Gdzie jest czujnik włączenia się wentylatora w G60?

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » pn kwie 19, 2010 07:55

Ma ktoś jakiś link gdzie można kupić właśnie zimniejszy termostat? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć.

EDIT:
Jest taki, ale powinien wyglądać jak ten Wahler. Będzie pasował?

Obrazek

EDIT2:
Poza tym i tak jest całe 0 sztuk w magazynie...

EDIT3:
Masz drozny maly przewod co idzie do zbiorniczka plynu chlodniczego? jesli jest zatkany to temp mocno leci do gory, gotuje sie i wyrzuca plyn.
Chodzi ci o ten wężyk? Jest drożny bo odkręcając korek widzę, że płyn wraca przez niego z chłodnicy. Profilaktycznie jeszcze go przedmucham jak wrócę do domu.

Obrazek

EDIT4:

Sprawdzone termostaty w szklance z wodą, jeden z czterech okazał się sprawny :kac:

Reszta wygląda ok, tylko czujnik na 100% do wymiany. Pozdr.

EDIT5:

Czujnik wymieniony na "BeHr'a", wentylator się włącza ale jak dla mnie to dość późno (dalej niż w 3/4 skali). Normalne?
Temperatura oleju w silniku na postoju (temperatura na zewnątrz 20st. słońce) oscyluje koło 98-100 stopni. Także norma.
Ostatnio zmieniony wt kwie 27, 2010 10:20 przez xxMAXIMxx, łącznie zmieniany 6 razy.



Awatar użytkownika
2mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 25, 2005 20:46
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 2mk1 » ndz maja 09, 2010 16:26

trochę głupie pytanie, a wentylator dmucha na silnik? u mnie "mechanik" wymieniał went. i podłączył kostke niby normalnie ale ciotolot nie sprawdził w którą mańkę dmucha i się gotował, podłączyłem odwrotnie i dmucha na silnik i jest okej. U mnie też włącza sie tak przy 100'C i odrazu spada do 80-90
Ostatnio zmieniony ndz maja 09, 2010 16:29 przez 2mk1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » pn maja 10, 2010 06:49

Tak, wentylator włączając się "zasysa" powietrze przez grill i gorące powietrze wędruje do komory silnika.



Awatar użytkownika
2mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 25, 2005 20:46
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 2mk1 » pn maja 10, 2010 19:02

jak coś sprawdż jeszcze korek od zbiorniczka wyrównawczego, jest z zaworkiem ciśnieniowym i jak sie spi@#$%li to może nie utrzymywać odpowiedniego ciśnienia w układzie i też może się gotować. Miałem tak kiedyś w mk2
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 19:03 przez 2mk1, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości