pamiętam to trzeba trochę przyrzeźbić żeby auto nie wyglądało jak fiat 125 na wyklepanych piórach ;]


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Awatar użytkownika
ttygrys5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 21, 2007 11:02
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: ttygrys5 » ndz sie 01, 2010 14:30

Z tego co mi sie zdaje to sprzęgło wiskotyczne jest przed tylnym mechanizmem różnicowym,wiec jak wyrzucę bak i zlikwiduje miejsce na kolo zaposowe i zrobię podłogę na płasko to morze sie wszystko tam zmieści?

Obrazek
Obrazek


Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: Karol G60 » ndz sie 01, 2010 16:47

z tego co sie dowiadywałem bo sam chcialem robic syncro do golfa to od passata belka nie podejdzie... musisz dac wyzszy tunel inna podłoge na tył znaczy bagaznik wtedy mozesz cos wiecej działac... wydechu nie puscisz bokiem bo nie ma gdzie .. dodam potem kilka fotek.. sam kupiłem syncro dla czesci ale bude mam jeszcze takze jakbys chciał to mam tunel i podłoge jeszce w budzie... mam tez kilka fotek od kolegi z forum który robił takie cuć zreszta jest temat mój z syncro do golfa wszystko tam jest opisane...



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: Karol G60 » ndz sie 01, 2010 16:48

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=74&t=185774" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ttygrys5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 21, 2007 11:02
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: ttygrys5 » pn sie 02, 2010 10:03

Zanim założyłem ten wątek to przeczytałem twój temat,ale tam nie ma jasnej odpowiedzi :) Temat w połowie sie rozminął z tym co chciałem wiedzieć :)
W takim razie był bym wdzięczny za te fotki :)
A jaka cena za tunel i podłogę syncro?
pozdro


Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: golfiarz1 » sob sie 07, 2010 08:47

apsik u siebie dal rade wszystko wcisnac do zwyklej budy bez podnoszenia tunelu i podlogi z tulu zaspawal czesc miejsca na kolo zapasowe niepamietam co zrobil ze zbiornikiem paliwa
wal z paska podobno jest zadlugi i niekturzy twierdzili ze tylna belka z passka jest szrsza i trzeba szukac tej z mk2
wiec jesli chcesz to zrobic nieliczac na koszty to sie da jesli chcesz tanio i szybko sprzedaj tego golfa kup syncro z dobra blacha i zaloz silnik g60 i masz mniej problemow na glowie
zeby cie te przerobki w polowie nieprzerosly i auto wyladowalo w krzakach


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: bugalon » śr sie 11, 2010 13:48

Tylna belka z passata jest inna niż w golfie - to na 100% sprawdzona informacja. Da się tą belkę zamocować do mk2 ale rozstaw kół będzie inny (na belce mocowania wahaczy są w innych miejscach niż w mk2).

Do założenia syncro do mk2 zwyklego potrzebna jest rzeźba z mocowaniem dyfra do tylnej podłogi i z wnęką na koło zapasowe. Tak czy siak, podłoge trzeba ciąć i spawać. Więc jeśli trzeba ciąć i spawać to moim zdaniem lepiej jest od razu wyciąć tą zwykłą i wspawać taką z syncro. Znikną problemy z mocowaniem dyfra do podłogi i zniknie problem baku. Naprawdę bardzo łatwo jest wymienić podłoge tylną. Tnie się na fabrycznych spawach i spawa się drugą podłogę wyżej, każdy średnio zdolny blacharz ogarnie temat w ciągu jednego dnia.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: Trochim » sob sie 14, 2010 00:12

ttygrys5, Ty chcesz to wsadzić co na zdjęciu?


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
ttygrys5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 21, 2007 11:02
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: ttygrys5 » sob sie 14, 2010 02:17

Nie to jest tylko zdjęcie poglądowe :P Wiem to jest mechanizm z audi :)
Co do całego swapa to narazie się wstrzymam,moze trafi sie buda pod syncro ,ale marne szanse znaleść bude nie zgnitą i 3D ;(


Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: RasPL » ndz sie 15, 2010 20:21

jak się trafi buda i będzie kiepska to wytnij podłogę bagażnika i wstaw u siebie


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
--Andree--
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 18:21
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: --Andree-- » ndz sty 30, 2011 14:33

Jak jeszcze interesuje projekt syncro to mam namiary na bodę syncro w 3 drzwiach za 1400zł ale stan wskazuje cięcie tunelu i spawanie do zdrowszej.


Obrazek
SPRZEDAM:
SILNIK AVB 1.9TDI PD; Napęd, zawieszenie,tunel i podłoga do SYNCRO; skrzynia GGU; SILN.1P-220zł; GŁOWICA 1Z; wszystkie części wtrysk 1.3 DIGIJET.

Awatar użytkownika
ttygrys5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 21, 2007 11:02
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: ttygrys5 » pt lut 11, 2011 03:06

Dzięki ,ale narazie wszystko stanęło w miejscu z powodu braku gotówki ;(


Mój WolF -> Aktualizacja 01.10.2010 <-
Obrazek
Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki,
gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"

BeZeL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 30, 2009 14:49
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Re: Swap G60 Syncro z Passata do MK2

Post autor: BeZeL » ndz maja 01, 2011 23:48

Witam. Ja robię syncro w zwykłej budzie, tylko zamiast g60 to mam vr6. Tunelu nie wycinałem tylko przerobiłem oryginalny i wał się bez problemu mieści. Podłoga w bagażniku do wycięcia i tak jak koledzy piszą to pryszcz. Dorobiłem mocowanie tylnego mostu z profilu. Do skończenia blacharki brakuje mi tylko zbiornika ( bez niego nie zamknę podłogi w bagażniku). Coś tam o tym już wiem, więc jak masz jakieś pytania a będę mógł pomóc to pytaj, chętnie pomogę. Ps. odradzam przespawanie całego tunelu bo po jakimś czasie może popękać na spawach i nie tylko (buda nie jest w 100% sztywna, minimalnie ale zawsze pracuje). Pozdrawiam.


:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości