mk2 swap ABF do syncro

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Smolski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 13:09
Lokalizacja: Mikołów

mk2 swap ABF do syncro

Post autor: Smolski » ndz gru 30, 2018 00:45

Witam.
Temat przerabiany wiele razy jak i wszystko jest na forum, co pewnie ktoś mi wypomni ale mam pytania na które nie znalazłem odpowiedzi albo były sprzeczne.
Info o swapie żeby nie było że ktoś nie wie o co pytam:
Jetta a2 syncro obecnie napędzana silnikiem 1.8 RP ( tak nie jest to oryginalny silnik z syncro)
ABF z golfa 3 z całym osprzętem i klimatyzacją.
Sanki, zawieszenie, skrzynia biegów zostają z mk2.
1. Pompa paliwa: o ile zmiana baku na taki z mk3 z pompą nie wchodzi w gre. Podobno pompa z PF pasuje do tego silnika, czy to prawda? jeśli nie to z czego proponujecie dopasować pompę?
2. Chcę zastosować chłodnice z 1.6 TD o oznaczeniu JR, jest duża i powinna wystarczyć. Podobno jest problem z kompresorem klimatyzacji który wadzi o chłodnice? Czy to prawda?
3. Kolizja maska- przepustnica, czy to jest prawda czy zależy tylko od ustawienia silnika? Znalazłem info że wadzi i trzeba maskę klepać/ciąć jak i że to zależy od ustawienia silnika.
4. Jako że w ośce jest problem z wydechem który koliduje z cięgnami od biegów tak tutaj to dopiero jest problem bo jeszcze wał dochodzi. Czy pozostaje mi tylko kolektor w portkami samoróbka czy może da się dopasować kolektor wydechowy z silnika występującego w mk2 syncro( wiem że były silniki RP, 1P, PG, czy jeszcze jakiś?)



Awatar użytkownika
mlodociany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: wt lis 08, 2011 21:42
Lokalizacja: TOP

Re: mk2 swap ABF do syncro

Post autor: mlodociany » ndz gru 30, 2018 01:06

1. Jeśli ogarniesz z PF to powinna dać radę, ewentualnie jeśli masz podającą w baku to możesz zerknąć za jakąś typowo zewnętrzną 3bar-ową.
2. Jeśli chłodnica ma króćce po stronie pasażera to dolny będzie wychodził prosto w kompresor i pewnie nie wyrobisz wężem bo za ciasno, jak króćce po stronie kierowcy problem nie występuje.
3. odp na jettaclub.
4. Z tego co wiem żadne syncro nie wychodziło z 16V na pokładzie także zostaje rzeźba. Był na forum temat golfa po swapie na ABF-a i było parę fotek jak ogarnął kolektor ale za chiny znaleźć nie mogę. Coś mi świta że kolektor był spasowywany z portkami z PF syncro i chyba to by było najprostsze wyjście wg mnie.


"Mein weiss coupe" -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=490899" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Smolski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 13:09
Lokalizacja: Mikołów

Re: mk2 swap ABF do syncro

Post autor: Smolski » ndz gru 30, 2018 01:28

1. Obecnie jest podająca w baku z RP a pod autem pompa z 1P. Chyba kupić wkład pompy z PF to nie problem z tego co widzę co są zamienniki dostępne a pogodzić ją z resztą części to nie będzie problem.
2. Niestety chłodnica standard z mk2 gdzie króćce są od strony pasażera. Jakiś pomysł z czego pasowała by chłodnica?
4. Jedyne 16v w syncro to wersja limited ale na części z silnika 3g trafić to chyba cud. No to tak będę musiał zrobić że portki z syncro a kolektor od zera budować. Czeka mnie trochę nauki jak zbudować poprawnie kolektor wydechowy;p



Awatar użytkownika
mlodociany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: wt lis 08, 2011 21:42
Lokalizacja: TOP

Re: mk2 swap ABF do syncro

Post autor: mlodociany » ndz gru 30, 2018 21:15

1. Ale 1P to bodaj lekko słabszy bliźniak PF-a także pompa powinna być 3bar, chyba tylko RP miał pompę 1,2bara w mk2. Więc jeśli tak to powinna oblecieć ABF-a.
2. mk2 GTD z klimą, Toledo 1L TDI i ABF z klimą, Passat b3, jakieś Ibizy pewnie też
4. Kolektor z ABF-a tylko go spasować do portek lub je same skrócić bo razem pewnie będą za długie, bez przymiarek się nie zgadnie


"Mein weiss coupe" -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=490899" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Smolski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 13:09
Lokalizacja: Mikołów

Re: mk2 swap ABF do syncro

Post autor: Smolski » ndz gru 30, 2018 21:57

1. Też gdzieś widziałem takie info że pompa z 1P jest 3 barowa. Będę musiał to sprawdzić czy faktycznie tyle ma.
2. Z tego co widzę w ETCE to chłodnice do wersji z klimatyzacją są wyższe. Jednym słowem będę kombinował podczas składania.
4. Taki właśnie miałem plan ale liczyłem że jest coś co pasuje P&P ;p
Czy w razie braku miejsca można przenieść łącznik elastyczny dalej tzn na odcinek co już leci pod autem?
Co do wydechu czy musi być układ 4:2:1 lub 4:1 ? czy może można zrobić 4:2 i zejście do jednej rurki przed ostatnim tłumikiem? Z tego co znalazłem to takie rozwiązanie jest w golf 3 syncro w TDI.



Awatar użytkownika
laosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 16, 2015 20:02
Lokalizacja: Opolskie/OOL
Auto: Volkswagen Jetta a2 16V
Silnik: ABF

Re: mk2 swap ABF do syncro

Post autor: laosz » pn gru 31, 2018 00:51

3. Ja mam wycięty kawałek maski ale ponoć poduszka tylna z G60 pomaga i silnik siedzi na tyle niżej, że nie trzeba ingerować w maskę.


My car: VW Jetta 16V 1990' viewtopic.php?f=87&t=616741

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: mk2 swap ABF do syncro

Post autor: bugalon » ndz kwie 14, 2019 14:42

Ja mialem syncro w 16V. Kolektor wydechowy był z 9A (bo niższy), portki z PFa z wycietym elastometrem (zeby weszly) i plecionka na dole wstawiona zeby elastometr byl w ukladzie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości